Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
Karš Ukrainā.
pirms 451 dienas

Live TEKSTA TIEŠRAIDE. KARŠ UKRAINĀ. Bahmutā smagas kaujas: ieradušies ukraiņu papildspēki, kas veiksmīgi devušies pretuzbrukumā Krievijas spēkiem 0

pirms 451 dienas 20:36

VIDEO. Bahmutā smagas kaujas: ieradušies ukraiņu papildspēki, kas veiksmīgi devušies pretuzbrukumā Krievijas spēkiem

Pēdējās dienās Bahmutā, Ukrainā ir ieradušies ukraiņu papildspēki, kas tagad devušies pretuzbrukumā krievu spēkiem, tos veiksmīgi atstumjot no svarīgā ceļa T0504, kas ved uz Bahmutu, vēstī ārvalstu medijs “Visegrad24”. Notiekot smagas kaujas, kur abās frontes pusēs esot iesaistīts daudz smagās armijas tehnikas.

pirms 451 dienas 18:08

Foto: Jaunākie foto kadri no karā sagrautās Mariopoles

Kā izskatās kara sagrautajā, iznīcinātajā Mariupolē? To fiksējuši foto žurnālisti no mediju aģentūrām “Reuters” un “Anadolu Agency”. 2023. gada 16. marts. Foto publicējis Twitter ārvalstu medijs NEXTA.

pirms 451 dienas 10:56

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 164 910 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 164 910 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs. Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 710 iebrucēji. Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī krievi zaudējuši 3532 tankus, 6853 bruņutransportierus, 2568 lielgabalus, 507 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 268 zenītartilērijas iekārtas, 305 lidmašīnas, 290 helikopterus, 2159 bezpilota lidaparātus, 907 spārnotās raķetes, 5404 automobiļus un autocisternas, 18 kuģus un ātrlaivas, kā arī 262 specializētās tehnikas vienības. Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

pirms 451 dienas 10:15

VIDEO. Ukrainas prezidenta birojs publicējis video apkopojumu, kāpēc karš Ukrainā nav parasts konflikts

Ukrainas prezidenta Vlodimira Zelenska birojs publicējis video, kurā redzams un apkopots, kāpēc karš Ukrainā nav parasts konflikts, vēstī ārvalstu medijs NEXTA.

pirms 451 dienas 10:13

Putins apmeklējis Mariupoli un Krimu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis okupēto Mariupoli, kuru Krievijas karaspēks aplenca kara sākumā un nobombardēja. Sākot atkārtoto iebrukumu Ukrainā pagājušā gada 24.februārī, Krievijas karaspēks uz trim mēnešiem aplenca Mariupoli un nobombardēja to. Tai skaitā tika sabombardēts Mariupoles dzemdību nams un Dramatiskais teātris, nogalinot vairākus simtus mierīgo iedzīvotāju, kas teātrī vairāk nekā nedēļu centās patverties no Krievijas uzbrukuma. Masīvi uzbrukumi tika vērsti pret rūpnīcu “Azovstaļ”, kur bija paslēpušies Mariupoles aizstāvji. Krievijas ziņu aģentūra TASS vēstīja, ka Putins devies uz Mariupoli sestdien ar helikopteru un apmeklējis tur vairākas vietas, kā arī aprunājās ar iedzīvotājiem. Putins sestdien arī apmeklējis okupēto Krimu, atzīmējot devīto gadadienu kopš Ukrainai piederošās pussalas aneksijas. Krievijas televīzija demonstrēja kadrus, kuros Putins redzams Sevastopolē. Putins apmeklējis Krimu un Mariupoli dienu pēc tam, kad Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) izdeva Putina aresta orderi par ukraiņu bērnu deportāciju.

pirms 452 dienas 20:55

Polija un Slovākija kopīgi sūtīs uz Ukrainu 33 iznīcinātājus “MiG-29”

Polija un Slovākija kopīgi nodos Ukrainai 33 iznīcinātājus “MiG-29”, proti, 20 no Polijas un 13 no Slovākijas, vēstī ārvalstu medijs “NEXTA”. Vakar kļuvis zināms, ka Slovākijas valdība nolēmusi nosūtīt visus 13 Slovākijas iznīcinātājus ” MiG-29″ uz Ukrainu. Iepriekš par “MiG-29” nosūtīšanu uz Ukrainu jau paziņoja Polijas prezidents Andžejs Duda.

pirms 452 dienas 20:51

Viļņa uz augstceltnes izvietojusi uzrakstu: “Putin, Hāga tevi gaida”

