Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Moraveckis: Polija nodevusi Ukrainai tankus 0

Pievieno LA.LV

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis oficiāli atzinis to, par ko neoficiāli runāts jau vairākas dienas, proti, ka Polija Ukrainai nodevusi tankus.

Veselam
Šīs ādas izmaiņas var signalizēt par B12 vitamīna deficītu – divi netipiski simptomi, kurus nedrīkst ignorēt
Kokteilis
Tās prot turēt mēli aiz zobiem – šīm trim zodiaka zīmēm var uzticēt pat visintīmākos noslēpumus
ASV gatavojas vēl vienam karam: Baltā nama gaiteņos sačukstas par slepenu Trampa rīkojumu
Lasīt citas ziņas

Telekanāla “Polsat” ēterā uz jautājumu, vai Polija ir nosūtījusi vai grasās nosūtīt Ukrainai tankus, premjers atbildēja ar “jā”.

Par detaļām Moraveckis runāt nevēlējās, skaidrojot to ar rūpēm par drošību, pirmkārt jau Ukrainā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neoficiāli informācija par to, ka Polija nodevusi Ukrainai, domājams, 100 savu modernizēto tanku T-72, presē un sociālajos tīklos cirkulē jau vairākas dienas.

Polija nodevusi Ukrainai bruņojumu 1,6 miljardu dolāru (1,5 miljardu eiro) vērtībā, pirms divām dienām sacīja Polijas valdības preses sekretārs Petrs Millers, tiesa, neatklājot, par kādu bruņojumu ir runa.

Pirmdien Moraveckim tika arī uzdots jautājums par lidmašīnu Mig-29 nodošanu.

Polija vēl martā, atsaucoties uz Ukrainas lūgumu, piedāvāja pārsviest iznīcinātājus uz ASV bāzi Ramšteinā, Vācijā, un tad jau amerikāņi varētu nodot lidmašīnas Ukrainai. Tomēr amerikāņi tolaik šādu shēmu nepieņēma.

Tagad Moraveckis sacīja, ka no Ukrainas vairs nekādu lūgumu attiecībā uz lidmašīnām nav.

“Nav tādas nepieciešamības, nav tādu prasību, nav tādu pieprasījumu,” Polijas premjera teikto citē ziņu aģentūra “Reuters”.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI