Medības
Aprīkojums

Mazāk novērtēto medību kalibru tops. Nr.1 – ‘.264 Win Mag’0


‘.375 H&H Magnum’ ir kalibrs, no kura iedvesmojušies daudzi munīcijas ražotāji, cenšoties uzlabot vai pat pārspēt tā rādītājus,
‘.375 H&H Magnum’ ir kalibrs, no kura iedvesmojušies daudzi munīcijas ražotāji, cenšoties uzlabot vai pat pārspēt tā rādītājus,
Publicitātes foto.

Ir virkne kalibru, kam ir ļoti labi rādītāji, bet kas nekad nav ieguvuši atzinību vai popularitāti, nav baudījuši izcilnieku reputāciju pretēji, piemēram, .270 Win, .30-06 Springfield vai .375 H&H un daudziem citiem, kas ir mednieku ļoti labi novērtēti. Kādēļ tas tā notiek?

Dažreiz kalibrs varētu iegūt popularitāti, bet reti kurš par to runā, tam nav nepieciešamās publicitātes, lai saņemtu mednieku kopienas uzmanību. Citreiz labus kalibrus aizēno un aizmirstībā aizstumj kāda jauna patrona, kas vairāk piesaistījusi lietotāju uzmanību. Turklāt, lai gan pasaulē šos kalibrus vēl kāds lieto, Latvijā tos atrast būs diezgan grūti.

.264 Win Mag

Pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigās, kad .264 Win Mag tika radīts, to uzskatīja par ārkārtīgi laikmetīgu un modernu un tas diezgan ātri ieguva popularitāti. To radīja, par pamatu ņemot .375 H&H Mag čaulīti, un tas bija daudz jaudīgāks par .270 Win.

Šim kalibram ir pietiekami daudz pozitīvu īpašību. Tā trajektorija ir samērā plakana, tas ir precīzs, kā arī ar pārsteidzoši nelielu atsitienu. To atzinīgi novērtēja tālšāvēji, kā arī kaitēkļu medību tālās distancēs piekritēji.

Tomēr šī kalibra uzvaras gājienu apturēja ikoniskā 7mm Rem Mag parādīšanās pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā. 7mm Rem Mag trajektorija nav tik plakana kā .264 Win Mag, kā arī nepieciešamas nedaudz smagākas lodes, tomēr tam nebija konkurentu.

Lai gan .264 Win Mag nekad vairs nav bijis tik populārs kā laikā, kad to ieviesa, tomēr, ja labi pameklē, joprojām var atrast rūpnīcās ražotu munīciju. Kalibrs ir piemērots briežu medībām un treniņiem.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv
ME
Medības
Medības
“KPV LV”: ZM iecere palielināt maksu par medniecību var iznīcināt daļu mednieku kolektīvu 11
5 dienas
Kate Šterna
Medības
Latvieši izšaujot lūšus? Muļķības!
5 dienas
LE
LETA
Medības
ZM prasa LLKC atskaitīties par pasākumiem makšķerēšanas karšu popularizēšanai
6 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Rail Baltica” Latvijā – iekavēti darbi, laika grafiks un neapgūta nauda. Valsts kontroles ziņojums 1
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Austrālijā paveic to, ko neviens nav spējis 15 gadus
6 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Gads ar Krišjāni
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā avarējusi ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta lidmašīna ar trīs cilvēkiem
45 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Traģiska diennakts: ugunsgrēkos gājuši bojā seši cilvēki
17 minūtes