Laukos
Dārzeņi un augļi

“Mārupes siltumnīcas” šogad modernizācijā plāno investēt 1,5 miljonus eiro0


SIA “Mārupes siltumnīcas” līdzīpašniece Kristīne Brunovska.
SIA “Mārupes siltumnīcas” līdzīpašniece Kristīne Brunovska.
Foto: LETA

Dārzeņu audzētājs “Mārupes siltumnīcas” šogad modernizācijā plāno investēt 1,5 miljonus eiro, piesaistot bankas “Citadele” aizdevumu, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Kompānija investīcijas plāno veikt dārzeņu audzēšanas procesa un infrastruktūras modernizācijā un automatizācijā, kā arī darba apstākļu un drošības uzlabošanā.

Tostarp bankā minēja, lai iegūt lielāku ražu ar labāku kvalitāti, “Mārupes siltumnīcas” plāno uzstādīt miglas sistēmu, kas nodrošinās augiem nepieciešamo gaisa mitruma režīmu un labākus augšanas apstākļus. Tāpat uzņēmums iegādāsies jaunu kastu mazgāšanas mašīnu. Jaunā iekārta būs ar lielāku jaudu un labāku mazgāšanas kvalitāti, palīdzot sagatavot atkārtoti lietojamo taru produkcijas novākšanai.

Šogad “Mārupes siltumnīcas” plāno turpināt arī administratīvo un noliktavu ēku renovāciju, kā arī sākta jauna mēslošanas līdzekļu noliktavas būvniecība. Savukārt telpās, kuras iepriekš izmantoja kā materiālu noliktavu, šogad plānots ierīkot jaunu ēdamtelpu un virtuves zonu uzņēmuma darbiniekiem.

Gada otrajā pusē tiks investēts realizācijas daļā, lai automatizētu produkcijas fasēšanu un svēršanu.

“Mūsu izaudzētajiem dārzeņiem pārdošanas apmēri veikalos šogad ir ļoti labi un pandēmijas ietekmē pieauguši,” pauda “Mārupes siltumnīcu” līdzīpašniece Kristīne Brunovska-Marinaki.

Viņa atzīmēja, ka ir traucēta dārzeņu piegāde no trešajām valstīm, tāpēc tirgū ir stipri mazāk citu valstu produkcijas, kas bieži tika uzdota par vietējo, tāpat mazāk tiek ievesta produkcija no Polijas.

“Lai arī HoReCa nozare piedzīvo krīzi, samazinājumu neizjūtam, jo lielākā daļa šo klientu preci iepriekš iegādājas, ņemot vērā tikai cenu, bet ne kvalitāti vai izcelsmi. Šajā laikā esam uzsākuši sadarbību ar vairākiem jauniem HoReCa projektiem un ceram tos turpināt,” minēja Brunovska-Marinaki.

Kompānija “Mārupes siltumnīcas” reģistrēta 2008.gadā. Kompānija nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu segtajās platībās. Pērn “Mārupes siltumnīcas” 8,6 hektāru platībā izaudzēja 4901 tonnu gurķu un tomātu.

“Mārupes siltumnīcas” pamatkapitāls ir 7,437 miljoni eiro, un tās vienīgā īpašniece ir SIA “Ezerkauliņi Agro”, liecina “Firmas.lv” informācija. Savukārt kompānijas patiesie labuma guvēji ir Kaspars Brunovskis, Brunovska-Marinaki, Helmuts Balderis-Sildedzis un Anita Baldere-Sildedze.

Saistītie raksti

2018.gada “Mārupes siltumnīcu” apgrozījums bija 9,969 miljoni eiro, bet peļņa – 1,152 miljoni eiro. Kompānijas 2019.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” šogad marta beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā. Bankas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 3 dienas
LE
LETA
Laukos
Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 13 mežacūkām
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Kāds ir vasarāju ražas potenciāls, salīdzinot ar pagājušo gadu
5 dienas

Lasītākie

Ieva Ēvalde
Ekonomika
Produkti atkal “iežņaudzīti pārtikas plēvē”. Covid-19 bremzē “Zaļo kursu” uz zaļiem veikaliem
38 minūtes
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viņu kā īpaši bīstamu personu meklēja pat “Omega”! Izdzīvojušās sievietes atklāj patiesību par slepkavu
5 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Neērts jautājums – kāpēc nedzirdam arī Latvijas ebrejus?
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Kas notiek?! Diennakts laikā reģistrēti septiņi jauni Covid-19 gadījumi
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pētījums liek šaubīties par kolektīvās imunitātes sasniegšanas efektivitāti cīņā ar covid-19
2 stundas