Rudens veltes Rīgas Centrāltirgū 2023 – sēnes, ogas, dārzeņi
Rudens veltes Rīgas Centrāltirgū 2023 – sēnes, ogas, dārzeņi
FOTO: LA.LV

Meteoroloģiskais rudens šogad sācies piecas nedēļas vēlāk nekā ierasts 6

Iepriekšējās piecās diennaktīs vidējā gaisa temperatūra visā Latvijā bija zemāka par +15 grādiem, kas nozīmē meteoroloģiskā rudens sākumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Lielākajā daļā novērojumu staciju, kā arī valstī kopumā meteoroloģiskais rudens iestājās 4.oktobrī, kas bija pirmā no piecām secīgām diennaktīm ar vidējo temperatūru zem +15 grādiem. Rudens sācies aptuveni piecas nedēļas vēlāk par normu.

Iepriekšējais vēlākais datums, kad Latvijā iestājies meteoroloģiskais rudens, bija 17.septembris 1955.gadā. Savukārt vēlākais rudens sākums, kas reģistrēts atsevišķā novērojumu stacijā, bija 4.oktobris 2006.gadā Rīgas centrā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Septiņās novērojumu stacijās – Alūksnē, Gulbenē, Madonā, Rēzeknē, Saldū, Stendē un Zosēnos – meteoroloģiskais rudens šogad sākās 14.septembrī jeb aptuveni 20 dienas vēlāk par vidējo rudens sākuma datumu šajās novērojumu stacijās.

Meteoroloģiskā ziema sāksies tad, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili pazemināsies zem nulle grādiem. Parasti tas notiek novembra beigās vai decembra sākumā.

Jau ziņots, ka šonedēļ Latvijā saglabāsies rudenīgs laiks, nedēļas vidū gaidāms jauns ciklons ar stipru vēju un lietu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.