Mihails Gruzdovs

Miris režisors Mihails Gruzdovs 0

“Šorīt mūžībā devies mūsu kolēģis, režisors un aktiermeistarības pasniedzējs Mihails Gruzdovs,” tā vēstī Dailes teātra FaceBook kontā rakstītais.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Mihails Gruzdovs dzimis 1953. gadā Valmierā. Studēja Vahtangova teātra augstskolas režijas fakultātē, deviņdesmoto gadu sākumā strādāja par Pēterburgas studijteātra “Krustceles” režisoru, bija arī šī teātra galvenais režisors un pasniedza aktiermeistarību un režiju Pēterburgas Teātra akadēmijā.

Kops 1993. gada sāka iestudēt izrādes Latvijas teātros. Kopš 2001. gada Latvijas Kultūras akadēmijas docents, aktiermeistarības pedagogs, kā arī maģistrantūras režijas meistarības docētājs. 2002. gadā, aktieru trupas aicināts un atbalstīts, kļūst par Dailes teātra māksliniecisko vadītāju. No 2005. līdz 2009. gadam Mihails Gruzdovs bija Dailes teātra galvenais režisors. Gruzdovs iestudējis izrādes arī citos Latvijas teātros, tostarp Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā teātrī, Liepājas teātrī, Valmieras teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iestudējis virkni spožas izrādes uz Latvijas teātra skatuves, vairākkārt saņēmis gan “Spēlmaņu nakts” nominācijas, gan balvas par labākajām izrādēm.

Režisors 2008. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Par režisoru sacīts, ka viņa darbi piesaistīja uzmanību ar augstvērtīgu saturu, garīguma meklējumiem, bet pats režisors- ar prasību pēc maksimālas aktieru personiskās klātbūtnes, cilvēciskas atvērtības un atdeves.

Mihails Gruzdovs arvien paliks aktieru un teātra cilvēku ļoti cienīts un iemīļots režisors. Jūtam līdzi Mihaila Gruzdova ģimenei, talanta cienītājiem un visai teātru saimei.

Lai gaišs ceļš mūžībā!

SAISTĪTIE RAKSTI