Pasaules kausā Livakovičs uzvar “samurajus” 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Ceturto reizi spēlējot Pasaules kausa (PK) izslēgšanas spēlēs, Japānas izlase nespēja pārkāpt suņa astei, vakar aizraujošā cīņā 11 m sitienos zaudējot Horvātijai.

Horvāti izcīnīja uzvaru pendelēs, lielisku meistarību parādot komandas vārtsargam Dominikam Livakovičam, kurš ikdienā spēlē dzimtenē, pārstāvot Zagrebas “Dinamo”. Viņš atvairīja trīs no četriem japāņu izpildītajiem pēcspēles 11 metru sitieniem. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, papildlaikā vārti netika gūti, bet pendelēs pietika vien ar četrām sērijām, horvātiem esot labākiem ar 3:1.

Japāņi šajā turnīrā gan pārsteidza, ar vienādu 2:1 uzvarot Eiropas grandus Vāciju un Spāniju, taču zaudēja Kostarikai ar 0:1, bet no grupas izkļuva kā līderi. Arī pret horvātiem Japānas futbolisti bija kā samuraji, pirmā puslaika beigās pēc stūra sitiena izspēles precīzi sitot Daizenam Maedam, kurš ikdienā spēlē Glāzgovas “Celtic” komandā Skotijā.

Pēc pārtraukuma horvāti iznāca ar citu azartu, ātri panākot izlīdzinājumu – pēc centrējuma precīzi ar galvu sita Ivanam Perišičam. Viņš ir savas izlases dinozaurs, kļūdams par pirmo Horvātijas futbolistu, kurš guvis vārtus trīs PK finālturnīros. Horvātija ceturtdaļfinālā tiksies ar Brazīlijas un Dienvidkorejas mača uzvarētāju, kas noskaidrojās vakar.

PK izslēgšanas spēļu režģa otrā zarā ceturtdaļfinālā būs viens klasisks Eiropas duelis – Francija pret Angliju. Jau ziņojām, ka franči ar 3:1 uzvarēja Poliju, bet angļi atbildēja vēl pārliecinošāk, ar 3:0 sagraujot Senegālu. Futbola dzimtenes pārstāvjiem grupu kārtā bija viena neizteiksmīga spēle (0:0 pret ASV), bet kopumā Gereta Sautgeita trenētā komanda spēlē ļoti labi.

Pret Senegālu viss tika paveikts jau pirmajā puslaikā, vārtus gūstot Džordanam Hendersonam un Harijam Keinam, bet punktiņu pielika Bukajo Saka, 57. minūtē panākot 3:0. Anglijas izlasē gan citas raizes, jo spēles pieteikumā nebija uzbrucēja Rahīma Stērlinga. Viņš steidzamā kārtā pameta Kataru, jo dienu iepriekš viņa īpašumā, kurā tobrīd atradās sieva ar trīs bērniem, ielauzās laupītāji.

Pēdējie divi ceturtdaļfinālisti noskaidrosies šodien: Marokas–Spānijas un Portugāles–Šveices dueļos. Joprojām liels jautājums, kur karjeru turpinās pasaules futbola superzvaigzne Krištianu Ronaldu, kurš šobrīd ir bez kluba. Spānijas mediji ziņo, ka Ronaldu pēc Pasaules kausa pārcelsies uz Saūda Arābiju, pievienojoties “Al-Nassr” vienībai. Arābi pasaules zvaigznēm spēj piedāvāt un samaksāt daudzmiljonu līgumus, tāpēc šāda Ronaldu izvēle nebūtu pārsteigums.