Madrides “Real” spēlētājiem Karimam Benzemā (pa labi) un Lukam Modričam šis būs piektais UEFA Čempionu līgas fināls.

Parīzē risināsies UEFA Čempionu līgas fināls starp”Liverpool” un Madrides “Real” 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Sestdien Parīzē risināsies gada pirmās puses lielākā futbola spēle – UEFA Čempionu līgas fināls starp”Liverpool” un Madrides “Real”.

Abas vienības finālā tikās arī 2018. gadā Kijivā, ar 3:1 uzvarot Spānijas karaliskajam klubam un 13. reizi kļūstot par Eiropas spēcīgāko klubu. “Liverpool” triumfēja gadu vēlāk, iegūstot savu sesto titulu, un angļi tiek uzskatīti par favorītiem arī gaidāmajā duelī. Taču madridiešus nekas vairs nevar pārsteigt, jo ceļš līdz finālam bijis mežonīgs. Pusfinālā pret Mančestras “City” izdevās izglābties pēdējās minūtēs, ceturtdaļfinālā ļoti saspringtā duelī apspēlēta līdzšinējā čempione Londonas “Chelsea”, bet astotdaļfinālā pēc zaudējuma pirmajā mačā Parīzes “Saint-Germain” un atbildes duelī nokļūšanas zaudētāju lomā pirmajā puslaikā, otrajā izdevās atbildēt ar trim bezatbildes vārtiem Karima Benzemā izpildījumā un iekļūt nākamajā kārtā. 34 gadus vecais francūzis aizvada labāko sezonu karjerā, Spānijas līgā kļuva par rezultatīvāko spēlētāju ar 27 gūtiem vārtiem un arī Čempionu līgas bombardieru sarakstā ar 15 vārtiem ir pirmajā vietā, ko neviens vairs neatņems. “Real” šosezon ļoti pārliecinoši uzvarēja Spānijas čempionātā.

“Liverpool” Anglijas premjerlīgā pēdējā kārtā dramatiskā neklātienes cīņā par vienu punktu piekāpās Mančestras “City”, ierindojoties otrajā vietā. Ceļš uz finālu bijis vieglāks, izslēgšanas turnīrā apspēlējot “Villareal”, Lisabonas “Benfica” un Milānas “Inter”.

Bez 2018. gada “Liverpool” un “Real” saskrējās titula cīņā 1981. gadā, pārākai esot Anglijas vienībai. Arī tā spēle notika Parīzē. Čempionu līgas ērā (kopš 1992. gada) Madrides “Real” finālā spēlējusi septiņas reizes un visas septiņas arī uzvarējusi.

Pēc trīs gadu pārtraukuma Čempionu līgas finālā būs pilnas tribīnes, aizpērn Portugālē skatītāji netika laisti, bet pērn, kad arī izšķirošā cīņa notika Portugālē, bija atļauti 14 tūkstoši fanu.

“Būs interesanti redzēt, kā Madrides “Real”, kas ir pieradusi Spānijas čempionātā kontrolēt bumbu, tiks galā ar “Liverpool” spiedienu bumbas atņemšanā. “Liverpool” aizsardzībai jāuzmanās, īpaši no Benzemā, kurš vienatnē var izšķirt spēles likteni,” uzskata spāņu speciālists Rafaels Benitess, kurš savulaik ir vadījis gan Anglijas, gan Spānijas komandu.