Ekonomika
Bizness

Nespējot vienoties ar “Spices” vadību, “Mini Mode” paliek bez veikala2

Ekrānšāviņš no minimode.lv

Pandēmijas laikā saņemot nevis nomas maksas atlaidi, bet gluži pretēji – soda naudu, pazīstamais bērnu preču veikals “Mini Mode” palicis bez sava veikala tirdzniecības centrā “Spice”.

Šajā tirdzniecības centrā “Mini Mode” darbojās 15 gadus – līdz šī gada pavasarim. “Vēlos atzīmēt, ka šo 15 gadu laikā nekad, nevienu reizi nenokavējām rēķinu apmaksas termiņus.

Arī pateiktam vārdam ir svars – tos arī vienmēr esam turējuši, bijuši uzticīgi un visādi citādi ļoti lojāli tirdzniecības centram “Spice”,” vēsta “Mini Mode” īpašniece Kristīne Līpiņa sociālajā vietnē “Facebook”.

Tomēr pandēmijas laiks atnācis ar pircēju skaita drastisku samazinājumu. Ārkārtas situācijai ieilgstot, uzņēmums bija cerējis vienoties ar tirdzniecības centra vadību par īres maksas atvieglojumiem, taču tā nav reaģējusi uz rakstītajām vēstulēm un nav atbildējusi uz tām.

“Mums izdevās sazināties telefoniski, tika skaidri pausta centra nostāja: nekādu atvieglojumu nebūs, īre jāmaksā pilnā apmērā, un tā būs arī vēlāk – laikā, kamēr ekonomika atkopsies, nekādu atlaižu nebūs.

Sapratām, ka turpināt maksāt “Spicei” īri, it kā valstī nekas nebūtu mainījies, mums nav pa spēkam un, lai arī pret savu gribu, “Spices” telpas būs jāpamet,” vēsta K. Līpiņa.

Taču tirdzniecības centra vadība likusi saprast, ka tad jārēķinās ar soda naudu. Lai arī mutiski bijusi vienošanās par to, ka no pilnās aprīļa īres maksas tiks izskaitītas dienas, kurās bija aizliegts strādāt ar valdības noteikumiem, tā neesot noticis, jo “precīzi par tādu summu, cik bija atrēķināta īres nauda par aprīļa brīvdienām, par tādu pašu summu bija palielināts “iziešanas sods””.

Komentējot situāciju, “Spices” direktore Kadrija Pudova norāda, ka “Mini Modei” netika atteikta iespēja vienoties par atvieglotiem īres nosacījumiem. “Jā, uzņēmums nesaņēma vēlamo atlaidi, jo atbilstoši vienotai uzņēmuma politikai nebija noteicošie kritēriji, lai tādu piešķirtu.

Nomnieks pēc sarunas ar mums, kur aicinājām izvērtēt situāciju, biznesa riskus un potenciālu, izvēlējās lauzt nomas līgumu. Mēs esam godīgs uzņēmums, tāpēc nevienam nomniekam netiek pieļauti īpašāki nosacījumi,” teica Pudova.

Viņa uzsver, ka ārkārtas situācijas laikā nevienam nomniekam par kavētiem maksājumiem tirdzniecības centrs nav aprēķinājis nokavējuma procentus vai līgumsodu. Runājot par nomas atlaižu piešķiršanu, starp nomniekiem un tirdzniecības centru noslēgtie nomas līgumi esot atšķirīgi un katra nomnieka gadījums individuāls, kā arī līguma noteikumi ir konfidenciāli.

Pudova norāda, ka ar vairākiem telpu nomniekiem veiktas pārrunas un izrādīta pretimnākšana. “Spices” nomnieku pārstāve Iveta Martinsone gan skaidro, ka jau krīzes sākumā nomniekiem izsūtīta vienota vēstule, ka nomas atlaižu nebūs.

Pēc tam ar dažiem notikušas sarunas, ar citiem ne, un daži gadījumi iezīmējušies pat ar “šantāžas elementiem”. Nelielu nomnieku gadījumos tirdzniecības centrs ignorē, ka pēc likuma varam nemaksāt nomas maksu par brīvdienām, bet tirdzniecības centrs vienkārši to noņem no depozīta, nerēķinoties ar force majore ap­stākļiem, skaidro I. Martinsone.

Daudzus nomniekus šokējusi “Spices” vadības attieksme. Kopumā “Spicē” ir vairāk nekā 200 nomnieku, bet nomnieku apvienībā apvienojušies ap 50.

Saistītie raksti

I. Martinsone zina teikt, ka citos tirdzniecības centros ir citādi, piemēram, “Domina” nāca pretim, dodot atlaides nomniekiem, kam sekoja “Linstow Grupa” un citi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
4 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 2
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Tukuma pusē traģiskā ugunsgrēkā dzīvību zaudējis varonīgs četru mazbērnu vectēvs
33 minūtes