Mārtiņš Kosovičs.
Mārtiņš Kosovičs.
Foto: LETA

Nākamajā Rīgas domē gandrīz divas trešdaļas – jauni deputāti 0

Nākamajā Rīgas domē gandrīz divas trešdaļas būs jaunie deputāti – jaunajā domes sasaukumā ievēlēts 21 iepriekšējā sasaukuma deputāts, kā arī 39 jaunievēlēti deputāti, izpētīja aģentūra LETA.

FOTO, VIDEO. “Bija cienīgi uzvarēt jau tad 2018. gadā” Liene Greifāne nosauc vienīgos, kas būtu pelnījuši doties uz “Eirovīziju” pārstāvēt Latviju 19
FOTO. Britu karaļnamā atklātībā nākusi tēma, par ko iepriekš šķitis pašsaprotami klusēt… kas bija Harija pirmā sieviete? 3
“Tie, kas vēlēja par Grevcovu, domā tieši tāpat – tādu cilvēku ir ļoti daudz,” tā Zatlers
Lasīt citas ziņas

Iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās visvairāk – 32 – deputātu vietas ieguva partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) apvienotais saraksts. 21 deputāta vietu ieguva “Saskaņa”, bet 11 – GKR. Tiesa, iepriekšējās Rīgas domes sasaukuma beigās “Saskaņas” frakcijā darbojās 16 deputāti, bet GKR – 12.

Pēc šajā nedēļas nogalē notikušajām Rīgas domes vēlēšanām abas partija ieguvušas 17 deputātu vietas, proti, “Saskaņa” – 12, bet GKR – piecas.

CITI ŠOBRĪD LASA

No iepriekšējā Rīgas domes sasaukuma darbu “Saskaņas” frakcijā turpinās – Mihails Kameņeckis, Vadims Faļkovs, Sandris Bergmanis, Andrejs Kozlovs un Anna Vladova, kā arī Eiženija Aldermane, kura iepriekš domē tika ievēlēta kā GKR pārstāve. Savukārt no GKR darbu Rīgas domē turpinās Oļegs Burovs, Dainis Turlais un Ainars Baštiks.

Iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās Latvijas Reģionu apvienības un partijas “Latvijas attīstībai” (LA) apvienotais saraksts ieguva deviņas deputātu vietas, bet domes sasaukuma beigās šajā frakcijā darbojās astoņi deputāti. Jaunajā Rīgas domes sasaukumā no LA darbu turpinās četri deputāti – Viesturs Zeps, Māris Mičerevskis, Iveta Ratinīka un Anete Jēkabsone-Žogota.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) pagājušajās pašvaldības vēlēšanās ieguva deviņas deputātu vietas, kas Rīgas domes sasaukuma beigās saruka līdz septiņām vietām. No šī politiskā spēka darbu Rīgas domē turpinās Jānis Ozols un Valters Bergs.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās ieguva sešas deputātu vietas, līdz sasaukuma beigām samazinoties līdz piecām vietām. Jaunajā Rīgas domē deputāta pienākumus arī turpmāk uzņemsies divi šī politiskā spēka politiķi – Dainis Locis un Jurģis Klotinš.

Savukārt partiju “Jaunā Vienotība” arī nākamajā Rīgas domes sasaukumā turpinās pārstāvēt iepriekšējie Rīgas domnieki – Vilnis Ķirsis, Olafs Pulks, Inese Andersone un Lauris Ērenpreiss.

Šajā Rīgas domes vēlēšanās kandidēja vairāki iepriekšējā sasaukuma deputāti, tomēr šoreiz netika ievēlēti. No “Saskaņas” kandidēja, bet nākamajā Rīgas domē netika ievēlēti Maksims Tolstojs, Vladimirs Frolovs, Olga Veidina, Artūrs Hroļenko, Igors Kuzmuks, Viktors Paškovs un Igors Solovjovs. Savukārt šajās vēlēšanās nepiedalījās iepriekšējā sasaukuma “Saskaņas” deputāti Ivans Ivanovs, Genādijs Sevastjanovs un Jānis Ločmelis.

