Olivjē Terijā
Olivjē Terijā
Foto: Kornela universitāte

Mūzikas akadēmijā skanēs Trompešu dienas 0

Pievieno LA.LV

No 22. līdz 24. septembrim Latvijas Mūzikas akadēmijā (LMA) jau astoto reizi norisināsies Baltijas trompešu dienas, kurās īpašā viesa statusā piedalīses šveiciešu trompetists Olivjē Terijā, portālam LA.lv pastāstīja LMA profesors Jānis Retenais.

VIDEO. “Rīgu viņš jau ir pārliecinājis….” Krievija ANO Drošības padomes sanāksmē izsaka tiešus draudus Latvijai 84
Kokteilis
Par šajos mēnešos dzimušajiem mēdz teikt – viņiem ir “zelta sirds” 1
Veselam
Daudzi tos uzskata par veselīgiem… 8 pārtikas produkti, kuros slēpjas pārsteidzoši daudz cukura
Lasīt citas ziņas

Trompešu dienu ietvaros notiks intensīvs darbs starptautiskās meistarklasēs, ko tad klausītāji varēs novērtēt krāšņā noslēguma koncertā 24. septembrī plkst. 18 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Tāpat šī ir iespēja vēlreiz tikties kolēģiem no visām Baltijas valstīm, jo gan Lietuvas, gan Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas trompetisti ir regulāri šī pasākuma dalībnieki.

Šāgada viesprofesors, šveiciešu trompetists Olivjē Terijā ir trompetists, kuru interesē ne tikai akadēmiskā mūzika, bet arī džeza māksla. Olivjē Terijā apceļojis apmēram 30 valstis un muzicējis tādu spožu diriģentu vadībā kā M. Rostropovičs, P. Bulēzs u.c., bet karjeras kulminācija ir nesenā uzstāšanās kopā ar Lucernas simfonisko orķestri K. Abado vadībā. Savukārt džeza mūzikas praktizēšana notiek, uzstājoties kopā ar viņa paša vadīto orķestri, kurš savu darbību uzsācis 2013. gadā.

Meistarklases notiks:

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmdien, 22.09.2014 LMT kamerzālē plkst.10–18
Otrdien, 23.09.2014 LMT kamerzālē no plkst.10–18
Trešdien, 24.09.2014 LMT kamerzālē no plkst.10–14

Baltijas trompešu dienu noslēguma koncertā trešdien, 24. septembrī plkst. 18 muzicēs solisti Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestra pavadījumā, trompešu koris, kuru ir paredzēts izveidot meistarklašu laikā, un brass ansamblis. Solistu vidū galvenais viesis, meistarklašu pasniedzējs Olivjē Terijā, Lietuvas trompetisti Vitauts Milieška un Lins Rupšlauķis, kā arī mūsu pašu jaunie mākslinieki Artūrs Kuzmins un Mārcis Runka. Pie diriģenta pults stāsies Jānis Retenais.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.