Foto: SHUTTERSTOCK

Iespējams, savos NLO mūs apmeklē nevis paši citplanētieši, bet gan viņu mākslīgi radītas būtnes 0

Kārlis Franks, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Pieci krāpniecības veidi, par kuriem pagaidām nav vēl dzirdēts.. Bet daudzi varētu šogad “iekrist” 35
Veselam
“Jums ir 56 gadi, jādzīvo vēl apmēram 10 gadus,” pacienti nepatīkami pārsteidz ārsta teiktais un rodas sajūta, ka medicīna ir tikai bizness
VIDEO. Naksnīgajās debesīs nofilmētas neizskaidrojamas izcelsmes gaismas, kas pārvietojas 26
Lasīt citas ziņas

2019. gada 22. augustā Krievijas kosmosa aģentūra nosūtīja kosmosā kuģi “Sojuz MC–14”, kur pilota krēslā sēdēja cilvēkveidīgs FEDOR klases robots (dēvēts arī par Skybot F–850). 2019. gada 7. septembrī nolaižamais aparāts ar visu robotu sekmīgi atgriezās uz Zemes.

Saistībā ar šo faktu pētnieki sākuši aizvien pārliecinošāk runāt par to, ka, iespējams, savos NLO mūs regulāri apmeklē nevis paši citplanētieši, bet gan viņu mākslīgi radītas būtnes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dronu kosmonauti un svešs saprāts

Vēl gluži nesen astrofiziķu saimē populārs bija joks par to, ka zinātniekiem it kā pilnībā droši esot zināms – Marsu apdzīvo roboti. Turklāt tas pat nebija nekāds joks, bet gan patiesība, jo runa bija par vairākiem bezpilotu marsgājējiem, kurus uz šo planētu nosūtījušas vairākas valstis.

Taču tagad automatizētā FEDOR nosūtīšana uz Starptautisko kosmisko staciju šo joku pārvērtusi jau absolūtā realitātē. Pastāvot tik lielai robotu patstāvības pakāpei, var droši uzskatīt, ka jau drīz uz šo aparātu mehāniskajiem pleciem varētu gulties bāzu, kā arī rūpnīcu un derīgo izrakteņu ieguves vietu ierīkošana uz Saules sistēmas planētām.

Saistībā ar šiem sasniegumiem gluži dabiskā kārtā radies jautājums: ja jau zemieši ir spējīgi bīstamu kosmosa dzīļu izpētei nosūtīt robotus, tad kāpēc gan to pašu nevarētu darīt citu saprātīgu kosmisko civilizāciju pārstāvji?

Turklāt atbilstoši neskaitāmo aculiecinieku paustajam avarējušu vai notriektu NLO piloti vairāk atgādinājuši biorobotus nekā dzīvus citplanē­tiešu rases pārstāvjus, kuriem piemīt saprāts un pilnībā brīva griba. Arī sastapšanās ar šādām būtnēm allaž liekot domāt, ka tās tomēr nav dzīvas bioloģiskās būtnes, bet gan kaut kādi specifiski mehānismi.

Visdrīzāk, tādā pieņēmumā nav nekā īpaši pārsteidzoša, jo sevišķi tad, ja ņem vērā, ka cilvēce tradicionāli pret visu nezināmo un nesaprotamo pamatā allaž izturējusies ārkārtīgi agresīvi. Var pieņemt, ka kāda saprātīga citplanētiešu rase, novērojot zemiešus, varētu arī neriskēt nosūtīt pie mums savus izlūkus jeb pārstāvjus.

Tas būtu bīstami un lielā mērā nesaprātīgi. Taču gluži cita lieta izlūkošanai vai nepieciešamo izpētes darbu veikšanai ir robotu nosūtīšana.

Var piebilst, ka tieši tādu versiju gluži oficiāli atbalsta arī amerikāņu NASA zinātniskie līdzstrādnieki. Nesen ASV publicēta neparasta zinātniskā atskaite ar visnotaļ ambiciozu un paskaļu nosaukumu “Svešais saprāts”.

