Foto no žurnāla “Praktiskie Rokdarbi”

Mežģīņraksta džemperītis meitenei. Piegrieztne un raksta shēma 0

Izmēri: 62/68, 74/80 un 86/92. 
Skaitļi, kas attiecas uz mazāko izmēru, norādīti pirms iekavām, savukārt lielāko izmēru skaitļi – iekavās. Ja dots tikai viens skaitlis, tas attiecas uz visiem izmēriem.

FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu
Sarūk Rietumu militārā palīdzība Ukrainai kara kritiskajā fāzē: sešas lielākās ES valstis neko tai jūlijā nav atvēlējušas
ASV Ukrainai jau piegādājušas liela ātruma pretradaru raķetes HARM, kas rada problēmas agresoram 60
Lasīt citas ziņas

Darba gaita


Valnīša raksts: turpejošās rindās ada pārmaiņus 4 labiskos un 1 kreilisko valdziņu; atpakaļ­ejošās rindas ada pēc raksta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mežģīņraksts: skatīt shēmu. Nepāra rindas ir atpakaļejošās un shēmā tiek lasītas no kreisās uz labo pusi; pāra rindas ir turpejošās un tiek lasītas no labās uz kreiso pusi. Sāk adīt ar atpakaļ­ejošo kārtu.

Atkārto 1.–8. rindu.

Adījuma blīvums: 27 valdziņi un 33 rindas, kas adītas mežģīņrakstā ar 2–2,75 mm adatām, veido 10 x 10 cm lielu kvadrātu. 25–26 valdziņi un 34 rindas, kas adītas valnīša rakstā ar 3–3,75 mm adatām, veido 10 x 10 cm lielu kvadrātu.

Dekoratīvais uzmetums: valdziņus uzmet uz vienas adatas. Uzmet uz adatas pirmo cilpu, izada to. Ap kreisās rokas īkšķi apmet cilpu, pārceļ to uz labās rokas adatas un stingri pievelk. Uzmet 5 šādas cilpas. *Apgriež adījumu un 3 valdziņus labiski norauc; atlikušo valdziņu pārceļ atpakaļ uz kreisās rokas adatas. Apgriež adījumu, uzmet 6 cilpas. Atkārto no *. Rindu beidz, noraucot 3 valdziņus un uzmetot 3 (4/3) valdziņus.

Džemperis


Mugurpuse: ar dekoratīvo uzmetumu uz 2–2,75 mm adatām uzmet 99 (115/135) valdziņus un pirmo (atpakaļejošo) rindu ada kreiliski.

Turpina adīt pēc shēmas mežģīņrakstā – 4 valdziņu motīvu atkārto 23 (27/32) reizes; rindas sākums un beigas, kā norādīts shēmā. Kad uzadīti 18 (20/24) cm, pēc 4. vai 8. raksta rindas ada 1 atpakaļejošo rindu kreiliski, vienmērīgi noraucot 36 (42/48) valdziņus (kreiliski saadot pa 2 kopā) = 63 (73/87) valdziņi.

Turpina adīt ar 3–3,75 mm adatām valnīša rakstā; malas valdziņš, tad 1 valdziņš kreiliski (1 valdziņš kreiliski/2 valdziņi labiski, 1 valdziņš kreiliski), tad pārmaiņus 4 valdziņi labiski, 1 – kreiliski, rindu beidz pretēji sākumam.

Kad uzadīti 22 (25/30) cm, rokriņķiem katrā pusē norauc 3 (3/4) valdziņus vienreiz, pēc tam katrā otrajā rindā norauc 2 valdziņus vienreiz un 1 valdziņu 3 (3/4) reizes = 47 (57/67) valdziņi.

Kad uzadīti 26 (30/36) cm, atpakaļejošajā rindā adījuma centrā no rindas vidējā valdziņa izada 2 valdziņus un turpina adīt katras puses 24 (29/34) valdziņus atsevišķi, veidojot muguras šķēlumu.

Kad uzadīti 32 (36/42) cm, norauc visus valdziņus.

Priekšpuse: sāk adīt tāpat kā muguru. Kad uzadīti 26 (30/36) cm, vidējos 15 (17/21) valdziņus pārceļ uz palīgadatas un turpina adīt katru pusi atsevišķi. Kakla izgriezuma pusē norauc pa 1 valdziņam katrā otrajā rindā 6 (8/8) reizes.

Kad uzadīti 32 (36/42) cm, norauc atlikušos abu plecu 10(12/15) valdziņus.

Piedurknes (ada vienādi): ar dekoratīvo uzmetumu uz 2–2,75 mm adatām uzmet 45 (51/54) valdziņus un pirmo (atpakaļejošo) rindu ada kreiliski, vienmērīgi pieaudzējot 2 (0/1) valdziņus = 47 (51/55) valdziņi.

