Latvijā
Novados

Aptauja: Kā pašvaldības vērtē jauno nodokļu reformas piedāvājumu?2

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Kā pašvaldības vērtē Finanšu ministrijas jauno nodokļu reformas piedāvājumu?

Jānis Baiks,  Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Kā gan lai pašvaldības vērtē piedāvājumu, kas paredz iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdali par labu valstij? Šobrīd pašvaldību budžetā no tā paliek 80%, bet 20% nonāk valsts budžetā. Un nu rosinājums – 75% un 25%.

Tie pieci procenti mūsu pilsētai nozīmē aptuveni 800 tūkstošus eiro gadā. Tā ir liela nauda.

Premjers Kariņš gan teic, ka pēc nodokļa pārdales par labu valstij pašvaldībām nebūtu jāizjūt īpašs ienākumu kritums, jo to, lūk, segšot papildu investīcijas no Eiropas Savienības fondiem.

Nu, būs uzmanīgi visam jāseko līdzi. Tā ka par jaunumiem, no vienas puses, neesmu priecīgs, bet, no otras, par valsti arī jādomā. Kariņš ne jau sava prieka pēc teic, ka tā ir diezgan smalka un sarežģīta lieta – salikt kopā visas intereses.

Nuja, tur ir gan mediķu algas, kuru palielinājums likumā ierakstīts, gan doma divos trīs gados tikt atpakaļ pie sabalansēta valsts budžeta.”

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Protams, ka pašvaldības būs zaudētājas. Ministru prezidenta teiktais par papildu investīcijām – tā nav līdzvērtīga apmaiņa.

Jo ir taču zināms, ka naudu no ES fondiem vairākiem mērķiem nemaz nevar novirzīt. Runa ir par sociālo aizsardzību, izglītību, kultūru, sportu. Pašvaldību savienība arī uztraucas, ka Eiropas fondu līdzekļi nav novirzāmi pašvaldību pamatfunkciju nodrošināšanai.

Saistītie raksti

Mums būs jādomā, kā noturēties, kurām sfērām naudu atņemt, lai kopējā situācija nebūtu tik sāpīga. Ja tā turpināsies, baidos, ka var pienākt brīdis, kad pašvaldības vairs nevilks un tām būs krahs.”

Guntis Gladkins, Rūjienas novada domes priekšsēdētājs: “Valdībai jau patiesībā citas izejas nav, jo solījumi jāpilda, nauda daudziem jādod. Lai arī Rūjienai tā nodokļa reforma nebūs mirstamā vaina, tomēr nāksies atkal domāt, kā savilkt jostu, un pieciest, ka kaut kas paliks neizdarīts.”

LA.LV Aptauja

Kā vērtējat jauno nodokļu reformas piedāvājumu?

  • Būs labāk
  • Neesmu sajūsmā
  • Grūti komentēt

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.