Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Cik pārkāpējus dienā fiksē Liepājas “gudrais” luksofors?0


Luksofora kamera Liepājā Ūliha un Robežu ielas krustojumā fiksē automašīnas numuru, ja tā šķērsojusi krustojumu pie sarkanās gaismas.
Luksofora kamera Liepājā Ūliha un Robežu ielas krustojumā fiksē automašīnas numuru, ja tā šķērsojusi krustojumu pie sarkanās gaismas.
Publicitātes foto

Mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilā telefona” (LMT) izstrādātais luksofora risinājums Liepājā fiksē vidēji 400 sarkanās gaismas pārkāpumu mēnesī jeb 15 gadījumus dienā, informēja LMT preses sekretāre Elīna Lidere.

Viņa norādīja, ka LMT sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību un Valsts policiju 2019. gada rudenī Liepājā, Ūliha un Robežu ielas krustojumā, luksoforam uzstādīja viedo risinājumu jeb īpašu kameru, kas nolasa un fiksē automašīnas numuru, ja tā šķērsojusi krustojumu pie sarkanās gaismas.

Lidere skaidroja, ka LMT radītā sistēma izmanto datorredzes tehnoloģijas, kas, analizējot video reālā laikā, nosaka, kad auto šķērsojis apstāšanās līniju un krustojumu pie sarkanās gaismas. Savukārt LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis atzīmēja, ka atbilstoši datiem, kurus kamera fiksējusi kopš uzstādīšanas brīža, secināms, ka situācija ar sarkanās gaismas neievērošanu Latvijā ir līdzīga kā citās Eiropas valstīs – katrs simtais autovadītājs neievēro sarkanās gaismas signālu.

“Konkrētajā krustojumā tie dienā ir vidēji apmēram 15 pārkāpēji. Sistēma ir apliecinājusi, ka spēj fiksēt automašīnas reģistrācijas numura zīmi, tai traucoties arī patiesi iespaidīgā ātrumā – 130 kilometrus stundā. Tāpēc redzam šo risinājumu kā būtisku ceļu satiksmes drošības uzlabošanas pasākumu arī citās satiksmei bīstamās vietās,” viņš norādīja.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 2
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Vecuma pensijas bāzi piedāvā celt līdz 163 eiro. “Esam rīkojušies proaktīvi,” uzsver Petraviča
1 stunda
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Ierodoties Lietuvā ar lidmašīnu vai prāmi, visiem pasažieriem būs obligāti jāreģistrējas
32 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Glābšanas darbi Beirūtā: zem drupām meklē cietušos un bojāgājušos
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
“Vasara turpinās!” Toms Bricis videoblogā atvainojas par greizo laika prognozi
1 stunda