Foto – Gatis Dieziņš/RJC

Militāro mācību laikā Rīgā un citās pilsētās darbosies militārpersonas 13

No šodienas Nacionālo bruņoto spēku mācību “Namejs 2021” laikā Rīgā un citās pašvaldībās darbosies militārpersonas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Lasīt citas ziņas

Mācības notiks līdz 12.septembrim Rīgā, Jūrmalā, Olainē, Mārupē, Ķekavā, Baldonē, Bauskā un Ropažos.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

CITI ŠOBRĪD LASA
No šodienas sāksies militāro mācību aktīvā fāze, kas norisināsies ārpus militāriem objektiem, lai mācību uzdevumu iespējami pietuvinātu reālajai situācijai.

Mācību laikā Zemessardzes 1.Rīgas brigādes karavīri un zemessargi veiks patrulēšanu, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un kontrolpunktus, kā arī veiks citus mācību uzdevumus.

Svētdien, 12.septembrī, paredzēts mācību noslēgums.

“Pagājušajā gadā mēs pārliecinājāmies par Zemessardzes 1. Rīgas brigādes gatavību pildīt valsts aizsardzības uzdevumus galvaspilsētas ielās konvencionālā apdraudējuma scenārijā. Šī gada mācības hibrīdapdraudējuma scenārijā sakrīt ar nedrošu laiku pasaulē un Latvijā. Tas ir atgādinājums, ka mums ir nepārtraukti jāuztur un jāpilnveido savas militārās spējas un savstarpējā sadarbība, vienmēr jābūt modriem un gataviem aizsargāt Latviju,” uzsver Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

Pēc 1. Rīgas brigādes mācību aktīvās fāzes tiks sniegts brigādes atbalsts Zemessardzes 1. Vidzemes un 3. Latgales brigādei, kā arī veiktas citas mācību aktivitātes, kas nav saistītas ar aktīvu mācību izspēli apdzīvotās vietās.

Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021” visā Latvijā norit no 30.augusta līdz 3.oktobrim. Tās tiek apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”.

Mācības norit divās fāzēs – augusta nogalē un septembra pirmajā pusē tiek trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, savukārt septembra otrajā pusē tiks izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs.

Reklāma
Reklāma

Mācībās ir plānota sadarbība ar Iekšlietu ministrijas struktūrām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, pašvaldībām un privātajiem uzņēmumiem, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu.

Militāro mācību uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Iedzīvotāji tiek aicināti izturēties ar izpratni pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās apdzīvotās vietās un ap tām.

Mācību laikā ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.