Krišjānis Kariņš
Krišjānis Kariņš
Foto: Zane Bitere/LETA

APTAUJA. Premjera Kariņa valdība strādājusi visilgāk, bet cik labi, jūsuprāt? 161

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
“Ceru, ka nepiečurāja jums mašīnu!” Cilvēki “sadodas rokās”, sniedzot palīdzību ceļmalā gulošam vīram, taču mediķi ir jāgaida pārāk ilgi 80
Lasīt citas ziņas

Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs: “Kariņa valdību nevar vērtēt atrauti no tā, ka pāris gadus tā bijusi spiesta darboties īpašos apstākļos, kurus var raksturot ar vienu vārdu – pandēmija. Un tas jau izsaka visu, protams, arī to, ka valdījusi un joprojām valda iedzīvotāju neapmierinātība, visbiežāk pamatota, bet reizēm arī nepamatota.

Bet vienā ziņā Kariņa nopelni jāatzīst – ka grūtajā laikā, arī no tāda viedokļa, ka koalīcija sastāv no daudzām partijām, ar savu ilgo politisko pieredzi pratis saturēt varu kopā. Lai gan stils tuvāks Rietum­eiropas valdībām, kas mūsu apstākļiem vēl nav īsti nobriedis.”

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Premjera Kariņa valdība strādājusi visilgāk, bet cik labi, jūsuprāt?

  • valdība strādāja labi, par spīti grūtiem darba apstākļiem
  • valdība pieņēma gan pareizus, gan reizēm nepareizus lēmumus
  • valdība strādāja slikti, nelemjot iedzīvotāju labā

Nellija Kleinberga, Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietniece: “Grūti vērtēt valdības darbu, ja Saeima ir tik sašķelta. Tas dara tramīgus arī pašvaldību vadītājus, galu galā, tas viss novedis pie iedzīvotāju sašutuma. Nemitīgās domstarpības un strīdi – tad jau nav nekāds brīnums, ka ne reizi vien pieņemti nepārdomāti lēmumi, lai gan iedzīvotāji, protams, vēlējās sagaidīt loģisku un saprātīgu rīcību.

Latvijā pierasts, ka par visu vaino valdību, zākā to, klaigā – Kariņu ziepēs, lai gan vispirms akmens būtu jāmet to vēlētāju dārziņā, kuri neaizgāja uz vēlēšanām. Vaina arī tajā apstāklī, ka valstī nav izteikta līdera, tik stipras personības, kāda savulaik bija Vaira Vīķe-Freiberga.

Tik un tā, domājot par rītdienu, es ceru, ka valsts un mūsu Kuldīgas novads, kurā nu arī Skrundas un Alsungas vārdi, veiksmīgi attīstīsies. Par spīti cenu kāpumiem, par spīti nedrošībai pasaulē, par spīti sazvērestības teorijām.”

Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Krišjānis Kariņš kā personība – nu, neviens nevar apstrīdēt, ka cenšas ieklausīties un saprast citu viedokļus. Cita lieta, ka varēja sagaidīt lielāku paša izlēmību un rīcību.

Varbūt daļēji to var izskaidrot, ka igauņi ekonomikā un arī citā ziņā ir labākā situācijā. Viņi nepsiho, nerada haosu, ir pragmatiski. Tāpēc par Latviju jāteic tā – ne vien valdībai, mums pašiem arī jābūt saprātīgākiem. Mums visiem taču viens mērķis – lai dzīve kļūtu veiksmīgāka.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.