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā uz augstceltnes izvietots ziņojums, kas adresēts Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam: “Putin, Hāga tevi gaida”, tā vēstī ārvalstu medijs “Visegrad24”.

pirms 452 dienas 18:52

Turcija paziņo par Melnās jūras “labības darījuma” pagarināšanu

Maskava un Kijiva vienojušās pagarināt līgumu par Ukrainas labības eksportu pa Melno jūru, sestdien paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans. “Pēc mūsu sarunām ar abām pusēm esam panākuši, ka vienošanās, kam vajadzēja beigties 19.martā, ir pagarināta,” pavēstīja Erdogans. Viņš pateicās Ukrainai, Krievijai un ANO par to pūliņiem vienošanās saglabāšanai, norādot, ka tā esot vitāli svarīga globālo pārtikas piegāžu stabilitātes nodrošināšanai. Līdz šim vienošanās ietvaros vairāk nekā 800 kuģi pasaules tirgū nogādājuši 25 miljonus tonnu Ukrainas labības, norādīja Turcijas prezidents. Viņš gan nekonkretizēja, uz cik ilgu laiku vienošanās pagarināta. Melnās jūras labības iniciatīva, kas pirmo reizi tika apstiprināta pagājušā gada jūlijā, novembrī jau tikusi vienreiz pagarināta. Vienošanās ļāvusi Ukrainai eksportēt miljoniem tonnu labības un citu lauksaimniecības ražojumu, kas pretējā gadījumā būtu iestrēguši krievu bloķētajās ostās. Vienošanās ļauj izvest Ukrainas labību no trim Melnās jūras ostām. Vienošanās izpildes uzraudzību veic Turcija.

pirms 452 dienas 13:00

Krievijas policija terorizē Ukrainai labvēlīgi noskaņotos bāru īpašniekus un apmeklētājus

Piektdienas vakarā Maskavas bāros “Underdog” un “La Virgen” ielauzušies policijas īpašo uzdevumu vienības (OMON) kaujinieki, veicot it kā operāciju saistībā ar Ukrainas armijas finansēšanu, vēsta valdības kontrolētā aģentūra TASS. Savukārt nevalstiskā organizācija “OVD-Info”, kas pamatā nodarbojas ar politieslodzīto uzskaiti, ziņo, ka policisti bijuši bruņojušies ar veseri un elektrošoka ierīcēm. Aptuveni 40 cilvēki – gan iestādījumu darbinieki, gan apmeklētāji – tikuši aizturēti un nogādāti policijas iecirknī, kur tie nopratināti, piedaloties arī Federālā drošības dienesta (FSB) pārstāvjiem. Advokāti pie aizturētajiem nav laisti. Viens no advokātiem izplatījis ekrānšāviņu, kurā redzama kāda aizturētā vēstule, kurā tas informē, ka ticis sists un spīdzināts ar elektrošoka ierīci. Saskaņā ar mediju ziņām vairums aizturēto vēlāk atbrīvoti. “Telegram” kanāls SOTA ziņo, ka bāra “Underdog” apmeklētājus policisti spieduši klausīties krievu šovinistu iecienīto popmūziķu-kara atbalstītāju skaņdarbus, liekot saviem upuriem tiem piebalsot. Kādai apmeklētājai policisti likuši uz durvīm uzrakstīt latīņu burtu “Z”, kas pēc atkārtotā iebrukuma Ukrainā kļuvis par Krievijas agresijas un kara slavināšanas simbolu, vēsta ziņu vietne “Mediazona”. 2022.gada jūlijā “Telegram” kanāls “Baza” ziņoja, ka tā dēvētie krievu patrioti vērsušies pret “Underdog” un “La Virgen”, jo tie sociālajos medijos izplatījuši paziņojumus par vinila plašu labdarības tirdziņu, lai atbalstītu organizāciju “Kyiv Angels”, kas palīdz Ukrainas armijai, mediķiem un kara rezultātā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

Maskava.
AFP/SCANPIX
pirms 452 dienas 11:34

FOTO. Sekas pēc Krievijas armijas uzbrukuma Zaporjižā

Kā izskatās pēc Krievijas armijas nakts uzbrukuma Zaporjižā (Zaporizhzhia) Ukrainā? Ārvalstu medijs NEXTA publicējis jaunākos foto.

Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu
TV24
“Neviens Trešo pasaules karu īsti negrib.” Slaidiņš par sarkanajām līnijām un Budapeštas memorandu
Pasaule “noslīks” naftā. Naftas magnātiem jau tuvākajos gados prognozē “bēdīgas beigas”
Stjuarte brīdina, no kurām sēdvietām pasažieriem vajadzētu izvairīties, cik vien iespējams