Foto: Zane Bitere / LETA

Mākslas stacijā “Dubulti” atklās tekstilmākslas izstādi 0

Šodien plkst.18 Mākslas stacijā “Dubulti”, notiks tekstilmākslai veltītā projekta “Studentu dienasgrāmatas III. Tekstils” atklāšana, aģentūru LETA informēja organizatoru pārstāve Inga Šteimane.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Viens jūrā pazudušais ūdensmotociklists atrasts dzīvs. Otra meklēšana turpinās 45
Lasīt citas ziņas

Pēc viņas teiktā, skatītāji klātienē varēs redzēt ne vien Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas nodaļas studentu darbu izstādi, bet arī vērot un piedalīties atvērtajās darbnīcās visu izstādes laiku. Proti, katru dienu kāda no darbu autorēm strādās izstāžu zālē, turpinot eksponēto darbu, stāstot par materiāliem, tehniskajiem paņēmieniem un idejas dzimšanu.

LMA pozicionē Tekstilmākslu kā starpdisciplināru jomu, kurā iespējams darboties kā mākslas, tā dizaina laukā. Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa aicina ieraudzīt “autentiska tekstilmateriāla šarmu, īpašu iekšējo inteliģenci, kas piesaista redzi un citas sajūtas arī bez prāta konstruētām formulām”. Viņa uzskata, ka svarīga ir prasme “sarunāties” ar materiālu, vienalga, dabisku vai industriāli ražotu, “kad mākslinieks izvelk no amorfās matērijas kaudzes tēlu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ekspozīciju kopumā veido vairāk nekā 30 darbi. Izstādes stāstu veido divas galvenās tēmas – gatavo un sociāli uzlādēto materiālu ienākšana tekstilmākslā līdzās tradicionālajiem materiāliem un identitātes hibrīdi, kuros dažādās proporcijās un mutācijās atrodami patriarhāli mīti un dzimumu lomu kritika.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.