Kopvērtējuma uzvarētājkomandas: Kaspars Grablovskis (no kreisās), Aigars Līdumnieks (“Komanda”), Artūrs Dzeguze, Rihards Lapčenko (“Den Basta Fiskaren”), Nils Idžons, Andrejs Bakradze (“Pēdējais Metiens”).
Kopvērtējuma uzvarētājkomandas: Kaspars Grablovskis (no kreisās), Aigars Līdumnieks (“Komanda”), Artūrs Dzeguze, Rihards Lapčenko (“Den Basta Fiskaren”), Nils Idžons, Andrejs Bakradze (“Pēdējais Metiens”).
Foto: Aldis Sāvičs

Bezkompromisa cīņa Kaņiera ezerā: “Mammadaba” ar makšķeri – finālā 3

Aldis Sāvičs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
“Redzams ēku novietojums, militārā tehnika,” skatītājs satraucas, ka Ādažu poligons ir labi redzams Google Maps
Lasīt citas ziņas

 

Aizraujoši notikumi Lielauces ezerā

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mammasdabas” atvērto spiningošanas sacensību piektais, priekšpēdējais, posms notika 10. septembrī. Uz starta stājās piecas komandas: četras, lai sacen­stos par sacensību kopvērtējumu, viena, lai cīnītos par balvām posmā.

Starts sešos no rīta, blāvā rīta gaismiņā riesta dziesmu ezera purvājā baurojošo staltbriežu pavadībā sacensību dalībnieku laivas devās ezera plašumos.

Situācija kopvērtējuma tabulā bija diezgan dramatiska, pirmajā vietā esošajiem Nilam Idžonam un Andrejam Bakradzem (“Pēdējais metiens”) no tuvākajiem sekotājiem Artūra Dzeguzes un Riharda Lapčenko (“Den Basta Fiskaren”) bija izdevies atrauties par četriem punktiem, kas četru komandu konkurencē bija patiešām ievērojams un ļoti grūti aizsniedzams attālums.

Daudzi bažīgi prātoja, kā gan veiksies Artūram ar Rihardu, vai viņi spēs pietuvoties ļoti tuvu Nila vietā startējušajam Dmitrijam Rozanovam ar Andreju, savukārt, vai Dmitrijs ar Andreju spēs nosargāt šo samērā drošo pārsvaru, lai jau pēc Liel­auces posma būtu zināms sacensību kopvērtējuma uzvarētājs. To bija lemts uzzināt pēc astoņu stundu garajām sacensībām.

Rīts bija samērā mākoņains, pūta neliels vējiņš, laiks solījās būt labvēlīgs copei, un jau pirmajā stundā sāka ienākt ziņas par noķertām līdakām un asariem, bet turpmākie laika apstākļi parādīja, ka sinoptiķi kārtējo reizi kļūdījušies, mākoņi pazuda, parādījās spilgta saule, un sacensību dalībniekiem nācās pielikt visu savu meistarību, lai cīnītos par balvām no “Latvijas valsts mežiem” un sacensību galvenā sponsora SIA “Salmo” ar “Lucky John” produktu līniju.

Laiks ritēja, lomu lapa pildījās, tās augšgalā vietām mainījās “Den Basta Fiskaren” ar “Komandu” (Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis), visām komandām bija pa līdakai un asarim, augšgalā esošajām komandām divas un vairāk līdakas, tikai Andrejam ar Dmitriju viens asaris. Laika vēl bija daudz, un, zinot to, ka šie vīri prata izraut uzvaru pēdējā brīdī, īstu skaidrību par šī posma rezultātiem aktuālā situācija nedeva.

Ritēja tik dārgās sacensību minūtes, bet pie ieskaites zivīm tika tikai šīs dienas līderi, savukārt Artūrs ar Rihardu uztaisīja finiša spurtu un ar septiņām līdakām un vienu asari stabili apsteidza Aigaru ar Kasparu, kuriem piecas līdakas.

