Kultūra
Kultūrpolitika

Mūžībā aizgājis LMA Dizaina nodaļas dibinātājs Tālivaldis Gaumigs0

Foto: LMA

11.aprīlī mūžībā aizgājis Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas dibinātājs, emeritētais profesors Tālivaldis Gaumigs (10.08.1930.-11.04.2016.), vēsta LMA.

Tālivaldis Gaumigs vairāk nekā 50 gadu ieguldījis pasniedzēja darbā, studentu un kolēģu cienīts un mīlēts, atzinībā par ilggadīgo darbu saņēmis Triju zvaigžņu ordeni.

Izvadīšana 15. aprīlī plkst. 13 no “Rīgas kremācijas centra-krematorijas” Lielās zāles. Uzreiz pēc izvadīšanas 2. Meža kapos notiks profesora apbedīšana, bet plkst. 15 – piemiņas brīdis Latvijas Mākslas akadēmijas 2. korpusa 2.stāvā, Rīgā, Kalpaka bulvārī 13.

Valkā dzimušais Tālivaldis Gaumigs pēc Tēlniecības fakultātes absolvēšanas Mākslas akadēmijā 1961. gadā piekrita uzaicinājumam sākt darbu Mākslas akadēmijas metālmākslas nodaļā un dažus gads vēlāk – uz tās bāzes – veidot Rūpnieciskās mākslas (vēlāk – Dizaina) nodaļu. Katedrā sāk strādāt talantīgi un, varbūt tas vēl svarīgāk, aizrautīgi pasniedzēji. Radošos strīdos top mācību programmas un metodika gan vakara kursiem, gan dienas nodaļai.

“Tālivaldis Gaumigs ir izsmalcināta gara un gaumes cilvēks. Šīs īpašības jūtamas viņa vadības stilā. Gan studentu, gan pasniedzēju vidē allaž valda tieksme cienīt vienam otru ir radošajās izpausmēs, ir bohēmas mirkļos vai domstarpību brīžos. Savukārt diplomātiski, dažbrīd ar zināmu viltību, ko prasīja laikmeta apstākļi, savējie tiek sargāti no nesaprašu un iztapoņu uzbrukumiem. Dizains un dizaina nodaļa kļūst par šūpuli un patvērumu ne tikai drosmīgām rūpnieciskā, vides vai grafiskā dizaina idejām, bet arī dažai labai modernās mākslas izpausmei. Ar Tālivalža Gaumiga aktīvu līdzdalību 1966.gadā tiek dibināta Mākslinieku savienības dizaineru sekcija, viņš iesaistās arī Dizaineru savienības darbā,” atvadvārdos raksta kolēģi Mākslas akadēmijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Latgaliskajos tekstos – kā zivs ūdenī
2 dienas
AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs” 5
3 dienas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 3 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Pirmais, kas jāņem vērā, ir cilvēka cieņa.” Intervija ar Satversmes tiesas tiesnesi Aldi Laviņu par garantēto minimālo ienākumu 1
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Veselam
Atkal reģistrēti septiņi jauni Covid-19 gadījumi. Daļa saistīta ar pēdējo slimības uzliesmojumu
35 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Virs Latvijas nobildē pēdējos gados spožāko komētu C/2020 F3 (NEOWISE)
1 stunda
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
“Viņš esot vienu nogriezis un tūliņ griezīšot arī otru!” Meitas slepkava atkal uz apsūdzēto sola 2
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Deputāts, Rīgas mēra amata tīkotājs, izpalīdzīgs ugunsdzēsējs. Kā Vilnis Ķirsis dzēsa degošu auto 1
2 stundas