Kultūra
Latvijā

Lūgs aizdevumu “Lielā dzintara” būvei0

Foto: liepaja.lv

Liepājas dome sēdē ceturtdien atbalstīja lēmumprojektus, kas paredz vēršanos Valsts kasē par aizdevumu piešķiršanu 23,989 miljonu eiro apmērā koncertzāles “Lielais dzintars” projekta īstenošanai, ziņo aģentūra BNS.

Līgumu par aizņēmuma ņemšanu plānots parakstīt marta vidū.

Valsts kasē iecerēts ņemt divus aizņēmumus – 20,652 miljonu eiro apmērā koncertzāles būvniecībai un 3,337 miljonu eiro apmērā “Lielā dzintara” infrastruktūras paplašināšanai un sniegto pakalpojumu piedāvājuma daudzveidības attīstībai. Tos paredzēts atmaksāt 16 gadu laikā no aizdevumu saņemšanas brīža. Kredīta pamatsummas atmaksu paredzēts sākt no 2017. gada, līdz tam veicot tikai procentu maksājumus.

Iecerēts, ka Liepājas daudzfunkcionālais centrs “Lielais dzintars” būs viens no lielākajiem kultūras infrastruktūras objektiem Kurzemes reģionā. Centrā būs transformējama koncertzāle, kā arī tajā paredzēts iekārtot plašu mūzikas bibliotēku, telpas izstādēm, semināriem un citām pilsētas un reģiona sabiedriskās dzīves aktivitātēm. Ēkā plānots izvietot arī Liepājas mūzikas vidusskolu, lai optimālāk noslogotu telpas, kā arī piesaistītu valsts dotācijas ēkas uzturēšanai.

Koncertzāles būvniecības, būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir 30,17 miljoni eiro.  Autoruzraudzības līgums tika parakstīts ar austriešu arhitektu Folkeru Gīnki, savukārt līgums par būvniecības darbiem – ar uzņēmumu “Merks”. “Lielā dzintara” būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2015. gadam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.