Kopvērtējuma līderiem pagalam neveiksmīga diena: viens asaris un pēdējā – piektā – vieta, kas kopvērtējumā dod četrus punktus. Viņi joprojām ieņem kopvērtējuma pirmo vietu, bet punktu skaita ziņā par loma lielumu atpaliek no Artūra ar Rihardu. Ja noslēdzošajā Kaņiera ezera posmā viņi finišē zemāk par Artūru un Rihardu, nāksies samierināties ar otro vietu. Savukārt šajās sacensībās otro vietu godam nopelnīja “Mammasdabas” sacensību veterāni Aigars Grablovskis ar Kasparu Līdumnieku (“Komanda”), bet trešie palika individuāli startējušie Ivars Mednis un Uldis Golubs (“Metriņš”).

Īpaši jāizceļ sacensību vēsturē nebijis gadījums: divas vienāda izmēra, septiņdesmit astoņus centimetrus garas, lielākās līdakas. To pieveicēji Ivars Mednis un Aigars Līdumnieks SIA “Salmo” balvu par lielāko zivi draudzīgi sadalīja uz pusēm. Noslēgumā man gribas lietot populārā raidījuma “VIP” lieliskā vadītāja Uģa Joksta iemīļoto frāzi: “Kā man patīk šādas sacensības, viss izšķirsies finālā!” Jā, tobrīd tas nemaz vairs nebija tālu, jo norisinājās 24. septembrī Kaņiera ezerā.

 

Bezkompromisa cīņa Kaņiera ezerā

Beidzot ilgi gaidītā diena ir klāt. “Mammasdabas” atvērto spiningošanas sacensību pēdējais, noslēdzošais posms. Iesākumā, kā parasti, intriga: kāds tas būs, kuram būs stiprāki nervi, pareizāka mānekļu izvēle un, protams, kuram uzsmaidīs veiksme, bet kuram tā ies secen.

Atklāšanas parādē stājās astoņas komandas, četras, lai piedalītos sacensībās par uzvaru posmā, četras, lai cīnītos par sacensību galvenā sponsora SIA “Salmo” balvām un uzvaru šajā sešu posmu garajā maratonā. Diemžēl viena dalībnieka traumas dēļ jau trešo posmu nācās izlaist kopvērtējumā startējušajai LMC komandai.

Rezultāti kopvērtējuma tabulā nokaitēti līdz baltkvēlei – lai nosargātu pirmo vietu, šo sacensību līderiem Nilam Idžonam un Andrejam Bakradzem (“Pēdējais metiens”) noteikti šajā posmā jāatstāj aiz sevis Artūrs Dzeguze ar Rihardu Lapčenko (“Den Basta Fiskaren”), kuriem kopvērtējumā ir tikai par vienu punktu vairāk nekā sāncenšiem (jāpaskaidro – jo mazāk punktu, jo labāk).

Vīru sejās manāms satraukums un cīņas spars, tikai Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis (“Komanda”) mierīgi kā pūpoli. Viņiem trešā vieta kopvērtējumā jau rokā.

Starts, un sportisti dodas ezerā, lai uz zaļu niedru dekorētās zilā plašuma skatuves daudzbalsīga putnu kora pavadībā demonstrētu savas prasmes un varēšanu.

Tālākais scenārijs gluži kā aizraujošā filmā ar atraušanos, pakaļdzīšanos, apdzīšanu un nervus kutinošiem momentiem, kuriem es ar milzu aizrautību un spriedzi sekoju lomu lapā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Abas līderkomandas rādīja teicamu sniegumu un stabilitāti visu sacensību laikā, bet šī diena bija sevišķi saspringta. Pirmo izrāvienu veica Artūrs ar Rihardu 2:0 pret Nilu ar Andreju, tālāk rezultāts mainījās attiecīgi 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:7, bet, kad līdz sacensību beigām bija palikušas vien nieka trīsdesmit minūtes, Artūrs ar Rihardu atrada spēkus, lai šo divkauju ar rezultātu 9:7 noslēgtu savā labā. Viņiem pelnīta uzvara Kaņiera ezera posmā un kopvērtējumā!

