Foto: Indulis Burka

Mazs traktoriņš piemājas saimniecībai 0

Vēlējos vairāk uzzināt par traktoriem ar dzinēja jaudu līdz 25 zirgspēkiem. Dainis Krūze Baldonē

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Savulaik 25 zirgspēki bija sava veida robeža, kas atšķīra mazos traktorus, kurus lielākoties izmantoja nelielās piemājas saimniecībās. Pirms 20–30 gadiem būtībā lielas izvēles nebija: traktori T-25, T-16 dažādās modifikācijās, kā arī pavisam nelieli Čehijā ražotie TZ4-K14, kam bija pieejams visai plašs aprīkojuma klāsts. Protams, daudzi amatnieki izgatavoja savus minitraktorus, izmantojot dažādus motorus, rāmjus un transmisijas.

Tagad situācija mainījusies un tirgū pieejami ļoti dažādi nelielu traktoru modeļi. Agrāk mazajiem traktoriem bija jāiztiek ar aizmugurējo riteņu piedziņu un gaisa dzeses dīzeļdzinēju, toties nu arī traktoriņiem līdz 25–26 ZS ir šķidruma dzesēšanas dīzeļdzinēji, pilnpiedziņa un plašas uzkarināmā un piekarināmā aprīkojuma izmantošanas iespējas. Lielākajiem arī pilnvērtīga kabīne. Par pašsaprotamu lietu kļuvis garantijas un pēcgarantijas serviss.

Sparīgs japānis

CITI ŠOBRĪD LASA

SIA Stoller piedāvā Japānā ražotos traktorus Kubota. Tirdzniecības pārstāvis Kristaps Baumanis skaidro, ka Japānā ražotajiem traktoriem mazākajam modelim ir 26 ZS jauda. Taču jauda ir tikai viens no kritērijiem, pēc kura būtu jāizvēlas traktoriņš.

“Pircējam vispirms uz papīra jāuzraksta savs vēlmju saraksts, ko tieši viņš ar šo traktoriņu vēlas darīt, un tad jāpiemeklē attiecīgs spēkrats,” skaidro Kristaps Baumanis.

Traktori aprīkoti ar Japānā ražotiem šķidruma dzesēšanas dīzeļdzinējiem. Ir pieejams ļoti plašs aprīkojuma klāsts, arī apriepojums, kas ļauj braukt gan pa zālienu, nebaidoties to sabojāt, gan pa arumiem un pārmitru augsni.

Ja nepieciešams traktors aršanai, tad jāsaprot, ka viena korpusa arkla vilkšanai vajadzīga vismaz 25 ZS jauda, diviem korpusiem jau 50 ZS.

Tiesa, Kubota traktori nav lēti. 26 ZS traktoriņš bez kabīnes ar frontālo iekrāvēju un zāles pļaušanas pannu maksā 21 000 eiro bez PVN.

Solis no Indijas

Foto: Indulis Burka

Agrimatco Latvia piedāvā Indijā ražotos Solis markas traktorus.

“Solis traktoru rūpnīca ietilpst visiem labi pazīstamajā uzņēmumā Yanmar. Līdz ar to mazā segmenta traktoros tiek izmantoti ļoti ekonomiskie Mitsubishi trīscilindru dīzeļmotori. Traktoriņiem ir Carraro I klases piekare. Tas nozīmē, ka ar to iespējams darbināt jebkuru Eiropā un citviet pasaulē ražoto atbilstīgās klases lauksaimniecības tehniku gan traktora priekšpusē, gan aizmugurē,” stāsta Juris Livčāns, uzņēmuma Agrimatco Latvia tirdzniecības pārstāvis.

Visi traktoriņi ir pilnpiedziņas, 26 ZS traktoriņam ir arī stūres pastiprinātājs, bet 20 ZS traktoriņam tāda nav. Protams, ir pieejams ļoti plašs riepu klāsts dažādiem darbiem un braukšanas virsmām.

Reklāma
Reklāma

“No aprīkojuma piedāvājam frontālo iekrāvēju, jo to ražo gan Indijā, gan tepat kaimiņos Lietuvā. Citu piekarināmo aprīkojumu piedāvājam no savu sadarbības partneru piedāvātās tehnikas klāsta. Pašiem traktoriņiem, kurus piedāvājam tirgū divus gadus, ir gan servisa iespējas, gan pietiekams rezerves daļu klāsts. Turklāt apkopes veicam pie klienta mājās, traktors nav uz tām jāved,” informē Juris Livčāns.

Atkarībā no komplektācijas 26 ZS traktora cena ir 6–7 tūkstoši eiro bez PVN.

Baltkrievijas traktori – tradīciju piekritējiem

Foto: Indulis Burka

Minskas traktoru rūpnīcas modeļu klāstā vistuvāk 25 ZS robežai ir traktors MTZ 320, kuram ir 36 ZS dzinējs. Traktors aprīkots ar Slovēnijā pēc licences ražotu Lamborghini trīscilindru dīzeļdzinēju, kas atbilst visām Eiropas prasībām.

“Šiem traktoriem, lai gan tie vairāk orientēti kā komunālās saimniecības mašīnas, iespējams izmantot visu to pašu piekarināmo tehniku, kas savulaik derēja T-25 traktoriem. Traktoram ir jaudīga jūgvārpsta ar diviem apgriezienu režīmiem, kā arī iespēju piedziņu saskaņot ar riteņu griešanās ātrumu. Traktoram ir arī pilnpiedziņa, kādas T-25 nebija, un apsildāma kabīne. Traktora cena – sākot no 10 500 eiro bez PVN,” stāsta SIA M.T.Z. serviss menedžeris Aleksejs Korkins.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.