Šā dokumenta autore ir Sjūzena Šnaidere, NASA programmas SETI jeb tātad ārpuszemes intelekta meklēšanas departamenta speciāliste. Viņasprāt, vairākos gadu desmitos savāktie materiāli par citplanētiešu civilizācijām liecinot: tās katrā ziņā nav bioloģiskas būtnes. Proti, runa ir tieši par biorobotiem, kuriem gan piemītot superintelekts, taču tie nav apveltīti ar individuālo apziņu un brīvu gribu.

Noslēpumainie debesu viesi

Cilvēkveidīgais FEDOR klases robots VDNH paviljonā Maskavā.
Foto: SHUTTERSTOCK

Vairs nav nekāds noslēpums un neviens to neuzskata par fantastiku vai izdomu – ir tūkstošiem aprakstu par zemiešu kontaktēšanos ar citplanētiešu būtnēm, un tajos visos pausts, ka šīs būtnes vairāk izskatījušās kā roboti, nevis dzīvas radības. Viens no tādiem fiksēts Meksikā 2015. gadā.

Vietējie plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka kāda šīs valsts rajona iedzīvotāji masveidā novērojuši debesīs spožu uzliesmojumu, noturot to par meteorīta sprādzienu. Taču turpmākie notikumi apliecināja, ka viņi kļūdījušies. Neilgu laiku pēc šā noslēpumainā uzliesmojuma uz zemes nokrita kāda savāda tehniska līdzekļa atlūzas, un uzreiz bija skaidrs, ka tas nav zemiešu “ražojums”.

Tostarp pārsteigtie meksikāņi šo atlūzu kaudzē atrada arī uzsprāgušā NLO pilota atliekas. Tam mugurā bija skafandram ļoti līdzīgs kostīms, tas bija spēcīgi apdedzis, un iekšā atradās acīmredzami ne dzīvas būtnes atliekas, bet gan kāds ļoti sarežģīts un pilnībā nesaprotams mehānisms krietni sadragātā stāvoklī. Lielākā daļa neparasto parādību pētnieku uzskatīja, ka uzsprāgušā citplanētiešu lidaparāta pilots bijis robots.

Tiesa, var arī piebilst, ka ne gluži vienmēr šādi mehāniskie piloti pie zemiešiem ierodas tik nožēlojamā veidā un paskatā. Pat ievērojami biežāk šāda sastapšanās notiek tā, kā tas bija, piemēram, Francijā 1976. gadā. Žans Doleckis tā gada 9. janvāra vakarā savā automašīnā brauca garām kādai pilsētai, kad pēkšņi ieraudzīja, kā tieši priekšā uz ceļa no gaisa nolaižas milzīga, spīdīga bumba.

Pārsteigtais Žans apturēja mašīnu un, neizslēdzot dzinēju, pietuvojās neparastajam objektam. Bumbas diametrs esot bijis aptuveni 14 metri, turklāt šis objekts neturējās uz zemes, bet gan lidinājās minimālā augstumā virs tās. Nolēmis lieki neizaicināt likteni, Žans atgriezās mašīnā un savus novērojumus turpināja no tās. Bet tad no bumbas iznāca trīs kaut kādu būtņu figūras ar kvadrātveida galvām, taisnstūrveida rumpi, mazām kājām, un roku vietā tām bija savdabīgi taustekļi jeb manipulatori.

Šīs mazliet šaušalīgās būtnes nolaidās uz zemes un kādu laiku, izpildot dīvainus palēcienus, pārvietojās apkārt savam apaļajam, visdrīzāk, lidaparātam. Tad visi atkal sakāpa atpakaļ NLO un acumirklī aizlidoja. Kad vēlāk policija aptaujāja apkaimes iedzīvotājus, noskaidrojās, ka tajā brīdī, kad Žans uz ceļa sastapās ar šīm būtnēm, apkārtnes mājās sākušies ievērojami strāvas sprieguma un tālrādes aparātu darbības traucējumi.

Bet tādi gadījumi visā pasaulē fiksēti patiešām pārsteidzoši lielā daudzumā. Vienkārši par to jau vairs nemēdz īpaši skaļi un daudz runāt. Un tas viss liecina par to, ka mūs tomēr apciemo citu saprātīgu ārpuszemes civilizāciju pārstāvju izgatavoti roboti, ne jau viņi paši.

