Foto – Shutterstock

Līgatnes avotu ūdens drošs lietošanai, liecina analīzes 0

Pievieno LA.LV

Līgatnes pašvaldība ir saņēmusi jaunākos ūdens analīžu rezultātus no pazemes avotu ūdens ņemšanas vietām. Analīžu rezultāti liecina, ka arī Gaujasmalas un Skaļupes avotos, kur iepriekš tika konstatēts piesārņojums, šobrīd ūdens kvalitāte ir atbilstoša un tas ir nekaitīgs lietošanai uzturā, pilsētas informācijas portāls Cesis24.lv uzināja Līgatnes novada pašvaldībā.

Kokteilis
7 lietas, ko astrologi kategoriski aizliedz glabāt makā – pretējā gadījumā nauda “aizbēgs” prom
RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
NASA satelīti uz Zemes fiksējuši netipiskus procesus, kas notiek tieši naktīs 16
Lasīt citas ziņas

Ar detalizētu Skaļupju avota ūdens testēšanas pārskatu un Gaujasmalas avota ūdens testēšanas pārskatu var iepazīties novada mājas lapā.

Iepriekš SIA “Līgatnes komunālserviss” veica vairāku populārāko avota ūdens ņemšanas vietu apsekošanu un, lai pārliecinātos par avota ūdens nekaitīgumu, tika veiktas ūdens analīzes. Izrādījās, ka divos no pieciem paraugiem ūdens analīžu rezultāti bija neatbilstoši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līgatnes pašvaldības speciālisti veica avotu apsekošanu un konstatēja, ka iespējamais cēlonis ir gruntsūdeņu ieplūde avota ūdenī. Rezultātā tika veikti nepieciešamie pasākumi un problēma atrisināta.

Šī brīža remontdarbu “dizains” ir pagaidu variants. Svarīgākais bija saprast, vai mūsu pamanītie defekti bija vainojami pie iepriekš neapmierinošām ūdens analīzēm un vai izvēlētā tehnoloģija nodrošinās ūdens tīrības saglabāšanu. Turpmāk avota ūdens ņemšanas vietas tiks pakāpeniski pārveidotas ērtākai lietošanai un pieņemamā izskatā.

Pašvaldība labprāt uzklausīs ieteikumus.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.