Ekonomika
Bizness

Minimālā alga būvniecībā – 780 eiro0


Informē par ģenerālvienošanos par minimālo atalgojumu būvniecībā, kas stāsies spēkā šī gada 3.novembrī.
Informē par ģenerālvienošanos par minimālo atalgojumu būvniecībā, kas stāsies spēkā šī gada 3.novembrī.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Sākot ar šā gada 3.novembri stāsies spēkā noteikumi, kas būvniecības nozarē strādājošajiem minimālo mēneša algu nosaka 780 eiro apmērā.

Tā ir gandrīz divreiz augstāka par valstī noteikto 430 eiro minimālo mēneša atalgojumu, un saistoša pilnīgi visiem būvniecības nozarē iesaistītajiem darba devējiem un ņēmējiem.

Mazinās ēnu ekonomiku

Ģenerālā vienošanās ir būvniecības nozares pašiniciatīva, lai mazinātu ēnu ekonomiku, izslēgtu dempinga cenu piedāvājumus publiskajos iepirkumos, veicinātu godīgu konkurenci, palielinātu nozares darba ņēmēju sociālās garantijas un palielinātu darbinieku noturīgu piesaisti uzņēmumiem.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vienošanās izsludināšanas rīkotajā preses konferencē Būvniecības partnerības vadītāja Baiba Bļodniece informēja, ka šīs vienošanās saskaņošana uzsākta 2018.gada maijā. Iepriekšējā gada septembrī savākts nepieciešamo parakstu kvorums, bet šā gada aprīlī pieņemti nepieciešamie grozījumi Darba likumā.

Pārejas periods seši mēneši

Nozares ģenerālās vienošanās laika grafiks paredz sešu mēnešu pārejas periodu līdz 2020.gada 3.maijam, kad būvniecībā nodarbināto alga normāla darba laika ietvaros nedrīkst būt mazāka par 650 eiro mēnesī.

Vienošanos parakstījusi Latvijas Būvniecības nozares arodbiedrība un 313 būvniecības uzņēmumi ar 727 miljonu kopējo apgrozījumu, kas sasniedz 51,02% no nozares kopējā finanšu apgrozījuma viena gada laikā.

Informē par ģenerālvienošanos par minimālo atalgojumu būvniecībā, kas stāsies spēkā šī gada 3.novembrī.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Mūsu valstī pirmās šāda veida pašregulācijas iniciatīvas atbalstīšanā un veicināšanā aktīvi līdzdarbojusies Ekonomikas ministrija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Būvnieku asociācija.

Uzziņa:

Pēc nozares pārstāvju aplēsēm Latvijā būvniecībā nodarbināto personu skaits gada laikā svārstās no 38 000 līdz 60 000 cilvēkiem, no kuriem vismaz 40% strādā par minimālo atalgojumu.

Saistītie raksti

Savukārt būvniecības nozarē darbojušos uzņēmumu skaits sasniedz 15 000. Visi nozares darba devēji par jaunajiem noteikumiem un prasībām esot informēti.

Darba ņēmēji par savām atalgojuma tiesībām var interesēties, vēršoties Latvijas Būvniecības nozares ardodbiedrībā vai Būvuzņēmēju partnerībā, kas nākamā gada laikā pildīs Ģenerālās vienošanās ieviešanas sekretariāta pienākumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Lauris pēc trieciena palicis bez apziņas un mēdz nekontrolējami staigāt. Kāpēc dzērājšoferi Jāni apcietināja tiesas zālē? 20
8 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu 1
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nozaga pusmiljonu eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību
34 minūtes
TA
Tavs Auto TV
Ekonomika
Lietuvā lietoti automobiļi ir lētāki. Kādēļ?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Daudzi vienā pilsētā un “Dinamo” sportisti: lielajam Covid-19 inficēto skaitam “pa pēdām”
3 stundas