Par UEFA Eiropas Konferences līgas debijas sezonas čempioni kļuvusi “Roma” 0

Ilmārs Stūriška,”Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem
“Latgale tūlīt arī mirs badā!” Linuža par tukšām runām un reālo situāciju pierobežā 142

Par UEFA Eiropas Konferences līgas debijas sezonas čempioni kļuvusi “Roma”, iegūstot savu pirmo lielo starptautisko trofeju.

Finālā Albānijas galvaspilsētā Tirānā “Roma” ar 1:0 pārspēja “Feyenoord”, vienīgos vārtus pirmajā puslaikā gūstot 22 gadus vecajam Nikolo Dzaniolo. “Romas” galvenais treneris Žuzē Mourinju kļuvis par pirmo speciālistu, kurš aizvedis līdz uzvarai Eirokausu turnīrā četras dažādas komandas, iepriekš arī Čempionu līgā “Porto” (2004) un Milānas “Inter” (2010), bet Eiropas līgā Mančestras “United” (2017), un 2003. gadā, kad šo turnīru sauca par UEFA kausu, – arī “Porto”. Tātad kopumā piecas Eiropas klubu trofejas, šajā sarakstā tagad dalot pirmo vietu ar itāļu speciālistu Džovanni Trapatoni.

Sarežģītus brīžus Mourinju vadītajai komandai šosezon Konferences līgā sagādāja Norvēģijas “Bodo/Glimt”. Grupu turnīrā viesos itālieši cieta sagrāvi ar 1:6, pēc tam mājās neizšķirts 2:2. Abas atkal satikās ceturtdaļfinālā, pirmajā spēlē izbraukumā atkal zaudējums ar 1:2, bet atbildes mačā ar trim vārtiem otrajā puslaikā uzmirdzēja Dzaniolo (4:0).

Viņam šie vārti un triumfs turnīrā ir īpašs brīdis, jo jau pārcietis divas ceļgala krustenisko saišu traumas, kuru dēļ izlaida faktiski pusotru gadu, ierindā atgriežoties pirms šīs sezonas. Zīmīgi, ka fināla uzvaras vārtu rezultatīvās piespēles autors Džanluka Mančini pēc beigām svinību laikā ar dūri sita diviem komandas biedriem, taču tas neizvērtās plašākā konfliktā.