Laukos
Atpūta

LVM atjaunojuši vēsturiskās kāpnes uz Pērses gravu0

Foto: Latvijas Valsts meži

Valsts mežu apsaimniekotāja AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Kokneses parkā atjaunojuši vēsturiskās kāpnes, kas ved uz Pērses gravu, liecina informācija kompānijas mājaslapā.

Kokneses parkā LVM atjaunojusi vēsturisko kāpņu posmu un rekonstruējusi senos pakāpienus.

Savulaik, nokāpjot pa 196 pakāpieniem, interesenti nonāca vietā, kur atradās Pērses ūdenskritums.

19.gadsimta sākumā ūdenskrituma augstums bijis trīs metri. Vasarās, kad ūdens bija maz un Pērse kļuva sekla, ūdenskritums bija iecienīta peldēšanās un brīvā laika pavadīšanas vieta.

Tomēr ūdenskritums zem Pērses ūdeņu spēka mainīja savu augstumu un izskatu.

Kompānijā atgādina, ka dažus gadus pirms applūdināšanas ūdenskritums strauji noskalojās un zaudēja augstumu. Ūdenskritumu applūdināja pēc Pļaviņu HES uzcelšanas 1965.gadā.

Par ūdenskrituma vietu applūdinātajā Pērses ielejā liecina 1992.gadā uzstādītā piemiņas zīme – tēlnieka Jura Zihmaņa akmens skulptūra “Pērses meitene”.

Pēc vairāk nekā pus gadsimta, 2019.gadā tika izveidots mākslīgs ūdenskrituma atveids. Tas stiepjas vairāk nekā piecu metru garumā un 1,5 metru augstumā virs ūdens līmeņa.

Saistītie raksti

Savukārt kaskādes izvietotas dažādos līmeņos un ir izvirzītas pakāpēs, veidojot dinamisku ūdens strūklas kustību, ko novērtēt aicināts ikviens interesents.

Jau ziņots, ka LVM uztur un labiekārto vietas un apskates objektus, kas atrodas valsts mežu teritorijā un ir ieguvuši kultūrvēsturiska objekta statusu. Ik gadu šīs vietas tiek apsekotas, uzturētas un koptas.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
40 minūtes
IB
Ilona Brūvere
Kultūra
Leimaņu dzimtas sāga trijās paaudzēs. Stāsta Jānis Streičs
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Kamēr Pūce slēpjas kā vēzis alā, Krišjānis pa ballēm laiž, bet zakatistovi devušies uz dzimto planētu!” Egila Līcītša feļetons
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 25
22 stundas
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
19 minūtes