No GKR kandidēja, bet nākamajā Rīgas domē netika ievēlēti – Andris Bērzinš un Baiba Rozentāle. Savukārt šajās vēlēšanās nepiedalījās iepriekšējā sasaukuma GKR deputāti Vjačeslavs Stepaņenko, Irina Vinnika, Mihails Gavrilovs un Vita Jermoloviča. Iepriekšējie GKR biedri Andrejs Kameņeckis un Igors Solomatins jaunajā Rīgas domes sasaukumā tika ievēlēti no “Saskaņas” saraksta.

No JKP šajās vēlēšanās kandidēja, bet nākamajā Rīgas domē netika ievēlēti – Pēteris Aglonietis, Marija Balcere, Mārcis Kūlis, Eva Mārtuža un Linda Medne.

No VL-TB/LNNK šajās vēlēšanās kandidēja, bet nākamajā Rīgas domē netika ievēlēti Ģirts Lapinš, Ieva Holma un Jānis Atis Krūmiņš.

Savukārt no LA šajās vēlēšanās kandidēja, tomēr netika ievēlēti bijušie Rīgas domnieki Ojārs Judrups, Andris Bačkurs un Edgars Lejnieks. Savukārt šajās vēlēšanās nekandidēja Ansis Ansbergs.

Tāpat jaunajā Rīgas domes sasaukumā netika ievēlēti iepriekšējie Rīgas domnieki, kuri šajās vēlēšanās kandidēja no partijas “Alternative”, – Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs, Vitālijs Dubovs un Jefimijs Klementjevs.

Jau ziņots, ka Rīgas vēlēšanu komisija ir apkopojusi vēlēšanu rezultātus no visiem 156 vēlēšanu iecirkņiem, līdz ar to ir zināms provizoriskais nākamā Rīgas domes sasaukuma sastāvs.

Provizoriskie rezultāti liecina, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” (AP/P) apvienotais saraksts, kuram seko “Saskaņa” un “Jaunā vienotība” (JV), liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtā informācija, apkopojot balsis no visiem 156 iecirkņiem.

Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. AP/P saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, “Saskaņa” iegūs 12 domnieku krēslus, JV – desmit, “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) apvienotais saraksts – septiņus, “Gods kalpot Rīgai” (GKR) – piecus, bet Latvijas Krievu savienība (LKS) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) – katra pa četrām deputātu vietām.

Saskaņā ar CVK apkopoto informāciju, no AP/P Rīgas domē varētu būt iekļuvuši Mārtiņš Staķis, Anete Jēkabsone-Žogota, Mārtiņš Kossovičs, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa, Māris Mičerevskis, Agnese Logina, Iveta Ratinīka, Viesturs Zeps, Alija Turlaja, Selīna Vancāne, Viesturs Kleinbergs, Miroslavs Kodis, Justīne Panteļējeva, Laima Geikina, Mairita Lūse, Rūta Mežavilka un Ivars Drulle.

No JV galvaspilsētas pašvaldībā ievēlēti Vilnis Ķirsis, Ints Ķuzis, Inese Andersone, Olafs Pulks, Dzintra Geka-Vaska, Lauris Ērenpreiss, Uģis Rotbergs, Kārlis Šadurskis, Rita Našeniece un Kaspars Spunde.

NA/LRA domē pārstāvēs Einārs Cilinskis, Edvards Smiltēns, Ieva Brante, Ieva Siliņa, Dainis Locis, Jurģis Klotiņš un Valdis Gavars, bet JKP – Linda Ozola, Jānis Ozols, Dāvis Stalts un Valters Bergs.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Saskaņu” jaunajā domes sasaukumā pārstāvēs Konstantīns Čekušins, Anna Vladova, Andris Morozovs, Eiženija Aldermane, Romāns Mežeckis, Mihails Kameņeckis, Andrejs Kozlovs, Sandris Bergmanis, Raimonds Rubiks, Igors Solomatins, Andrejs Kameņeckis un Vadims Faļkovs.

