Pasaulē
Baltija

Ministrs: Koronavīrusa izplatīšanās ietekmēs Lietuvas ekonomiku0


Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka
Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka
Foto – BNS/15min.lt

Jaunā koronovīrusa “Covid-19” izplatīšanās atstās sekas uz Lietuvas ekonomiku, paziņojis Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka.

“Lietuvai sekas būs jebkurā gadījumā, jo ir gan tieša ietekme, ko izraisa traucējumi piegāžu ķēdēs, gan arī netieša ietekme, samazinoties pieprasījumam. Citiem vārdiem, var ciest gan ražošana, gan starptautiskā tirdzniecība,” sacīja Šapoka otrdien intervijā Lietuvas sabiedriskajam radio.

Pēc viņa teiktā, lai gan SVF prognozējis, ka jaunā koronavīrusa ietekme uz pasaules ekonomiku visvairāk būs izjūtama gada pirmajā ceturksnī, neskaidrība ir liela.

“SVF prognozēja, ka, tā kā vīruss izplatījās tikai Ķīnā, iespējamā negatīvā ietekme būs tikai pirmajā ceturksnī, taču tagad es uzskatu, ka nenoteiktība ir liela, ja ņem vērā, ka vīruss pārvietojas un turpina izplatīties Eiropā. Domāju, mums jābūt modriem un piesardzīgiem un gataviem jebkuriem scenārijiem,” sacīja Lietuvas finanšu ministrs.

Pēc Šapokas teiktā, Lietuvai ir pietiekami lielas finanšu rezerves, lai ārsstētu saslimušos un nodrošinātu aizsardzības līdzekļus, ja “Covid-19” nokļūs līdz Lietuvai.

Saistītie raksti

“Ja runā par tāda veida uzliesmojumu, tad Lietuva ir gatava. Rezerves ir pietiekamas, lai varētu iegādāties gan aizsardzības līdzekļus, gan zāles,” piebilda ministrs.

Koronavīruss ‘Covid-19″ izplatījies uz vairāk nekā 25 valstīm un rada pieaugošas bažas saistībā ar jaunām uzliesmojuma vietām Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āzijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.