Ilons Masks.
Ilons Masks.
Foto – AFP/LETA

Masks noliedz, ka būtu runājis ar Putinu par Ukrainu 12

ASV uzņēmējs Īlons Masks otrdien tviterī noliedza, ka būtu nesen runājis ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par Ukrainu, kā to pirmdien vēstulē klientiem apgalvoja ASV politologs un politiskā riska konsultāciju uzņēmuma “Eurasia Group” vadītājs Īans Bremers.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim? 42
Lasīt citas ziņas

Kā vēstulē klientiem pirmdien rakstīja Bremers, Masks viņam teicis, ka nesen runājis ar Krievijas prezidentu.

Kā norādīja Bremers, šī saruna notikusi neilgi pirms Masks tviterī mudināja Ukrainu tiekties sarunu ceļā panākt atrisinājumu Krievijas iebrukumam, kā arī atteikties no Krimas uz visiem laikiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tviterī atbildot uz jautājumu, vai ir tiesa, ka viņš runājis ar Putinu, pirms publicēt tviterī savus priekšlikums par kara izbeigšanu, Masks atbildēja noliedzoši.

“Nē, tā nav tiesa. Esmu runājis ar Putinu tika vienreiz, un tas bija pirms 18 mēnešiem. Temats bija kosmoss,” tviterī otrdien apgalvoja Masks.

Tviterī otrdien atbildot uz citu vaicājumu, vai viņš būtu ar mieru atkal runāt ar Putinu, lai spriestu par iespējām miera plānam, Masks atbildēja:

“Bezjēdzīgi, jo šobrīd krievu un ukraiņu prasības nepārklājas, pat ne tuvu.”

“Eurasia Group” iknedēļas vēstule, kuras autors ir Bremers, tiek izsūtīta tūkstošiem individuālo un korporatīvo klientu.

Kā pēdējā vēstulē apgalvoja Bremers, Masks viņam pirms aptuveni divām nedēļām teicis, ka viņš ar Putinu runājis par prezidenta minimālajām prasībām kara izbeigšanai.

Šīs prasības, kas bija līdzīgas Maska 3.oktobra tvītos paustajiem priekšlikumiem, paredz, ka Ukraina cedē Krimu, pieņem oficiālu neitralitātes statusu, atzīst Krievijas veikto Luhanskas un Doneckas reģionu aneksiju.

Kā vēstulē skaidroja Bremers, viņš nolēmis ar informāciju dalīties Ukrainas problemātikai veltīto Maska tvītu dēļ.

“Es neplānoju par to rakstīt,” skaidroja Bremers. Bet “šķiet svarīgi rakstīt par to, kas notiek”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.