Mārtiņš Blūms sasniedzis augstvērtīgāko rezultātu Latvijas kalnu riteņbraukšanas MTB vēsturē.

Blūms Serbijā sasniedza visu laiku labāko rezultātu olimpiskā krosa sacensībās elites grupā 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144

Latvijas labākais MTB riteņbraucējs Mārtiņš Blūms nedēļas nogalē Novisadā (Serbija) sasniedza visu laiku labāko rezultātu olimpiskā krosa (XCO) sacensībās elites grupā, ieņemot ceturto vietu Eiropas čempionātā.

Blūms pirms četriem gadiem bija ceturtais Eiropas čempionātā U-23 vecuma grupā, tagad tāda pati pozīcija elites grupā, līdz ar to ­jauns ieraksts Latvijas kalnu riteņbraukšanas vēsturē. Par Eiropas čempionu kļuva šveicietis Larss Forsters, astoņos apļos sadalīto distanci veicot stundā un 26:30 minūtēs.

Trīs sekundes viņam zaudēja dānis Sebastians Karstensens, bet vēl par sekundi lēnāki bija Filipo Kolombo no Šveices un Blūms, latvietim diemžēl nedaudz zaudējot cīņā par bronzu. Kolombo pirms trim nedēļām olimpiskajās spēlēs Tokijā ieņēma 12. vietu. Startēja 70 braucēji, Blūmam 49. numurs, kas MTB XCO krosā ir būtisks, jo apdzīšana bieži vien ir sarežģīta. Sacensību sākumā Blūma uzdevums bija pakāpeniski, nezaudējot pārāk daudz spēka, uzlabot savu pozīciju.

Plānus gan izjauca vērienīgs kritiens, kurā iekļuva un laiku zaudēja arī 25 gadus vecais cēsnieks, uz brīdi nonākot dalībnieku beigu galā. Tomēr ar katru nākamo apli viņš kāpās augstāk, panākot arī līderu grupu. Pēdējā aplī jau bija taktiska cīņa, Blūmam līdz pēdējam cīnoties par medaļu.

“Tam ir grūti noticēt, taču man ir ceturtā vieta Eiropā. Sakumā bija pāris nepatikšanas, bet distances vidū es jau biju līderu grupā. Milzīgs paldies visiem, kas man palīdzēja sagatavoties šīm sacensībām,” gandarīts bija Blūms.

Tikmēr šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš no “Trek-Segafredo” komandas aizvadītajā nedēļā Polijas tūrē septiņu posmu kopvērtējumā ieņēma 104. vietu, taču bija otrs labākais kalnu karaļa ieskaitē. Savukārt Kristam Neilandam muguras traumas dēļ gājusi secen līdzdalība prestižajā daudzdienu velobraucienā “Vuelta a Espana”, kas sākās sestdien.