Foto: Dainis Bušmanis

Nacionālās enciklopēdijas vietnē būs arī digitālie rīki 0

Latvijas kultūras vēsturē šonedēļ atšķirta jauna lappuse – pēc Nacionālās enciklopēdijas drukātās versijas izdošanas, tagad atvēršanu piedzīvojusi pirmā digitālā enciklopēdija, kuru veidojuši pašmāju autori.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Agrāk enciklopēdijas veidoja pēc alfabēta principa, taču tagad sistēma mainījusies un nepieciešama jauna pieeja. Lai izmantotu attēlus, bez kuriem enciklopēdija nebūtu baudāma, bija jāiziet garam un pinķerīgam procesam.

Enciklopēdijai netrūkst kritiķu, sevišķi – internetā. Daži pat uzskata, ka “Wikipedia”, kuru teju nekontrolēti var izlabot jebkurš lietotājs, ir labāks resurss. Skarbus vārdus veltījis bijušais Izglītības ministrs Roberts Ķīlis: “Papīra formātā baiss oldskūls, vienkārši nebaudāms. Pat ņirgāties grūti.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Enciklopēdijas autori jau saņēmuši aizrādījumus un atsauksmes, bet ir optimisma pilni saturu papildināt, un atgādina, ka ir tikai pašā ceļa sākumā. Enciklopēdiju paredzēts papildināt gan ar video, gan audio failiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.