Iespējams, tieši tāpēc joprojām oficiāli nav noticis tas, ko dēvē par fizisko kontaktu. Jo: vai tad marsiešu sastapšanas gadījumā ar viņiem oficiālas pārrunas visas cilvēces vārdā uzsāktu “Fedors”? Visdrīzāk, tas vienkārši ignorētu viņu klātbūtni, cenšoties ātrāk pazust no turienes. Un tieši tādu uzvedību taču joprojām var novērot, NLO pilotiem sastopoties ar zemiešiem.

Gluži kā leģendārais Terminators

Foto: SHUTTERSTOCK

Vēl gluži nesen vairāki pētnieki, kuri nodarbojas tieši ar saprātīgu civilizāciju meklēšanu kosmosā, nāca klajā ar vēl vienu neparastu, taču pietiekami loģisku versiju saistībā ar tiem, kas mēdz apmeklēt Zemi. Piemēram, amerikāņu astronoms Sets Šostaks uzskata: cilvēce pilnībā aplami iedomājusies, ka citplanētieši noteikti ir pietiekami līdzīgi mums, cilvēkiem, un katrā ziņā ir tieši bioloģiskas būtnes. Taču tajā pašā laikā kāda pietiekami sena un ļoti attīstīta kosmiskā rase jau sen varēja aiziet prom no sava bioloģiskā ķermeņa, pārceļot savu apziņu uz maināmiem mākslīgu biorobotu ķermeņiem. Un tādā veidā tad viņi arī apciemo zemiešus.

Tiesa, ir iespējams arī gaužām baiss scenārijs, kas ļoti līdzīgs kinofilmu par Terminatoru un Matriksu sižetiem. Proti, nevar izslēgt, ka Visumā eksistē viena vai arī vairākas rases, kas spējušas radīt mašīnas ar pašattīstīties spējīgu mākslīgo intelektu. Laika gaitā šī attīstība jau radījusi jaunu saprātīgo mašīnu civilizāciju, kas tagad soli pēc soļa iekaro kosmiskos plašumus un patlaban jau aizkļuvusi arī līdz Saules sistēmai un tieši Zemei.

Tiesa, mūsdienu pētnieki apgalvo, ka no tā gan nevajadzētu lieki sabīties. Jo šādai mašīnu rasei ne gluži obligāti vajadzētu būt naidīgi noskaņotai pret cilvēkiem. Katrā ziņā līdz šim praktiski visi robotizētie NLO piloti saskarsmē ar cilvēkiem nav uzrādījuši kaut kādu klaju agresivitāti. Tāpēc atliek vien turpināt cerēt uz jaunu un beidzot īstu starpgalaktisko kontaktu nodibināšanu, lai varētu saprast, ar ko tad mums īsti darīšana – robotiem vai humanoīdiem?

