Ekonomika
Darbs un nauda

Paaugstināts bankas Citadele kredītreitings0

Foto: LETA

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service” (“Moody’s”) ir publicējusi paziņojumu, kurā AS “Citadele banka” ilgtermiņa depozītu reitings ir paaugstināts no Ba2 uz Ba1 ar pozitīvu nākotnes prognozi.

Kā norāda “Moody’s”, “Citadeles” kredītreitinga paaugstināšana galvenokārt ir saistīta ar veiksmīgu bankas stratēģijas īstenošanu, paplašinot darbību Baltijas valstīs.

Reitinga paaugstināšanu pozitīvi ietekmējis arī augstāks kapitāla līmenis, augoša pelnītspēja, slikto kredītu apjoma samazināšanās, bankas pārvaldības stiprināšana un risku mazināšana, kas saistīta ar starptautisku klientu apkalpošanu.

“Moody’s” pozitīvā reitinga prognoze ir saistīta ar prognozēm par labvēlīgiem ekonomiskajiem un bankas darbības vides apstākļiem, bankas pārvaldības spēcināšanos, kā arī “Citadeles” tirgus daļas turpmāku palielināšanos Baltijas valstīs, neraugoties uz augošo konkurenci.

Bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis norāda, ka banka “Citadele” kopš tās dibināšanas, un īpaši pēc pasaules mēroga investoru un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas ienākšanas akcionāru sastāvā, ir pierādījusi, ka vietējā banka spēj augt.

Kā arī tā spēj būt veiksmīgs Baltijas tirgus spēlētājs, konkurējot ar starptautiskiem tirgus dalībniekiem.

Reitinga paaugstināšana ir vēl viens solis tuvāk “Citadeles” stratēģiskajam mērķim kļūt par Baltijas čempionu privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanā.

“Mēs esam lepni par šo novērtējumu. Mūsu stratēģiskās iniciatīvas digitālajā vidē, apņēmība būt par klientu primārās izvēles banku un rūpība risku pārvaldībā iezīmē Citadelei aizraujošu nākotni,” komentē Beļavskis.

2018. gada pirmajā pusgadā “Citadeles” grupas kapitāla pietiekamības rādītājs (CAR) bija 18%, neto peļņa bija 18 miljoni eiro, klientu noguldījumi bija 2,65 miljardi eiro un grupas kredītportfelis bija 1,36 miljardi eiro.

Bankas “Citadele” akcionāri ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un starptautiska investoru grupa ar pieredzi banku sektorā visā pasaulē. “Citadeles” koncerns tiek pārvaldīts no Latvijas ar meitas uzņēmumiem un filiālēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē.

Saistītie raksti

“Citadele” nodrošina norēķinus un karšu maksājumus, aizdevumus, noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes un līzinga pakalpojumus, kā arī virkni ekskluzīvus, unikālus produktus.

Pērn viens no vadošajiem klientu servisa novērtēšanas un uzlabošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumu Eiropā – “Dive” – atzina “Citadeli” par banku ar labāko klientu apkalpošanas servisu Latvijā un Lietuvā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirdzniecības centrā “Origo” durvis vērs jaunais “Fissman” trauku veikals
16 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Viesnīcu asociācija: Viesnīcu numuriņu rezervēšana pagaidām notiek švaki
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Tehnoloģiju jaunuzņēmums “Giraffe360” turpina strauju izaugsmi un paplašinās Liepājā
1 diena

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
2 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
1 stunda
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
6 stundas