Latvijā
Izglītība

LIZDA sadarbosies ar Igaunijas arodbiedrību “Universitas”0


Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) parakstījusi sadarbības līgumu ar Igaunijas augstskolu un zinātnisko institūtu arodbiedrību “Universitas”, informēja arodbiedrībā.

Sadarbības līgums paredz apmainīties ar informāciju, dalīties ar problēmsituāciju risinājumiem augstākās izglītības un zinātnes jomā Latvijā un Igaunijā, rīkot kopīgus pasākumus, kā arī kopīgi piedalīties starptautiskos projektos.

Pēc arodbiedrībā paustā, LIZDA un “Universitas” sadarbība norit jau aptuveni divus gadus.

LIZDA apvienojušies aptuveni 24 000 biedru, kuru sastāvā ir pedagogi, augstskolu mācībspēki, zinātnieki un tehniskie darbinieki un pēc arodbiedrības norādītā, igauņu kolēģus tieši interesējot LIZDA arodbiedrības struktūra un biedru pārstāvniecība.

Tāpat LIZDA atzīmēja, ka Igaunijas kolēģi augstu novērtē LIZDA darbību un vēlas stiprināt gan divpusējo sadarbību, gan saliedēt spēkus, pārstāvot biedru intereses starptautiskajās arodbiedrību organizācijās.

Iepriekš vēstīts, ka janvārī LIZDA noslēgusi arī sadarbības līgumu ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA), lai stiprinātu savstarpējo sadarbību.

LIZDA norādīja, ka nosūtījusi vēstuli sešām Latvijas augstskolām, kuras īsteno pedagoģijas studiju programmas – Latvijas Universitātei, Daugavpils Universitātei, Liepājas Universitātei, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai un RTA.

Augstskolām adresētajā vēstulē arodbiedrība aicina tās aktivizēt un stiprināt savstarpējo sadarbību ar LIZDA un pirmā ciešākai sadarbībai jau atsaukusies RTA. Arodbiedrība norādīja, ka augstu novērtē šāda sadarbības līguma noslēgšanu, jo tas apliecina, ka abām pusēm ir vienota izpratne par aktuālajiem jautājumiem un abas puses ir gatavas aktīvi sadarboties.

Sadarbības līgumā LIZDA iekļāvusi virkni kopīgi risināmo jautājumu, piemēram, jautājumus par skolotāja profesijas standartu, ko īsteno augstskolas, grozījumus normatīvajos aktos, kas skar pedagoģijas programmu īstenošanu, studējošo prakses skolās, izmantojot LIZDA dalīborganizāciju kontaktus, studējošo izglītošanu, kā arī citus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.