Sports
Ziemas sports

Mūžībā devies izcilais bobsleja kamanu konstruktors Miezis0

Foto: Pexels.com

Latvijas renes sporta pasauli pāršalkusi sēru vēsts, jo mūžībā devies izcilais bobsleja kamanu konstruktors Arvīds Miezis, vēstīja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Augusta nogalē savā 84.dzīves gadā mūžībā devies viens no visu laiku izcilākajiem latviešu bobsleja kamanu konstruktoriem Miezis. Viņš iesaistījās bobsleja kamanu būvēšanā un dizainēšanā jau 1983.gadā un darbojās šajā jomā līdz pat 2014.gadam.

Ar Mieža konstruētājām četrinieku kamanām Jāņa Ķipura komanda ieguva bronzas medaļas Kalgari ziemas olimpiskajās spēlēs. Mieža četrinieka bobā Eiropas čempiona titulu ieguvis Sandis Prūsis, divniekos savulaik pirmā medaļa pasaules čempionātu mērogā Zintim Ekmanim, bet sestā vieta Jāņa Miņina divniekam Turīnas ziemas olimpiskajās spēlēs.

“Arvīds ir Latvijas bobsleja leģenda ar lielo burtu,” savulaik aprakstam par Miezi “Talsu Vēstīs” konstruktoru raksturojis tagadējais izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Miezis (dzimis 1935.gada 25.augustā – miris 2019.gada 21.augustā) pasaulē nācis Baškīrijā, netālu no Ufas, kur agrāk atradās latviešu kolonija. Viņa vectēvs uz Baškīriju aizbrauca 19.gadsimta beigās. Vēlāk atgriezies Latvijā, kamanu konstruktors strādāja Rīgas autobusu fabrikas (RAF) autorūpnīcā par inženieri izgatavotāju un tieši viņš izstrādāja labi pazīstamā RAF mikroautobusa dizainu.

1983.gadā Latvijas bobsleja aizsācējs Rolands Upatnieks uzaicināja Miezi uz bobsleju, lai piedalītos bobsleja kamanu izstrādāšanā un šim darbam Miezis nodevās vairāk nekā 30 gadus. Bobsleja kamanas konstruējis gan Polimēru un mehānikas institūtā, gan Laucienes darbnīcā, vēlāk pārcēlies uz dzīvi Talsos.

Atvadīšanās no Arvīda Mieža notiks pirmdien 26.augustā plkst.12 Talsu Liepu kapličā.

LA.lv
GN
Gints Narogs
Sports
Roku mazgāšana, iesildīšanās tikai ārā, nekādu līdzjutēju. Ekmanis atklāj, kā notiks jauno bobslejistu un skeletonistu atlase
4 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Ja mēnesi divus netaisi kaut vai kūleņus – reibst galva. Cīņas sports gaida kontaktu
4 dienas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Futbolistiem pietrūkst pacietības, aizbrauc sist bumbu uz Pērnavu
4 dienas

Lasītākie

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Dzīve piespiež pārdot citādi. Kā mājražotāji pārvar krīzi
43 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Deputātos mostas lokālpatriotisms – bet tikai vārdos
3 stundas
GP
Gunta Paavola
Pasaulē
Kā Andris Somijā būvē olimpisko stadionu. Pēc žurnālistu saceltā skandāla par neizmaksātajām algām un briesmīgo sadzīvi, situācija uzlabojas
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Portālā LA.LV un kanālā “RīgaTV 24” būs skatāmas ģenerālprokura amata kandidātu debates
55 minūtes
LE
LETA
Dabā
Plus 30, sutīgs, negaisi, lietusgāzes, liela krusa un vētra – nākamās nedēļas laika prognoze
2 stundas