Kultūra
Mūzika un deja

Mazajā Mežotnes pilī gaidāma krāšņa vasaras koncertsezona0


Beāte Zviedre.
Beāte Zviedre.
Publicitātes foto

Mazā Mežotnes pils savā 11.koncertsezonā sola vairākus krāšņus koncertus, kuros piedalīsies izcili mākslinieki, LA.lv informē Vaska fonda koordinatore Regīna Deičmane.

Jau 5. aprīlī Mazajā Mežotnes pilī sadarbībā ar “Riga Jazz Stage” norisināsies tradicionālais džeza koncerts, kurā piedalīsies “Riga Jazz Quartet”, solisti Beāte Zviedre un Rihards Lepers, kā arī Aleksandra Smerečanska (Polija).

3. jūlijā plkst.20 ar solokoncertu Mazajā Mežotnes pilī atkal atgriezīsies jaunais un talantīgais pianists Georgijs Osokins, kurš šoreiz savam koncertam izvēlējies poļu komponista Friderika Šopēna skaņdarbus.

Kā par mākslinieku teikuši mūzikas kritiķi, “izcilais Šopēna mūzikas interprets Georgijs Osokins ar klavieru taustiņiem spēj iedzīvināt poēzijas daili un mākslas patiesīguma spēku”.

9. augustā jau devīto reizi Mazajā Mežotnes pilī norisināsies nozīmīgākais Pētera Vaska fonda koncerts “Pēteris Vaska ielūdz. Vasara. Mežotne”, kurā šogad piedalīsies vijolniece Magdalēna Geka un pianists Georgs Kjurdians.

Koncerta sākums – plkst.19. Kā katru gadu, koncertā tiks latviešu komponistu klasiķu darbi, pirmatskaņoti Pētera Vaska fonda pasūtinātie jaundarbi, tostarp izsmalcinātās latviešu komponistes Santas Bušs opuss un Platona Buravicka jaundarbs.

Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili, un visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.

Saistītie raksti

Sezonas noslēgumā, 5. septembrī plkst.19, ar solokoncertu pilī viesosies pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, kura balss skan uz pasaules ievērojamāko opernamu skatuvēm un kuram ar Mazo Mežotnes pili izveidojusies laba sadarbība.

Pērn pilī A. Antoņenko sniegumā skanēja latviešu kamermūzikas pērles. Šā gada koncertam mākslinieks izvēlējies krievu komponistu operu ārijas. Par pavadījumu rūpēsies lieliskā koncertmeistare Laila Holberga.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.