Laukos

Noteiks labākos Latvijas piena produktus0

Viens no pagājušā gada izstādes “Riga Food” piena produktu konkursa uzvarētājiem. Foto – Timurs Subhankulovs

Līdz 9. augustam Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi ir aicināti pieteikt dalību Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursam kategorijā “Jaunais piena produkts”, informē Latvijas Centrālajā piensaimnieku savienībā.

Uzvarētāji tiks noskaidroti 5. septembrī starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food 2018”.

Augstas kvalitātes piena produktu konkurss ir ieguvis ievērojamu piensaimnieku atsaucību, kā arī profesionāļu un gardēžu novērtējumu. Dalība konkursā Latvijas piena pārstrādātājiem sniedz lielisku iespēju parādīt savu radošo izdomu gan inovatīvu produktu, gan jaunu garšu radīšanā. Katrs produktu ražotājs cenšas pārsteigt savu patērētāju ar ko nebijušu, parādot piena produktu daudzveidību.

Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkurss notiks jau 22. reizi un īpašs akcents šogad ir likts tieši uz jaunajiem produktiem, kas saražoti pēdējā gada laikā.

Kā norāda LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, piena produktu konkurss ir kļuvis par tradīciju gan piena produktu ražotājiem, gan lielai daļai patērētāju, īpaši tiem, kas seko jaunumiem un produkta kvalitātei. “Viens no svarīgākajiem LPCS uzdevumiem ir Latvijā ražoto piena produktu popularizēšana sabiedrībā, kā arī to kvalitātes un dabīgās izcelsmes apliecināšana. Tāpēc šogad konkursā kategorijā “Jaunais piena produkts” aicinām piedalīties ne vien LPCS biedrus, bet arī visus Latvijā reģistrētos piena pārstrādes uzņēmumus. Šī uzņēmumiem ir lieliska iespēja jauno produktu īsā laikā padarīt atpazīstamāku. Ceru, ka šo iespēju izmantos gan tie, kuri par dalību konkursā jau ir interesējušies, gan ar tie, kas līdz šim par to nav domājuši,” atzina Šolks.

Lai piedalītos piena produktu konkursā, pretendentiem ir jāiesniedz rakstisks pieteikums LPCS uz e-pastu: info@piensaimniekusavieniba.lv līdz 2018. gada 9. augustam. Vairāk informācijas var iegūt, zvanot pa tālruni: +371 22035399, vai rakstot uz e-pastu Kristai Garkalnei: info@piensaimniekusavieniba.lv. Ar konkursa nolikumu var iepazīties internetā http://www.piensaimniekusavieniba.lv/konkursi/ un http://www.bt1.lv/rigafood/read.php?subid=8089
.

Šī gada konkursa komisija – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekāne un konkursa komisijas vadītāja asociētā profesore Inga Ciproviča, kooperatīvās sabiedrības „Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība” valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” kvalitātes nodaļas vecākā eksperte Inese Ozollapa, Pārtikas un veterinārā dienesta Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Una Rubīna, Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktore Rigonda Krieviņa, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante, diētas ārste Lolita Neimane, “Maxima Latvija” Procesu un kvalitātes vadības departamenta direktore Dace Grava un SIA “RIMI Latvia” pārstāvis.

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti un apbalvoti uzreiz pēc starptautiskās pārtikas izstādes „Riga Food 2018” oficiālās atklāšanas ceremonijas 5. septembrī. Visās produktu kategorijās pirmo trīs vietu ieguvēji saņems „Riga Food 2018” zelta, sudraba un bronzas medaļas, kā arī LPCS atzinības rakstus.

Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursu rīko kooperatīvā sabiedrība Latvijas Piensaimnieku Centrālā Savienība (LPCS) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību “BT 1”, un konkursu finansiāli atbalsta Zemkopības ministrija.

Kā ziņots, Starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde „Riga Food 2018” notiks no 5. līdz 8. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi papildina plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma.
Kontaktinformācija:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Veikalos būs plašāk pieejami vietējie augļi un dārzeņi. Parakstīts memorands 1
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
9 stundas