“Vācija spēlē savu spēli. Klātesošu, bet piesardzīgu,” pētnieks par aktuālajiem notikumiem Vācijā 16


“Es gribētu teikt un pie tā pieturos, ka Vācija spēlē savu spēli. Vēsturiskās traumas, ideoloģija, kanclera Olafa Šolca personīgā vīzija par starptautisko sistēmu, kāda veida attiecības būtu jāveido ar Austrumeiropu un Krieviju – tie ir ievērojami citādāki uzskati nekā Baltijas valstīs,” – ar šādu viedokli TV24 raidījumā “Ziņu TOP” dalījās Mārtiņš Vargulis, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

“To it īpaši parāda krīzes laiks, ko mēs šobrīd novērojam. Tas, ka Vācijā un Šolcam pietuvināto aprindās pastāv uzstādījums vai vīzija, ka ar šo režīmu mēs vairs nevaram sadarboties ar Krieviju, mums ir jādara viss, lai to gāztu – tās taktika mums un viņiem ievērojami atšķiras.

Mūsu izpratnē būtu pēc iespējas vairāk un ātrāk ieroči jāpiegādā, lai sakautu Krieviju, bet Vācijas skatījumā jebkādi šādi eskalējoši elementi ar spēka un varas izpausmēm nonāk tieši pie pretējā, ka tas izraisītu īstu eskalāciju starp NATO un Krieviju. Mērķis ir viens, bet taktika atšķiras,” – viņš saka.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas, cik daudz Vāciju ietekmēja ārvalstu spiediens, es te būtu piesardzīgs. Tas noteikti nebija viens Baidena zvans, tie bija daudzi – jau kopš 24. februāra, tādā veidā Vācija pamazām audzējusi savu iesaisti Ukrainā. Absolūtos skaitļos Vācija ir trešā aiz ASV un Lielbritānijas militārās piegādēs Ukrainai. Vācija ir bijusi klātesoša, bet piesardzīga,” – tā uzskata Vargulis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.