Latvijā
Politika

LZS valde aizliedz runāt par Lembergu9


Pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas un valdes tikšanās. 08.01.2020.
Pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas un valdes tikšanās. 08.01.2020.
Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Pēc vairāk nekā trīs stundu ilgās tikšanās ar partijas “Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētāju Aivaru Lembergu, kuram piemērotas ASV Valsts kases noteiktās sankcijas, Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes sēdē notika balsojums nevis par turpmāko sadarbību ar A. Lembergu, bet gan par aizliegumu partijas biedriem publiski izteikties par šo tematu.

Par to “Latvijas Avīzi” informēja LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Viņš sacīja: “Mēs nolēmām, ka neviens par šo jautājumu vairs publiski nekomunicē. Šādi jautājumi jārisina partijas iekšienē. Arī Dana vairs nerunās.”

LZS valdes locekle Dana Reizniece – Ozola pirms pāris nedēļām izplatīja paziņojumu, kurā bija teikts: “Cienu Aivaru kā erudītu un zinošu oponentu visās diskusijās, kas mums bijušas. Taču tagad Aivaram Lembergam ir jāpaiet malā. Aiziešana no politikas ir vienīgais pareizais solis.”

Politiķe arī ierosināja jautājumu par sadarbību ar A. Lembergu izskatīt kādā plašākā forumā, uzskatot, ka par to būtu jālemj kongresā. Uz vaicāto, vai tas notiks, A. Krauze atbildēja: “Mēs par šo jautājumu vairs nekomunicējam.”

Arī LZS priekšsēža vietnieks Augusts Brigmanis “LA” sacīja, ka nekādu komentāru nebūs, jo valde tā ir lēmusi. Otrs priekšsēža vietnieks Ringolds Arnītis sēdē nepiedalījās.

“Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs iepazīstinājis LZS valdi ar savas partijas viedokli. Viņš “LA” uzsvēra, ka Ventspils partijas biedri nav gatavi nostāties pret savu līderi un neviens neaicināšot A. Lembergu atkāpties no amata vai izstāties no partijas.

Saistītie raksti

No G. Blumberga sacītā izriet – ja LZS prasītu norobežoties no A. Lemberga, tad tas nozīmētu sadarbības pārtraukšanu arī ar viņa vadīto partiju.

Tagad no tās Saeimā ir ievēlēti divi deputāti – Gundars Daudze un Jānis Vucāns, kuri vienīgie no Kurzemes vēlēšanu apgabala iekļuva Saeimā, atstājot aiz svītras Latvijas Zemnieku savienības kandidātus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.