Foto: SHUTTERSTOCK

APTAUJA. Vai jūs būtu gatavi atgriezties pie sejas maskas valkāšanas? 45

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
Lasīt citas ziņas

Valdis Dzenis Ogres novadā: “Ar tām maskām ir tā – ja tici dakteriem, tad vajag, ja netici, tad neko nevajag. Patiesība ir kaut kur pa vidu, jo notiek ļoti dažādi. Es sapotējos pret gripu, bet tas nelīdzēja – pēc laika tomēr saslimu. Protams, ja nebūtu potējies, droši vien slimotu smagākā formā.

Neko nevajag pārspīlēt, turklāt galīgi aplam, ja paļaujas tikai uz oficiāli skandināto – jāpotējas, jālieto maska un jāievēro aizliegumi. Domāju, tas trakums, kāds bija iepriekšējās ziemās, vairs neatgriezīsies, no kļūdām taču jāmācās. Galvenais tomēr ir veselīgs dzīvesveids, tam gan būtu jāvelta visi spēki, lai cilvēki šo patiesību ievērotu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Vai jūs būtu gatavi atgriezties pie sejas maskas valkāšanas?

  • Jā, protams
  • Nezinu, iespējams
  • Nē, kategoriski nē

Gunārs Kiršbergs Jēkabpilī: “Šī ziema rāda, ka mūs vairāk apdraud gripa, šobrīd tā ir bīstamāka par kovidu, veciem un jūtīgiem cilvēkiem, ja slimība ir smagā formā, ir ļoti grūti, kāds var arī neizturēt. Inficēties var ātri, īpaši vietās, kur daudz cilvēku, kur šķauda un klepo. Mūžīgais jautājums – kā sevi pasargāt?

Jā, atkal sāk runāt par masku lietošanu. Bet vajadzētu runāt pavisam par kaut ko citu. Vispirms par to, kā stiprināt imūnsistēmu. Šajā laikā visbiežāk debesis ir nomā­kušās, saules nav. Tātad vajadzētu lietot D vitamīnu. Un cik no mums uzturā lieto skābus kāpostus, citrusaugļus, dzērvenes, medu, ķiplokus, sīpolus?

Protams, ja tev klepo virsū, maska varētu pasargāt. Arī divu metru distances ievērošana. Bet maska darbojas tikai tad, ja to pareizi lieto, tā, kā rakstīts noteikumos.

Ne jau tāpēc, ka ir vai nav prasība lietot sejas masku, – ja tu pats saproti, ka šī maska, pareizi lietojot, ir pietiekami efektīva, tad izmanto šo iespēju! Bet tagad vairāk par visu ļoti svarīgi uzturēties svaigā gaisā, kustēties, kustēties un vēlreiz kustēties.”

Anna Krumpāne Krāslavas novadā: “Par maskām nedomājam, vienīgi tad, kad jāapmeklē ārsts – medicīnas iestādēs taču visu laiku ir prasība lietot masku. Mēs dzīvojam dziļos laukos, vienreiz nedēļā aizbraucam uz pilsētu, veikali taču jāapmeklē. Un viss! Galvenā pārtika mums ir pašu audzēta, ekoloģiski tīra, veselīga.

Reklāma
Reklāma

Strādājam, kustamies, elpojam svaigu gaisu. Tāpēc arī neslimojam. Ja kādam gadās, tad vieglā formā. Katrā ziņā mēs negaidām, kad vilks jau aitās – visu gadu rūdām sevi, daudz peldam, zinām, kad jālieto, piemēram, propoliss vai citi bišu produkti. Veselīgs dzīvesveids ir noteicošais.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Robežsardzes priekšnieks: Nelegālo migrantu plūsma atkal palielinās
Polijai ir neoficiālas sarunas ar Leienu par atvieglojumiem lauksaimniekiem, jo atrašanās blakus Ukrainai varētu kaitēt lauksaimniecībai
Krāpnieki kērušies pie dāvanu kartēm! Apkrāptas pensionāres meita brīdina, ka par upuri var kļūt ikviens
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?