Ekonomika
Bizness

Mobilo sakaru operators “Bite” pērn sasniedzis rekordlielu izaugsmi0

Foto: LETA

Nostiprinot pozīcijas biznesa segmentā, pērn mobilo sakaru operators “Bite” uzrādījis rekordlielu izaugsmi – uzņēmuma konsolidētais apgrozījums palielinājās par 14%, sasniedzot 106,3 miljonus eiro, informē “Bites” vadītājs Kaspars Buls.

Lai arī “Bite” Latvijas tirgū ienāca vēlāk nekā citi mobilo sakaru operatori, pateicoties pārdomātai attīstības stratēģijai, tostarp nepārtrauktajām inovācijām gan tīkla, gan pakalpojumu un klientu servisa attīstībā, uzņēmums gadu no gada uzrāda visstraujāko izaugsmi.

Pērn tā konsolidētā EBITDA jeb peļņa pirms procentu, nodokļu, amortizācijas atskaitījumiem pieauga par 19%, sasniedzot 26,8 miljonus eiro, bet tīrā peļņa sasniedza 14,5 miljonus eiro, kas ir par 14% vairāk nekā 2017.gadā.

“Visus šos 14 gadus, kopš “Bite” darbojas Latvijas tirgū, uzņēmums uzrāda pozitīvu attīstības dinamiku. Tas ir bijis iespējams, pateicoties ne tikai efektīvai biznesa vadībai. Viens no galvenajiem mūsu dzinējspēkiem ceļā uz izaugsmi ir klienti, jo gan tīkla, gan pakalpojumu portfeļa attīstība ir balstīta viņu vēlmēs un vajadzībās, kuras mēs cenšamies ne vien apmierināt augstākajā iespējamajā kvalitātē, bet arī paredzēt uz priekšu,” uzsver K.Buls.

Tīkla un pakalpojumu attīstībā “Bite” ik gadu iegulda aptuveni 10% no apgrozījuma. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī pērn lielākais investīciju apjoms jeb aptuveni 9 miljoni eiro ieguldīti tīklā un tehnoloģijās – gan tīkla paplašināšanā, gan tā jaudas un kapacitātes palielināšanā.

Šim mērķim izmantotas tikai jaunākās un inovatīvākās tehnologijas, kas ļauj nodrošināt ne vien kvalitatīvus pakalpojumus, bet arī tīkla ilgtspēju. Kopumā “Bites” tīkla jauda pērn palielināta par aptuveni 50%.

Savukārt šogad, investējot tīkla attīstībā aptuveni 10 miljonus eiro, tā jaudu plānots palielināt par 53%.

Produktu un klientu servisa attīstībā “Bite” pērn investēja 2,4 miljoni eiro. Piemēram, ierīču piedāvājums palielināts trīs reizes, gan ievērojami paplašinot viedtālruņu, planšetdatoru un viedpulksteņu klāstu, gan papildinot to ar jaunām, inovatīvām ierīcēm, tostarp viedajiem putekļusūcējiem un televizoriem, kuru pieprasījums strauji palielinās.

“Mūsu ambīcijas ir ļoti augstas, tāpēc pie sasniegtā neapstāsimies. Sekojot līdzi tirgus tendencēm un mūsu klientu mobilo sakaru lietošanas paradumiem, mērķtiecīgi turpināsim attīstīt gan jaunus pakalpojumus, gan tīkla infrastruktūru. Fokusēsimies uz 4G, 4G+ un 4.5G tehnoloģiju un lietu interneta tīkla Narrowband IoT attīstību, vienlaikus sākot ieviest tīklā revolucionāro 5G tehnoloģiju – pirmās 5G bāzes stacijas “Bites” tīklā tiks izbūvētas jau šogad,” skaidro “Bites” vadītājs.

Šogad uzņēmums turpinās investēt arī darbinieku izaugsmē un darba vides labiekārtošanā. Turklāt šo investīciju apjomu, kas pērn veidoja 1,2 miljonus eiro, plānots palielināt par aptuveni 70%.

“Darbinieki ir “Bites” vērtīgākais resurss – tikai strādājot plecu pie pleca mēs varam nodrošināt modernākos pakalpojumus un augstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu, kā arī sasniegt un pārsniegt biznesa mērķus. Pagājušais gads tam ir lielisks apliecinājums. Kopīgiem spēkiem esam izpildījuši darbinieku motivācijas programmu, tāpēc šā gada aprīlī visi uzņēmuma darbinieki dodas ceļojumā uz Krētu, lai atpūstos un uzkrātu enerģiju jaunam darba cēlienam,” atklāj K.Buls.

Saistītie raksti

“Bite” ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina Latvijas iedzīvotājiem mūsdienīgus, inovatīvus, klientu vajadzībām pielāgotus mobilo sakaru pakalpojumus. Jaunāko un inovatīvāko tehnoloģiju izmantošana ļauj uzņēmumam veidot sabalansētu tīkla kvalitāti.

Tādējādi “Bites” klientiem pieejams ne vien stabils, kvalitatīvs 4G internets, kuram raksturīgs ļoti zemi latentātes jeb signāla aiztures rādītāji, bet arī Ultra HD kvalitātes balss pakalpojumi u.c. priekšrocības. Jaudīgais “Bites” 4G internets ir pieejams jau 99% valsts iedzīvotāju.

* Konsolidētie “Bites grupas” uzņēmumu “Bite Latvija”, “Latnet”, “Tele Tower” un “Unistars” dati.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nebūs viesstrādnieku, raža sapūs uz lauka!” Kāpēc latvieši negrib mēnesī nopelnīt 1000 eiro? 38
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atsāk lidojumus uz vēl diviem galapunktiem
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO. Rīgas satiksmes skandālos iesaistītais Brandavs turpmākos 10 gadus saņems 74 miljonus valsts pasūtījumu 7
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī atklāti pieci jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi 1
4 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
“Agri vai vēlu robežas var nākties pārskatīt.” Novadi cīnās katrs par savu identitāti 2
4 stundas
LE
LETA
Sports
Prokopčuka paziņo par aiziešanu no profesionālā sporta 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rektoru padome: IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis 2
4 stundas
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 2
4 stundas