Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītājas vietnieks Varis Teivāns.
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītājas vietnieks Varis Teivāns.
Foto: Edijs Pālens/LETA

LTV: vēlēšanu dienā bijis mēģinājums uzlauzt valsts iestādes e-pastus 0

13.Saeimas vēlēšanu dienā noticis uzbrukums kādas valsts iestādes e-pastu serveriem, ziņo LTV raidījums “de facto”.

TV24
Pat gaiteņa tualetē iziet nedrīkst: Jelgavas slimnīcā dabiskās vajadzības jākārto palātā
RAKSTA REDAKTORS
Ogrē ienāk tirdzniecības milzis: zināms, cik lielas algas sola darbiniekiem 63
TV24
Putins vairs nav apturams – Latvijas vēstnieks izsaka drūmu prognozi 106
Lasīt citas ziņas

Par to raidījumu informējis “Cert.lv” vadītājas vietnieks Varis Teivāns. Viņš gan atteicies atklāt konkrētās iestādes nosaukumu.

Bez uzbrukuma vēlēšanu drošības sistēmai noticis arī uzbrukums vairākām valsts iestāžu mājaslapām, tostarp Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapai, serveriem, kas nodrošina interneta funkcionēšanu. Tas izturēts, bet noskaidrot, kas bija uzbrucēji, nav iespējams.

CITI ŠOBRĪD LASA

“de facto” atzīmē, ka cilvēku viedokli ar sociālo tīklu palīdzību mēģinājušas ietekmēt arī Latvijas politiskās partijas. Tām bija jāpiesaka izdevumi priekšvēlēšanu aģitācijai. Sociālajiem tīkliem visvairāk plānoja tērēt “KPV LV” un “Saskaņa” – vairāk nekā 40 000 eiro.

“KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems apgalvo, ka tie bija griesti un gala summas ir daudz mazākas. To pārbaudīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Jau saņemta daļa no informācijas, cik partijas tērējuši reklāmai “Facebook”. Sliktāka ir sadarbība ar “Google” – viņiem pieder populārs rīks reklāmu izvietošanai internetā, tai skaitā arī “Youtube”. Pieprasījums nosūtīts, bet atbildes ar summām vēl nav, ziņo “de facto”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.