Latvijā
Sabiedrība

“LA” aptauja: Kā atzīmēsiet, svinēsiet vai atcerēsieties 4. maija svētkus?1

Foto: Zane Bitere/LETA

Kā atzīmēsiet, svinēsiet vai atcerēsieties 4. maija svētkus – Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu?

Gundars Kalve Krustpils novadā: “Šoreiz ģimenes lokā – kopā ar sievu un mūsu trim jaunākajiem bērniem. Tā sanācis, ka Latvijas valstij tik nozīmīgajā datumā mana brāļa sievai Ievai ir jubileja, svinēsim arī to, lai gan, kā tagad saka, attālināti.

Un ar labi padarīta darba sajūtu – mēs savā zemnieku saimniecībā turpināsim svinēt apsējības. Šopavasar apsēti 300 hektāri – kvieši, auzas, zirņi, pupas.

Lūkosim, kā sadīguši pirmie sējumi, un stipri piedomāsim, lai veicas tiem, kuri vēl nav paspējuši apsēties.”

Lidija Ozoliņa Neretas novadā: “Šogad bija paredzēts, ka 4. maijā Neretas novadā visi kopā – ne vien Neretas, bet arī Pilskalnes, Zalves un Mazzalves pagasti – Neretas parkā svinēsim dārza svētkus un katrs pagasts klās savu balto galdautu un galdā cels vietējo ražotāju labumus. Un baudīs pūtēju orķestra, kora un teātra priekšnesumus.

Bet vīruss tam visam pārvilka svītru. Tomēr tas nenozīmē, ka nebūs svētku sajūtas. Būs!

Novada avīzītē ievietojām aicinājumu svinēt ģimenēs, iemūžināt fotokadros un sūtīt tos pagastu kultūras darbiniekiem, lai 18. novembrī varētu sarīkot skaistu fotoizstādi.

Gricgales krogā, kur saimnieko biedrība “Upmales mantinieki”, pagalmā mastā plīvos divi karogi – Latvijas un Sēlijas.

Uz baltā galdauta būs pašu maize, medus un piens. Ja kāds garāmbraucējs uz brīdi piestās, varēs aši visu izdarīt reizē – atcerēties, atzīmēt un svinēt.”

Saistītie raksti

Ivars Freibergs Kuldīgā: “Mans tēvs bija Brīvības cīņu dalībnieks, sievastēvs dienēja Latvijas armijā, es pats aktīvi darbojos Nacionālās neatkarības kustībā un biju barikāžu dalībnieks.

Tāpēc 4. maijā ar sievu došos uz dārza mājiņu, uzklāsim nelielu balto galdautu, atcerēsimies, parunāsim, svinēsim ģimeniski, bet kopā ar Latviju.”

LA.LV Aptauja

Kā atzīmēsiet, svinēsiet vai atcerēsieties 4. maija svētkus?

  • Svinēsim ģimenes lokā
  • Braukšu uz laukiem
  • Piezvanīšu saviem tuvajiem
  • Atzīmēsim ar svinībām attālināti
  • Nesvinu 4. maiju

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.