Kultūra
Kultūrpolitika

Muzeju nakts pārsteigumi0

Sestdien, 19. maijā, Latviju, kā aizvien pavasara plaukumā, pāršalks Muzeju nakts. Ieaužoties valsts simtgades stāsta pinumā, tās tēma šogad ir “Šūpulis”. Kopumā arī šobrīd sabiedrības interese par muzejiem augusi – pērn tie apmeklēti teju 3,7 miljonus reižu.

Šogad nakts pasākumi 204 vietās notiks jau 14. reizi. Starp interesantākajiem piedāvājumiem Rīgā ir iespēja apmeklēt Rīgas pils restaurēto un renovēto priekšpils daļu, kurā atrodas Latvijas Valsts prezidenta rezidence. Varēs apskatīt visas priekšpils daļas reprezentācijas zāles – Ģerboņu zāli, Balto zāli, Sūtņu zāli un Svētku zāli, arī Rīgas salonu, Dorotejas istabu un pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes kabinetu. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs norisē “Mēs – Rīgas šūpulī izauklētie” piedāvās vairākas ekspresizstādes un īpaša kā aizvien būs iespēja ieklausīties Rīgas vēstures gadsimtu soļos Rīgas Doma Krustejā. Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā varēs iejusties Latvijas mākslas šūpulī – mazie apmeklētāji varēs meklēt portretus un saņemt balvas, bet no plkst. 19 līdz 22 Mākslas muzeja Jauniešu klubs pie muzeja parkā aicinās uz “Instagram” akciju. Bet, piemēram, “KEF” pop-up muzejā (Sporta ielā 2) notiks filmas “Kriminālās ekselences fonds” rekvizītu un  kostīmu interaktīvā izstāde ar iespēju apskatīt un pielaikot filmas varoņu kostīmus un  rekvizītus.

Lai gan piedāvājumā netrūkst arī pavisam tradicionālu norišu vai arī diezgan formālas piemērošanās šā gada Muzeju nakts tematikai, daudz interesanta – arī dažādas līdzdalības akcijas, spēles un radošās darbnīcas – netrūks arī citur Latvijā. Piemēram, Limbažu muzejs organizē ekskursiju ar autobusu pa ievērojamo novadnieku šūpuļa vietām; E. Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči” atklās Priekuļu novada iedzīvotāju radošo darbu izstādi “Šūpulis”; Daugavpils cietoksnī atvērs fotoizstādi “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm”; Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs aicinās doties pa kartē iezīmētām izcilu novadnieku šūpuļu un šūpulīšu vietām Preiļos. Latgales Kultūrvēstures muzejā no plkst. 22 līdz vieniem naktī māksliniece Gundega Strautmane un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi piedāvās multimediju projekciju “Šūpulis”. Bauskas pils muzejs līdzās muzeja ekspozīciju apskatei no plkst. 19 līdz 23 piedāvās instalācijas “Iemūrētā sieviete” un “Noslēptie dārgumi”. Bet Krustpils pils iekšpagalmā no plkst. 19 līdz vieniem naktī notiks ar šūpuļa tēmu saistītas meistardarbnīcas un radošās darbnīcas. Savukārt Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā atklās izstādi “Saldenieki uz Latvijas un pasaules skatuvēm”. Toties Durbes pils kalpu mājā jeb ērbērģī no plkst. 19 līdz pusnaktij risināsies ekspresizstāde “Kur atrodami Durbes muižas pirmsākumi?”. Plašāk Muzeju nakts programma: http://muzeju-nakts.lv.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zane Dzene
Kultūra
Aktuālā kino izlase
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Tapusi dokumentālā īsfilma par pirmo zināmo Latvijas džeza pianistu
2 dienas

Lasītākie

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām
54 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
SKDS noskaidrojusi cilvēku viedokli par administratīvi teritoriālo reformu. Nekā glaimojoša
10 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Kā tad tās riepas deldējam? Droša braukšana un nedaudz tehnisku zināšanu
50 minūtes
LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums. Izcēlās Garkalne
4 stundas