Ekonomika
Bizness

Maligina mantojums: Tādu ceļu tēvs nenovēlētu, pauž vecākā meita0


Irina Maligina.
Irina Maligina.
Publicitātes foto

AS “Olainfarm” jaunā padome, sadarbojoties ar uzņēmuma valdi, ir atsākusi uzņēmuma attīstības un izaugsmes plāna izpildi, lai dzīvē realizētu Valērija Maligina vīziju par “Olainfarm” kā pastāvīgi augošu farmācijas nozares līderi reģionā, portālam “LA.lv” pauž farmācijas kompānijas AS “Olainfarm” līdzīpašniece Irina Maligina.

Stabilitāte un prognozējamība ir divi ļoti svarīgi elementi, kas šādas izaugsmes nodrošināšanai ir vitāli nepieciešami.

“Tādēļ divu mantinieču vēlme sasaukt ārkārtas akcionāru sapulci ar tādiem dienas kārtības jautājumiem kā padomes atcelšana un it kā nodarīto zaudējumu piedzīšana no uzņēmuma vadības var tikai negatīvi ietekmēt uzņēmuma attīstību,” norāda I. Maligina.

I. Maligina, kas ir SIA “Olmafarm” valdes priekšsēdētāja un AS “Olainfarm” līdzīpašniece, atzīmē, ka pēdējo nedēļu laikā novēroti nemitīgi divu mazākuma akcionāru uzbrukumi AS “Olainfarm” un tā vadībai, ar vēlmi nomelnot uzņēmumu, kā arī traucēt tā padomes un valdes darbu.

Objektīvi pārbaudāmie uzņēmuma darbības rezultāti gan liecina, ka teju visi būtiskākie uzņēmuma finanšu un citi rādītāji uzlabojas. Ļoti īsā laikā jaunā padome ir atsākusi vairākus uzņēmuma atklātību un pārvaldību veicinošus pasākumus, ko iepriekšējā padome bija atstājusi novārtā.

“Es aicinu visus uznēmuma akcionārus, kam rūp veiksmīga uzņēmuma attīstība, nākt klajā ar savām idejām un priekšlikumiem, jo labu ideju nekad nevar būt par daudz,” saka I. Maligina.

Pēc viņas teiktā, Signei Balderei-Sildedzei kundzei kā uzņēmuma padomes loceklei bija īpašas iespējas piedāvāt savu attīstības redzējumu, taču viņa esot izvēlējusies ietekmēt uzņēmuma darbu ar destruktīvām, nevis konstruktīvām metodēm.

“Tas viennozīmīgi nav tas uzņēmuma attīstības ceļš, kādu mūsu uzņēmumam novēlētu mans tēvs.”

I. Maligina kā “Olainfarm” akcionāre un “Olmafarm” pārstāve izsaka pilnīgu uzticību un atbalstu uzņēmuma padomes darbam un aicina neļauties nepamatotu paziņojumu un nerealizētu ambīciju ietekmei, bet ar savu ikdienas darbību un attieksmi nodrošināt stabilitāti un uzsākto darbu mērķtiecīgu turpināšanu.

“Uzskatu, ka šī gada 4. septembrī ievēlētā uzņēmuma padome lietišķi un profesionāli pilda tai uzticētos uzdevumus, un nepilna mēneša laikā jau ir panākusi redzamus uzlabojumus vairākās jomās,” uzsver I. Maligina.

Šajā laikā jau ir atsāktas agrāk iesāktās sarunas par iespējamu uzņēmuma iegādi kādā Rietumeiropas valstī, kas jau tuvākajā nākotnē varētu vainagoties ar rezultātiem.

Tāpat tiek nopietni izskatīti piedāvājumi jaunu aptieku iegādei gan Latvijā, gan Baltkrievijā, veterinārā farmācija ir identificēta kā vēl viens iespējamais uzņēmuma attīstības virziens.

Ikdienā strādājot komandā, novērtēju padomes locekļu zināšanas, enerģiju un pašatdevi, kas veido pamatu stabilai uzņēmuma darbībai un plānotai attīstībai, lai “Olainfarm” varētu izaugt par Eiropas mēroga farmācijas kompāniju. Tieši tik ambiciozus mērķus šī komanda ir spējīga sasniegt.

“Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka neskatoties uz atsevišķu V.Maligina mantinieču destruktīvo rīcību, “Olainfarm” vadība turpinās īstenot mana tēva iecerēto uzņēmuma attīstības plānu. Es nepiekritu un arī turpmāk noraidīšu visus akciju pārdošanas piedāvājumus. Turpināšu darbu uzņēmumā, lai nodrošinātu, ka jaunā padome un valde var īstenot mērķus, kurus uzņēmumam bija izvirzījis tā līdzīpašnieks un līderis Valērijs Maligins.”

“Publiskajā telpā un medijos jau ir apstiprinājusies informācija, ka viena no mantiniecēm ir iecerējusis pārdot mantotās akcijas pretēji mantojumā noteiktajam piecu gadu atsavināšanas aizliegumam,” norāda I. Maligina.

Arī tas viņai ļauj secināt, ka līdzšinējie uzbrukumi uzņēmumam un vadības pārstāvjiem visdrīzāk ir saistāmi ar vēlmi panākt sev izdevīgākus akciju pārdošanas nosacījumus, un tāpēc ir vērtējami kā nepamatoti un destruktīvi.

SIA “Olmafarm” ar 42% uzņēmuma akciju ir lielākais AS “Olainfarm”akcionārs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.