Turpina adīt pēc shēmas mežģīņrakstā – 4 valdziņu motīvu atkārto 10 (11/12) reizes; rindas sākums un beigas, kā norādīts shēmā.

Kad uzadīti 5 cm, piedurknes galviņas veidošanai katrā malā norauc 3 valdziņus vienreiz, tad katrā otrajā rindā norauc 2 valdziņus vienreiz, 1 valdziņu 8 (8/10) reizes un 2 valdziņus vienreiz, beigās norauc atlikušos 17 (21/21) valdziņus.

Kopējais piedurknes garums – 12 (12/13) cm.

Nobeigums: noadītās detaļas piesprauž pie piegrieztnes, uzliek mitru drānu un ļauj izžūt. Sašuj vīles un iešuj piedurknes.

Uz apaļadāmajām adatām, sākot no šķēluma malas, gar kakla izgriezumu uzņem 30 (36/36) valdziņus, izada labiski priekšpuses vidējos 15 (17/21) valdziņus no palīgadatas un uzņem 30 (36/36) valdziņus = 75 (89/93) valdziņi. Nākamajā, atpakaļejošajā rindā labiski norauc visus valdziņus.

Gar katru šķēluma malu uzņem 30 valdziņus; nākamajā kārtā tos labiski norauc.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pogcaurumam pie šķēluma augšējā stūra ar savienojuma cilpiņu pievieno pavedienu, tamborē 5 gaisa cilpiņas, tad savienojuma cilpiņu tieši zem pirmās savienojuma cilpiņas. Apgriež darbu un gaisa cilpiņās tamborē 10 īsos stabiņus. Piešuj pogu.

Cauri mežģīņraksta pēdējās rindas caurumiņiem izver lenti, lai abi gali atrastos priekšpuses centrā. Lentes galus sasien pušķī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Dārznieka padomi: kā atkopt mauriņu pēc “izdegšanas” stiprajā saulē?
Gardām pusdienām – pildītas kabaču laiviņas
FOTO. Šīgada ražas tomātu parāde izbrīnīs pat pieredzējošus dārzkopjus 1
Lielas un kuplas ziemcietes – vai tādas šķirnes mūsdienās vēl kur var dabūt? 1
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu
Sarūk Rietumu militārā palīdzība Ukrainai kara kritiskajā fāzē: sešas lielākās ES valstis neko tai jūlijā nav atvēlējušas
ASV Ukrainai jau piegādājušas liela ātruma pretradaru raķetes HARM, kas rada problēmas agresoram 60
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
LKS plāno rīkot protesta akciju pret Uzvaras pieminekļa nojaukšanu, vēlas ierosināt referendumu par pieminekļu likteni 49
Lasīt citas ziņas
Sēņu cienītāju delikatese – marinētas gailenītes
“Kādēļ Biķernieku mežā pilnībā tiek izpļauti krūmi?”: iedzīvotāja satraukta par Rīgas mežu kopšanu 8
Laksti zaļi un nekrīt, bet pēc kalendāra jau laiks noņemt! Kā noteikti īsto brīdi, kad jānovāc dārzeņi?
Klasiskā aukstā biešu zupiņa. Kā pareizi pagatavot?
Stāda zemenes un avenes, sēj zālāju, novāc tomātus un gurķus. Kas darāms dārzā no 15. līdz 22.augustam?
Gardā vistiņa kefīrā
Apgrūtinās iespējas turpināt darba attiecības ar Krievijas pilsoņiem
“Saskaņa” mēģinās izlocīties starp dažādām vēlētāju grupām
Latvijā uzstādīti jauni karstuma rekordi. Kur fiksēta visaugstākā gaisa temperatūra?
Krievija uz Kaļiņingradas apgabalu pārbāzējusi kara lidmašīnas ar hiperskaņas raķetēm 24
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu
Ilmārs Stūriška: Neviens negaida no sportistiem politologa cienīgu analīzi kara jautājumos, bet savu nostāju var paust kaut vai divos vārdos 58
Pēc vairākām tropiskajām naktīm šonakt laiks būs nedaudz vēsāks
bija tehniska kļūda? Izskan neoficiāla informācija, ar ko, iespējams, saistīts rekordaugstais elektroenerģijas cenas lēciens
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Lai infekcija neiekļūst nierēs. Ārste skaidro, kādas pazīmes liecina par urīnceļu infekciju
22:19
Latvijā uzstādīti jauni karstuma rekordi. Kur fiksēta visaugstākā gaisa temperatūra?
21:37
Ventspilniecei Rūtai Lasmanei debijā finālam pietrūka
21:23