SAISTĪTIE RAKSTI
Pieci krāpniecības veidi, par kuriem pagaidām nav vēl dzirdēts.. Bet daudzi varētu šogad “iekrist”
Veselam
“Jums ir 56 gadi, jādzīvo vēl apmēram 10 gadus,” pacienti nepatīkami pārsteidz ārsta teiktais un rodas sajūta, ka medicīna ir tikai bizness
VIDEO. Naksnīgajās debesīs nofilmētas neizskaidrojamas izcelsmes gaismas, kas pārvietojas
TESTS. Kura automašīnas marka visvairāk piestāv tavam raksturam?
Kokteilis
VIDEO. Vilis Krištopans pārsteigts par redzēto Briselē: “Ir jānodzīvo līdz 69 gadiem, lai kaut ko tādu piedzīvotu”
Lasīt citas ziņas
Rinkēvičs: Nav pieņemami, ka ar sarežģījumiem apgūstamās naudas kategorijā nonākuši vairāk nekā 500 miljoni eiro ES fondu investīciju
Veselam
“Jums ir 56 gadi, jādzīvo vēl apmēram 10 gadus,” pacienti nepatīkami pārsteidz ārsta teiktais un rodas sajūta, ka medicīna ir tikai bizness
Nosaukta Eiropas nedrošākā pilsēta – naktī pa to izvairās pārvietoties pat vietējie
TESTS. Kura automašīnas marka visvairāk piestāv tavam raksturam?
Rinkēvičs: Nav pieņemami, ka ar sarežģījumiem apgūstamās naudas kategorijā nonākuši vairāk nekā 500 miljoni eiro ES fondu investīciju
14:48
VM aicina traumatoloģijas aprūpi Rīgā koncentrēt RAKUS un PSKUS un apšauba Dzemdību nama atbilstību mūsdienu prasībām
14:36
IZM turpinās sarunas ar LIZDA par slodžu balansēšanu un jauno pedagogu algu finansēšanas modeli
14:24
Kokteilis
VIDEO. Ekspedīcijā, kurā piedalījās arī aktieris Vils Smits, atklāta pasaulē lielākā čūska
TV24
Reirs: Krievijas lauksaimniecības produktu importa aizliegums var ietekmēt cenas veikalos
IZM turpinās sarunas ar LIZDA par slodžu balansēšanu un jauno pedagogu algu finansēšanas modeli
VM aicina traumatoloģijas aprūpi Rīgā koncentrēt RAKUS un PSKUS un apšauba Dzemdību nama atbilstību mūsdienu prasībām
FOTO. Tallinas ielās izvietoti plakāti ar nepatīkamiem skatiem – tajos redzamas sagrautas, izpostītas ēkas
Rīgas dome nolemj likvidēt četras Rīgas pamatskolas, vienu bērnudārzu un vienu vidusskolu pārveidot par pamatskolu
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Tautā iemīļotajai un enerģiskajai Baibai Sipeniecei-Gavare šodien svētki
VIDEO. Naksnīgajās debesīs nofilmētas neizskaidrojamas izcelsmes gaismas, kas pārvietojas
Maskava apsūdz Baltijas valstis prasību ignorēšanu gādāt par tās vēstniecībās organizēto vēlēšanu iecirkņu apsardzi
Siliņa: Baltijas valstis nosoda Krievijas “vēlēšanas” okupētajās Ukrainas teritorijās
PSKUS būvlaukuma pārņemšanu no “Velves” uzrauga Valsts policija
Vīķe-Freiberga: “Putins ir gatavs uz jebkuru neprātīgu soli, un visai pasaulei ir jārēķinās ar sliktāko iespējamo scenāriju”
VIDEO. “X” piedāvā jaunu “atrakciju” – pārbaudi, vai ar tavām plaušām viss kārtībā!
Liepājā audzēknes sadurtā skolotāja kompensācijā saņems 8784 eiro, uzbrucējai piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis
Kokteilis
VIDEO. Liene Ušakova dodas izveidot savu krūšu ģipša izlējumu: ko viņa ar to iesāks?
Francijas lauksaimnieki, kas dēvēti par vieniem no niknākajiem Eiropā, atsākuši protestus un atklāj, ko plāno iesākt
TV24
Oļegs Burovs: Ierēdņiem ir grūti pateikt politiķiem “nē”
Sārts: Avdijivkas izmēri Kremļa propagandas ceļā izaugs daudzkārtēji
Pēc sirmgalvja atteikuma kaimiņiem pārdot māju viņi vēršas tiesā, pieprasot likvidēt ceļu, kas ved uz seniora īpašumu
Kokteilis
VIDEO. Vilis Krištopans pārsteigts par redzēto Briselē: “Ir jānodzīvo līdz 69 gadiem, lai kaut ko tādu piedzīvotu”
TV24
“Es nespēju iedomāties neko bīstamāku. Tas ir sekunžu, nepilnu minūšu jautājums,” sinoptiķe par bļitkotājiem
Krievijai piegādātajās Ziemeļkorejas raķetēs izmantotas Rietumu detaļas
Pirmo reizi cilvēkam implantēta Neuralink mikroshēma – viņš ar domām spēj pārvietot peles kursoru pa datora ekrānu
Pieci krāpniecības veidi, par kuriem pagaidām nav vēl dzirdēts.. Bet daudzi varētu šogad “iekrist”