Uncategorized

«Muižnieka institūtu» tagad vada politologs Ikstens0

Politoloģijas doktors profesors Jānis Ikstens kļuvis par Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta (SPPI) jauno vadītāju. 


 

“Uzskatu, ka viena no akadēmiskās pasaules funkcijām ir pētījumu rezultātus, kuri bieži cilvēkiem šķiet nesaprotami vai nevajadzīgi, pārtulkot praktiskā rīcībā un problēmu risinājumos,” uzsver J. Ikstens.

SPPI ir dibināts 2004. gadā, tā iepriekšējais direktors Nils Muižnieks tagad strādā Eiropas Padomē cilvēktiesību komisāra amatā.

LU institūta galvenie pētniecības virzieni ir Latvijas starptautiskās attiecības – jo īpaši attiecības ar Krieviju –, demokrātija un minoritātes, reģionālā attīstība Latvijā, kā arī mediji, informācija un kultūra. J. Ikstens, oficiāli pašlaik būdams direktora pienākumu izpildītājs, domā par SPPI jauno struktūru, kur līdzās esošajiem Praktiskās ētikas centram un Kognitīvo zinātņu un semantikas centram jaunpienācējs ir Sociālās atmiņas pētniecības centrs.

 

J. Ikstens sola, ka institūts turpmāk vairāk pievērsīsies problēmām, kas politiskajā vidē aktuālas šobrīd, piemēram, e-vēlēšanas, starpetniskās attiecības, pārmaiņas mediju telpā. Viņš piebilst, ka zinātnieka darbs “nav savas ziņkārības apmierināšana”, bet tam jābūt izmantojamam.

 

“Šobrīd paplašinām institūta pētnieku loku. Pirmdien būs fakultātes domes sēde, kurā plānots ievēlēt pētnieku amatos jaunus kolēģus,” saka profesors.

Institūta tā sauktais bāzes finansējums šim gadam ir seši tūkstoši latu, taču ar to nepietiekot pat administratīvajiem izdevumiem. Pārējā nauda tiek pelnīta dažādos projektos, tajā skaitā valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte” darbos.

Viens no sabiedrībā plašāk zināmajiem veikumiem arvien ir bijis institūta regulāri veidotais “Pārskats par tautas attīstību”. Nākamais pārskats tiks laists klajā 2013. gadā, tā temats ir “Ilgtspējīga nācija”.

 

Biogrāfija

Jānis Ikstens

Dzimis 1970. gada 5. janvārī

Absolvējis LU Vēstures un filozofijas fakultāti, studējis arī Dānijā un Nīderlandē

Bijis ASV valdības stipendiāts

No 1997. līdz 1999. gadam bijis Vidzemes 
Augstskolas rektors

Pašreiz – LU Sociālo zinātņu fakultātes politikas zinātnes studiju nodaļas vadītājs un maģistra studiju programmas “Politikas zinātne” direktors, profesors

 

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.