Pasaulē
Baltija

Lietuvā uzņēmumiem “Maxima” un “Biovela Group” draud tūkstošiem eiro liels naudassods0

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Lietuvas veikalu tīklam “Maxima” un gaļas pārstrādes uzņēmumu grupai “Biovela Group”, kas pieļāvuši ar salmonellu inficētas gaļas nonākšanu tirdzniecībā, var draudēt tūkstošiem eiro liels naudassods.

Tā ceturtdien preses konferencē paziņojis Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktora vietnieks Mants Staškevičs.

Viņš norādījis, ka abas kompānijas pārkāpušas likumu, vilcinoties informēt dienestu par situāciju.

Pēc Staškeviča teiktā, pašlaik naudassodu apmēri svārstās no 144 eiro līdz 24 000 eiro atkarībā no pārkāpuma apstākļiem un mērogiem, bet nākotnē par šādiem gadījumiem būtu jānosaka stingrāki sodi.

Jau ziņots, ka “Maxima” 7.februāra pēcpusdienā pilnībā apturēja tirdzniecību ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem, norādot uz aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti.

Lēmums tika attiecināts uz visiem 247 tīkla veikaliem Lietuvā. Gaļa “Maxima” veikalos atkal parādījās sestdien, kad tika paziņots, ka tirdzniecības apturēšanas iemesls ir mikrobioloģiskais piesārņojums “Biovela group” produkcijā.

Vēlāk tika pavēstīts, ka “Maxima” jau 3.februārī saņēmusi laboratorijas analīžu rezultātus, kas vienā no paraugiem uzrādījuši salmonellas klātbūtni, bet nav ziņojusi par to Valsts pārtikas un veterinārijas dienestam paredzētajā termiņā – 24 stundu laikā – un gaļas tirdzniecību apturējusi tikai četras dienas vēlāk. Iepriekš “Maxima” vilcināšanos skaidroja ar to, ka gaidījusi analīžu rezultātus.

“Šāda vilcināšanās ir nepieļaujama. Mēs visu laiku sakām, ka tas ir slikti, un nākotnē noteiksim stingrākas sankcijas. (..) Ja uzņēmumi neziņos par nedrošiem pārtikas produktiem, tiks domāts par to apturēšanu vai slēgšanu,” uzsvēris Staškevičs.

“Tas ir viens no svarīgākajiem noteikumiem – par nedrošiem produktiem mums jāziņo 24 stundu laikā, bet tas tika izdarīts ar novēlošanos. (..) Parasti, saņēmuši signālu, mēs operatīvi izņemam produktus no tirdzniecības, bet šoreiz tā nenotika. Tika iznīcināts simtiem tonnu gaļas, neatstājot to analīzēm,” viņš piebildis.

Runājot par sākotnējo salmonellas avotu, Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta vadītāja vietnieks izteicies, ka inficēšanās droši vien notikusi “Biovela” ražošanas cehā, bet to pārbaudīt ir grūti, jo dienests informēts par vēlu.

“Kamēr aizbraucām, tur viss jau tika dezinficēts. Tieši šā iemesla dēļ ir svarīgi mūs informēt nekavējoties, lai mēs paspētu aizbraukt un identificēt problēmu,” viņš skaidrojis.

“Biovela group” otrdien paziņoja, ka iespējami inficētā gaļa piegādāta tikai “Maxima” tīklam.

Saistītie raksti

“Maxima” savukārt norāda, ka pārdevusi aptuveni 11 tonnas šādas “Biovela” gaļas un gaļas produktu, bet 7.februārī iznīcinājusi kopumā aptuveni 160 tonnas gaļas no dažādiem piegādātājiem, kas tobrīd atradusies veikalos, ciešot zaudējumus apmēram pusotra miljona eiro apmērā.

Lietuvā tas ir pirmais gadījums, kad iznīcināta visa kādā veikalu tīklā esošā gaļa.

Kā pirmdien aģentūrai LETA apstiprināja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule, saskaņā ar paātrinātā kārtā veiktas salmonelozes laboratorijas ekspertīzes rezultātiem secināts, ka mazumtirgotājs “Maxima Latvija” un Lietuvas veikalu tīkla “Maxima” gaļas produkti kā no Lietuvas, tā Latvijas atbilst augstākās kvalitātes standartiem un salmoneloze tajos nav konstatēta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Pasaulē
Itālijā 250 cilvēkiem noteikta karantīna bažās par koronavīrusu
16 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Nelieloties var teikt, ka Igaunija ir pasaules čempions digitālo pakalpojumu jomā.” Saruna ar Arti Hilpusu
17 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Teroriste atzīst, ka plānojusi sprādzienu Londonas katedrālē 1
20 stundas

Lasītākie raksti

DT
Dace Terzena
Latvijā
Kāpēc Latvijai vajadzīgi Makašāni. Saruna ar Gundegu un Antonu Rancāniem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Sadales tīkls” paaugstina operatīvo gatavību gaidāmā vēja dēļ
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Burovs biedru izstāšanos no partijas neuztver negatīvi
39 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Rīgas “Dinamo” neizdodas pirmo reizi sezonā tikt pie trim uzvarām pēc kārtas
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Noskaties! Otrs tālākais lēciens sieviešu trīssoļlēkšanas vēsturē
42 minūtes