Jāsaka, ka abas līderkomandas šā gada posmos demonstrēja apskaužamu stabilitāti, abas ieguva 12 punktus, kas vidēji dod otro vietu katrā posmā. Trešie ar piecām līdakām Kaņiera ezera posmā copes veterāni Dzintars Laivenieks un Tālis Goba (“Meža veči”), bet trešā vieta kopvērtējumā jau pieminētajiem Aigaram un Kasparam. Pie lielākās līdakas posmā atkal tika Nils Idžons un saņēma SIA “Salmo” balvu. Pirmajām trim vietām kopvērtējumā balvas nodrošināja SIA “Salmo” ar “Lucky John” produktu līniju, ceturtajai un piektajai vietai – veicināšanas balvas no žurnāla “Lielais Loms”, posmos balvas nodrošināja šo sacensību rīkotāji – “Latvijas valsts meži”. Dalībnieki izteica pateicību sacensību rīkotājiem, galvenajam sponsoram SIA “Salmo”, atbalstītājiem “Lielajam Lomam” un LMSF, un izteica cerību, ka šīs jaukās, aizraujošās un sportiskās sacensības turpināsies arī nākamgad.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. Šausminoši notikumi Jēkabpils novadā – vīrietim uzbrukusi un viņu nopietni savainojusi mežacūka 107
VVD pastiprināti veic zvejas kontroli lašu un taimiņu nārsta upēs 1
VIDEO. Preiļos uzdarbojas bebri, būvējot arvien lielākus aizsprostus 18
Copes lietas. Mūsējiem Nīderlandē 18 cm līdz zeltam. Kādēļ nepaveicās? 1
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
“Redzams ēku novietojums, militārā tehnika,” skatītājs satraucas, ka Ādažu poligons ir labi redzams Google Maps
Vai Levita kungs ir interpretējis Satversmi? 37
VIDEO. Mūzikas grupa “Bermudu divstūris” asprātīgi reaģē uz “čuhņas skandālu” 8
Lasīt citas ziņas
VIDEO. Brauciet prātīgi! Pa Jūrmalas šoseju naktīs skraida rukši 5
VIDEO. Lācis atnāca līdz pašam medību tornim: Lubānas novadā vīrietim izdodas nofilmēt pieaugušu lāci 14
Par sadursmi ar meža zvēriem jāziņo aplikācijā “Mednis”. Notriekto dzīvnieku piesavināties nedrīkst! 46
Šaujot pa mednieku līniju, medībās ievaino mednieku 29
Kuldīgas novada Pelču pagastā sestdien medību laikā, tēmējot uz dzīvnieku, sašauts mednieks 17
Bez kampaņas cūku mēri nevar tik viegli izskaust: mednieki vieni netiek ar to galā 10
KNAB lietā par CVK organizētu iepirkumu kopumā figurē desmit personas 2
VIDEO. “Tagad var redzēt, ka ir notīrīts!” Rīdzinieki priecājas par jauno ielu tīrīšanas pieeju
“Lielākā lendlīzes devēja ir Krievija.” Slaidiņš par iespaidīgo kaujas tehnikas daudzumu, ko krievi “uzdāvinājuši” ukraiņiem
Deputāts: Ja Eiropa salūzīs Putina energoterora priekšā, tad mēs nevarēsim būt droši nekad vairs
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
VIDEO. Brīvprātīgie ukraiņi savāc Krievijas karavīru mirstīgās atliekas, lai apmainītu pret mirušajiem Ukrainas karavīriem 23
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
Dzalbs: Tiek prognozēts, ka gripa šogad varētu būt diezgan smaga un skart lielu iedzīvotāju daļu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
VIDEO. “Nulles kovida” politika Ķīnā daudzviet izraisījusi iedzīvotāju protestus – kārtībnieki pret iedzīvotājiem vēršas vēl stingrāk
17:18
“Lielākā lendlīzes devēja ir Krievija.” Slaidiņš par iespaidīgo kaujas tehnikas daudzumu, ko krievi “uzdāvinājuši” ukraiņiem
17:03
VIDEO. “Tagad var redzēt, ka ir notīrīts!” Rīdzinieki priecājas par jauno ielu tīrīšanas pieeju
16:58