Latvijā
Rīga

Nacionālā vēstures muzeja telpas sagatavotas0

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pagaidu telpu sargtelpa Lāčplēša ielā pirms un pēc remonta. Foto: VNĪ

Noslēgušies remontdarbi divos korpusos Lāčplēša ielā 106/108, kurp tuvākajā laikā no Rīgas pils tiks pārcelti un glabāsies Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumi, portālu LA.lv informēja valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) kā vienam no lielākajiem muzeju krājumu glabātājiem valstī pēc pērnā gada postošā ugunsgrēka Rīgas pilī bija nepieciešams sameklēt piemērotas telpas, kur tos pārvietot no uguns dzēšanas rezultātā nopludinātajām pils telpām. Sadarbībā ar LNVM VNĪ apzināja iespējamos valsts nekustamos īpašumus, un ēkas Lāčplēša ielā 106/108 pagaidu krājumu izvietošanai tika atzītas par piemērotākajām.

Telpas iekārtotas krājumiem un darbnīcām, nodrošinot piemērotus apstākļus metāla, koka un akmens apstrādei. Tāpat sakārtoti inženiertīkli – ūdensvads, kanalizācija, elektrība, apsardzes un ugunsdzēsības sistēma, veikts telpu kosmētiskais remonts, atjaunots ēkas jumta segums. Telpu pielāgošanas darbus VNĪ veica 2,5 mēnešu laikā nepilnu 6000 kvadrātmetru platībā.

“LNVM ir priecīgs, ka noslēgusies tā vajadzībām nepieciešamo telpu sagatavošana. Tas nebūt nebija viegls uzdevums ne celtniekiem, ne muzeja darbiniekiem. Ēkas bija ļoti īsā laikā jāpiemēro jaunām funkcijām, jāizveido atbilstoša ugunsdrošības un drošības sistēma, jārada nepieciešamie apstākļi darbiniekiem, tai skaitā īpaša ventilācijas sistēma restauratoru vajadzībām utt. Jāatzīmē teicamā sadarbība ar būvniekiem. Visi jautājumi tika risināti operatīvi, bāzējoties uz savstarpēju izpratni. Noslēgumā tika iegūts labs rezultāts. Muzejs plāno, ka septembrī tas būs pabeidzis krājuma pārcelšanu uz pagaidu telpām un atsācis pilnvērtīgu darbu,” norāda LNVM direktors Arnis Radiņš.

Telpu pielāgošanas darbus veica sarunu procedūrā izraudzītā SIA “Baltic Builders Alliance”. Remonta un inženiertehnisko darbu izpildes kopējās izmaksas ir 874 600 eiro, un tas ir 151 eiro kvadrātmetrā. Šādas izmaksas sasniegtas, veicot tikai neatliekamos remontdarbus, nekustamajā īpašumā nenotika rekonstrukcija.

Pagaidu telpu, pielāgošanas darbi vēl turpinās Rīgā, Brīvības bulvārī 32, kur tiks izvietota LNVM ekspozīcija, sniedzot valsts iedzīvotājiem un tās viesiem pieejamu informāciju par Latvijas vēsturi. Ekspozīcijas telpu pielāgošanas darbus plānots pabeigt līdz marta beigām. Ir atjaunoti grīdas segumi, sienu krāsojums, iemontēti iekārtie griesti, tai pat laikā saglabājot ēkas vēsturiskās vērtības restaurācijas darbiem nākotnē. Būvdarbu veicējs ir SIA “Newcom Construction”.

Savukārt namā Tērbatas ielā 75, uz kurieni paredzēts pārcelt Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumus, vēl pagaidām atrodas Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumi. Rakstniecības un mūzikas muzeja pārcelšanās uz šo īpašumu ir cieši saistīta ar Gaismas pils gatavību uzņemt Tērbatas ielā izvietotos krājumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Zaudē samaņu un iebrauc priekšā esošā automašīnā
15 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Viņi dzer, viņi nepārtraukti dzer.” Reibumā kurinot krāsni, aizdedzina savu dzīvokli
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā konstatēti 23 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vāc parakstus par atalgojuma samazināšanu publiskajā sektorā strādājošajiem
53 minūtes
LE
LETA
Dabā
Lieldienās laikapstākļus noteiks ciklons. Zināms, kad atkal kļūs siltāks
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vienojas par 500 miljardu eiro plānu Covid-19 skartās ekonomikas stimulēšanai
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lieldienās tirdzniecības centri būs slēgti
2 stundas