Andrejs Ence.
Andrejs Ence.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Mārupes mērs Ence izturējis uzticības balsojumu 8

Mārupes novada domes deputāti trešdien neatbalstīja novada priekšsēdētāja Andreja Ences (LRA) atbrīvošanu no amata, noskaidroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Ences atbrīvošanu bija rosinājuši septiņi domes deputāti, jo Rīgas rajona tiesa 2024.gada 30.janvārī lēma viņu atzīt par vainīgu apsūdzībā, kas celta pašvaldības amatpersonai par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas, piemērojot 18 900 eiro lielu soda naudu, atņemot tiesības divus gadus ieņemt amatpersonu amatus valsts un pašvaldību iestādēs.

Spriedums vēl nav stājies likumīgā spēkā, to var pārsūdzēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieprasījumu bija parakstījuši deputāti Ilze Bērziņa (LA), Jānis Kazaks (LA), Aivars Osītis (LA), Guntis Ruskis (LA), Normunds Orleāns (JV), Andris Puide (NA) un Oļegs Sorokins (NA).

Pieprasījumu parakstījušie deputāti bija tie, kas balsoja par Ences atbrīvošanu no amata. Pārējie 12 deputāti nobalsoja pret Ences atbrīvošanu.

Deputāti, kuri rosināja no amata atbrīvot Mārupes novada mēru, aicināja pārējos novada domes deputātus apdomāt, kādu signālu šis lēmums dos vēlētājiem, tostarp jauniešiem, kuri vēl uzticas varai.

Ar Ences atstāšanu amatā plaisa starp sabiedrību un varu tiks tikai palielināta, norādīja deputāti.

Encem tika pārmesta nespēja vadīt komandu, nespēja vadīt tik lielu novadu un vēlme novadu sašķelt, lai atgrieztos atpakaļ Babītes novadā.

Deputāti arī atkārtoti uzrunāja Enci, aicinot būt godprātīgam un atkāpties no amata.

Ence, aizbildinoties ar to, ka tiesas spriedums vēl ir pārsūdzams, šo jautājumu nekomentēja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.