Foto: REUTERS/SCANPIX
Foto: REUTERS/SCANPIX
Sadragātais Krievijas bezpilota lidaparāta “Shahed-136”.
pirms 484 dienas

Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Karš Ukrainā. Polijā atklāts pirmais ASV pastāvīgais garnizons 0

pirms 484 dienas 19:55

Video fiksācijas no raķešu triecieniem šodien Zaporižjē

pirms 484 dienas 19:34

Polijā atklāts pirmais ASV pastāvīgais garnizons

Polijā atklāts pirmais ASV pastāvīgais garnizons, Savienotajām Valstīm šādi pastiprinot militāro klātbūtni NATO austrumu flanga valstī.

“Mēs pēc tā esam tiekušies gadiem, pēc šī vārda “pastāvīgs”, un tagad tas ir noticis,” otrdien atklāšanas ceremonijā sacīja Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks.

“Šis ir vēsturisks brīdis, zīme, ka Savienotās Valstis ir saistījušas sevi ar Poliju un NATO un ka mēs esam vienoti Krievijas agresijas priekšā,” sacīja ministrs.

Poznaņas vienības uzdevums būs nodrošināt infrastruktūras atbalstu visiem Polijā izvietotajiem ASV karavīriem, trešdien pavēstīja Polijas Aizsardzības ministrija.

Pagājušajā nedēļā ASV Aizsardzības ministrija paziņoja, ka garnizonā būs aptuveni 13 karavīri un 140 civilie darbinieki.

Polijā patlaban ir izvietoti aptuveni 11 000 ASV karavīru, liecina Pentagona dati. To vairums regulāri rotē starp vairākām ASV armijas bāzēm.

pirms 484 dienas 19:25

Zelenskis apmeklē fronti pie Bahmutas

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklējis Ukrainas Bruņoto spēku pozīciju priekšējās līnijas Doneckas apgabalā netālu no Bahmutas, lai personīgi pasniegtu apbalvojumus karavīriem, kas īpaši izcēlušies kaujās.

“Man ir gods būt šodien šeit un apbalvot mūsu varoņus. Paspiest roku un pateikties par mūsu valsts suverenitātes aizsardzību,” prezidents ierakstījis savā kanālā platformā “Telegram”.

Tur publicēts arī neliels vizītes video.

“Tāds sarežģīts liktenis jums iekritis,” vēršoties pie karavīriem, sacīja Zelenskis, “vēsturisks liktenis – aizstāvēt mūsu zemi un atgūt Ukrainu mūsu bērniem.”

Zelenskis apmeklē fronti pie Bahmutas

“Slava katram [vīrietim] un katrai [sievietei], kas šodien cīnās kaujās par Ukrainu! Gaiša piemiņa visiem, kas atdevuši savu dzīvību par mūsu neatkarību,’ piebilda Zelenskis.

pirms 484 dienas 14:37

Kariņš ar Eiropas Savienības līderiem spriedīs par turpmāku atbalstu Ukrainai

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) 23.martā un 24.martā Briselē, Beļģijā, piedalīsies Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāju sanāksmē jeb Eiropadomē, kurā plānots lemt par turpmāku atbalstu Ukrainai, ekonomisko situāciju ES un ārējās tirdzniecības jautājumiem, aģentūrai LETA pavēstīja premjera birojā. ES dalībvalstu un valdību līderi lems gan par turpmāko atbalstu Ukrainai, kas ietver tādus jautājumus kā munīcijas piegāde un Ukrainas integrācija ES, gan apspriedīs turpmāka spiediena izdarīšanu uz Krieviju un tās amatpersonu saukšanu pie atbildības par Ukrainā pastrādātiem agresijas noziegumiem. ES līderi turpinās jau februārī uzsākto diskusiju par ES ekonomisko konkurētspēju un vienoto tirgu, īpašu uzmanību veltot tirdzniecības politikai ar trešajām valstīm. Eiropadomes sanāksmes otrajā dienā notiks Eirosamits jeb eiro zonas dalībvalstu līderu tikšanās, kurā galvenais jautājums būs aktuālās banku sektora attīstības tendences Eiropā.

Krišjānis Kariņš
Foto. Zane Bitere/LETA
pirms 484 dienas 12:44

VIDEO. Krievijas spēki iebrūk Zaporižjā, deg daudzdzīvokļu mājas

Krievu spēki uzbrūk Zaporižjas (Zaporizhzhia) pilsētai Ugrainā. Video redzams, kā deg daudzdzīvokļu mājas, vēstī NEXTA.

pirms 484 dienas 11:05

Londona: Krievijas uzbrukums Bahumta zaudē tempu

Britu izlūkdienesti pieļauj, ka Krievijas karaspēka virzība pie Bahmutas sākusi palēnināties, bet pilsētas aizstāvji joprojām atrodas smagā situācijā. Izlūkdienesti norādījuši, ka pēdējās dienās Ukrainas armija sākusi lokālu pretuzbrukumu uz rietumiem no Bahmutas, lai samazinātu ienaidnieka spiedienu uz piegādēm svarīgo automaģistrāli H-32. “Cīņas turpinās ap pilsētas centru, un ukraiņu aizstāvjus apdraud ielenkšana no ziemeļiem un dienvidiem. Tomēr pastāv reāla iespēja, ka Krievijas uzbrukums pilsētā sāk zaudēt tempu (..) daļēji tāpēc, ka dažas Krievijas vienības tiek pārceltas uz citiem frontes sektoriem,” teikts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas ikdienas ziņojumā par situāciju frontē.

