Latvijā
Izglītība

LLU izstrādātas četras jaunas starptautiskās studiju programmas0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Ieva Lūka/LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavā izstrādātas jaunas studiju programmas ilgtspējīgā lauksaimniecībā, ilgtspējīgā mežsaimniecībā, biosistēmu inženierijā un vides inženierijā, kas tiks īstenotas angļu valodā, aģentūru LETA informēja augstskolā.

LLU pauda, ka jaunās programmas dos iespēju ārvalstu studentiem iegūt augstāko izglītību Latvijā un specializēties studiju virzienos, kas līdz šim LLU un Latvijā īstenoti tikai latviešu valodā. Jauno studentu uzņemšana programmās tiks organizēta jau 2020./2021. studiju gadā.

Līdzšinējais LLU studiju programmu piedāvājums tiks paplašināts ar četrām jaunām studiju programmām – akadēmisko bakalaura studiju programmu “Ilgtspējīga lauksaimniecība”, akadēmisko bakalaura studiju programmu “Ilgtspējīga mežsaimniecība”, akadēmisko bakalaura studiju programmu “Biosistēmu mašinērija un tehnoloģijas” un doktora studiju programmu “Vides inženierija”.

Programmas sagatavojuši universitātes mācībspēki Lauksaimniecības, Meža, Tehniskajā un Vides un būvzinātņu fakultātēs. Taču to izstrādē piedalījušies arī universitātes sadarbības partneri, Latvijas zinātnisko institūtu un ārvalstu augstskolu eksperti. Pēc LLU domām, tas ļauj programmās apvienot spēcīgas akadēmiskās zināšanas ar starptautisko pieredzi.

2020.gada februārī visas jaunās studiju programmas ir saņēmušas Izglītības un zinātnes ministrijas Studiju kvalitātes komisijas licences, tādējādi jauno studentu uzņemšana tiks organizēta jau vasarā. Lai gan primāri programmas paredzētas ārvalstu studentiem un tās tiks īstenotas angļu valodā, tajās varēs studēt arī Latvijas studenti.

Saistītie raksti

Kopumā LLU pašlaik īsteno 61 aktīvu programmu latviešu valodā, no kurām 27 programmās studijas tiek piedāvātas arī angļu valodā. Pirmie ārvalstu studenti LLU tika uzņemti 2015./2016.studiju gadā, sākot 2019./2020.studiju gadu, LLU studēja vairāk nekā 100 ārvalstu studenti. Lielākā daļa no studējošajiem ir veterinārmedicīnā, pārtikas zinātnē, uzņēmējdarbības vadībā un informācijas tehnoloģijās.

Jauno programmu izstrāde norisinās Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansētā projekta “LLU studiju programmu konsolidācija un jaunu programmu izstrāde” īstenošanas gaitā. Projekta mērķis ir mazināt LLU studiju programmu fragmentāciju un izveidot četras jaunas studiju programmas Eiropas Savienības valodās, stiprinot resursu koplietošanu. Tā kopējais finansējums ir 396 114 eiro, no kuriem 336 697 eiro ir ESF finansējums.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
Sajaucot gāzes un bremzes pedāļus, Ķekavas pusē kāda autovadītāja ietriekusies privātmājā
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Jaunākie partiju reitingi Rīgā: Lielākais kāpums “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” sarakstam, kritums – JKP
12 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dators nav pildspalva vai treniņtērps. Ministrijas iecere vecākiem nodrošināt bērnus ar datoriem radījusi daudz jautājumu 2
12 stundas

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Filmu cienīgas intrigas Latvijā – par bandītiem, kuri spridzināja cilvēkus, bēga uz Krieviju un meloja policijas labā
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
Caurumi paver ceļu koronavīrusam. Kas glābs – obligātas maskas iebraucējiem, jauna vīzu politika vai ārsts lidostā?
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Kurā Latvijas pusē šodien līs lietus?
47 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīga? Spēle “grozoties” tikai ap trim sāncenši 2
1 stunda
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas
2 stundas