Karš Ukrainā.
pirms 484 dienas 09:45

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 167 490 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 167 490 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs. Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 920 iebrucēji. Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī krievi zaudējuši 3557 tankus, 6887 bruņutransportierus, 2587 lielgabalus, 509 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 272 zenītartilērijas iekārtas, 305 lidmašīnas, 290 helikopterus, 2183 bezpilota lidaparātus, 909 spārnotās raķetes, 5434 automobiļus un autocisternas, 18 kuģus un ātrlaivas, kā arī 270 specializētās tehnikas vienības. Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

pirms 484 dienas 09:37

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki naktī iznīcinājuši 16 “šahedus”

Krievijas gaisa uzbrukumu laikā naktī uz trešdienu Ukrainas zenītartilērija iznīcinājusi 16 no 21 Krievijas bezpilota lidaparāta “Shahed-136”, paziņojis Ukrainas armijas ģenerālštābs. Kijivas apgabalā lidrobotu uzbrukumā nogalināti trīs cilvēki un septiņi ievainoti. Uzbrukumā cietusi arodvidusskola, kas atrodas aptuveni 80 kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas. “Trīs cilvēki ir miruši, divi tika ievainoti un viens tika izglābts. Četri cilvēki, domājams, aprakti drupās,” vietnē “Telegram” ziņoja avārijas dienests. Uzbrukumā cieta divas studentu kopmītnes un ēka, kas tiek izmantota mācību procesam. Skolas ēkā izcēlās ugunsgrēks vairāk nekā 300 kvadrātmetru platībā, kas jau ir apdzēsts. Naktī Kijivā un vairākos Ukrainas reģionos tika izsludināta gaisa trauksme. Krievija veica gaisa uzbrukumus Kijivas, Hmeļnickas un Žitomiras apgabalos, kur strādāja pretgaisa aizsardzības spēki. Kijivas apkārtnē pretgaisa aizsardzības spēkiem izdevās iznīcināt visus ienaidnieka mērķus.

Foto: REUTERS/SCANPIX
Sadragātais Krievijas bezpilota lidaparāta “Shahed-136”.
pirms 484 dienas 08:24

VIDEO. Trešdienas rītā Sevostopolē dzirdami sprādzieni

Šorīt okupētajā Sevastopolē dzirdami sprādzieni, vēstī ārvalstu medijs NEXTA. Sevastopole, kas ir ostas pilsēta, atrodas Krimā. Video dzirdami skaļi sprādzieni.

pirms 484 dienas 08:15

ISW: “Vagner” drīzumā varētu pamest tūkstošiem ieslodzīto

Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” savervētajiem ieslodzītajiem tuvākajā laikā beigsies sešu mēnešu līgumi un viņi var pamest grupējumu, norādījis ASV Kara pētījumu institūts (ISW). Lielbritānijas Aizsardzības ministrija prognozē, ka tūkstošiem notiesāto, ko “Vagner” savervēja 2022.gada rudenī, tiks apžēloti un atbrīvoti, jo škiet, ka “Vagner” tur savu solījumu atbrīvot cietumniekus pēc sešu mēnešu dienesta “Vagner” rindās. Ministrija uzskata, ka ieslodzīto aizplūšana pastiprinās algotņu trūkumu “Vagner”, jo Kremlis ir aizliedzis grupējuma turpināt vervēšanu cietumos. Krievijas prezidents Vladimirs Putins 27.janvārī jau preventīvi apžēloja ieslodzītos, kas piedalās karā Ukrainā. Taču pēc Soledaras zaudēšanas Putins pilnībā norobežojies no “Vagner”, atzīst ISW. Kremlis, visticamāk, tīšām publiski paziņoja par ieslodzīto apžēlošanu, lai pamudinātu vairāk šādu vāgneriešu pamest grupējumu pēc līguma beigām, uzskata pētnieki.

Jevgeņijs Prigožins.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA
Vai vietējie oligarhi atkal rīkojas savā labā? Mazākuma akcionāri neizpratnē par “Latvijas Gāzes” plānoto atpirkumu
“Mēs gūsim neticamu uzvaru, un sāksies četri izcilākie gadi mūsu valsts vēsturē” – Tramps oficiāli pieņem republikāņu nomināciju ASV prezidenta vēlēšanām
Viedoklis
“Mums nav vajadzīgs centralizētais eksāmens, beidzot vidusskolu, jo uz tā parazitē augstskolas” – viedoklis par eksāmeniem
Mājas
FOTO. Smuko sludinājumu topā jauns līderis – tiek izīrēts mega glauns dizaina dzīvoklis Daugavpilī: “No bildēm grūti saprast, kur grīda, kur griesti”