GKR Rīgas domē pārstāvēs Oļegs Burovs, Juris Radzevičs, Dainis Turlais, Ainars Baštiks un Jakovs Rafaļsons, bet LKS – Miroslavs Mitrofanovs, Jakovs Pliners, Vladimirs Buzajevs un Aleksandrs Kuzmins.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO, VIDEO. “Bija cienīgi uzvarēt jau tad 2018. gadā” Liene Greifāne nosauc vienīgos, kas būtu pelnījuši doties uz “Eirovīziju” pārstāvēt Latviju 19
FOTO. Britu karaļnamā atklātībā nākusi tēma, par ko iepriekš šķitis pašsaprotami klusēt… kas bija Harija pirmā sieviete? 3
“Tie, kas vēlēja par Grevcovu, domā tieši tāpat – tādu cilvēku ir ļoti daudz,” tā Zatlers
VIDEO. “No rītdienas jūs visi būsiet starptautiskajā meklēšanā!” Ukrainas drošības dienestam izdevies ielauzties Maskavas Zoom sarunā 49
Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedz 2300; sagrautas tūkstošiem ēku 73
Lasīt citas ziņas
Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedz 2300; sagrautas tūkstošiem ēku 73
Politologs Rajevskis: Grevcova krieviski saka cūcības, latviski – atsauc pateikto 16
Galvā sašauts Putina patriots, kurš uzstājās ar nogalināta Ukrainas karavīra galvaskausu rokās
“Skolotāji Latvijā vairāk pielāgojas skolēniem,” atzīst viens no Ukrainas kara bēgļiem, kurš vidusskolu pabeidza Latvijā
Jelgavā operatīvie dienesti atbrīvojuši dzīvoklī ieslēgtu sešgadīgu bērnu
17:54
Pirms došanās uz Kijivu ES amatpersonas saņēma ieteikumus, kā ģērbties. Bija krāsas, kuras viņiem neieteica izmantot apģērbā
17:40
Niedru skulptūras dabas sardzē
17:28
Pirms došanās uz Kijivu ES amatpersonas saņēma ieteikumus, kā ģērbties. Bija krāsas, kuras viņiem neieteica izmantot apģērbā
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Ukrainā turpinās smagas kaujas par Bahmutu
Krievijas patriarhs Kirils savulaik Šveicē strādājis par spiegu VDK labā
FOTO. Britu karaļnamā atklātībā nākusi tēma, par ko iepriekš šķitis pašsaprotami klusēt… kas bija Harija pirmā sieviete? 3
VIDEO. Kamielis nāvējoši sakodis atpūtas parka sargu pēc tam, kad viņš iesitis dzīvniekam
FOTO, VIDEO. “Bija cienīgi uzvarēt jau tad 2018. gadā” Liene Greifāne nosauc vienīgos, kas būtu pelnījuši doties uz “Eirovīziju” pārstāvēt Latviju 19
Nolemts. Nacionālboļševikam Benesam Aijo beidzot tiks atņemta Latvijas pilsonība 8
Nokrituši no citas planētas – valdības deklarācijā “Dzīves kvalitāte” uzlabojumi tikai krējumlaižām. Līcīša feļetons
“Tie, kas vēlēja par Grevcovu, domā tieši tāpat – tādu cilvēku ir ļoti daudz,” tā Zatlers
Otrdien Latvijā gaidāms daļēji mākoņains laiks 1
Augulis: Jauno Rīgas koncertzāli vajadzētu būvēt tā, lai tajā jau ir gatava bumbu patvertne
Somijas un Zviedrijas iestāšanās NATO ieilgst. Vai Somija procesu varētu iziet viena?
VIDEO. Elita Drāke atzīst – jau divus gadus neizmanto ne datoru, ne internetu, ne banku kartes
Lielas lietas no maziem kamoliņiem. Ko iesākt ar dziju atlikumiem?
VIDEO. “Viņiem paveicās. No dzīvokļa palikušas tikai sienas…” Aculiecinieku piedzīvotais Krievijas raķešu trieciena laikā Harkivas centrā
Levits: Latvijas lauksaimniekiem par iekšējo tirgu jāuzskata viss 450 miljonus iedzīvotāju lielais ES tirgus 5
Rīgā plaši glābēju spēki evakuē cilvēkus no sadūmotām telpām deviņstāvu mājā 5
Kozlovska: Mēs cīnāmies par saviem bērniem vai par nikotīna tirgotājiem un 10 miljoniem valsts budžetā?! “Tā ir asinsnauda!”
Vai tiešām aizliegs kurināt ar koksni? Viešam skaidrību, uz ko tas attieksies 22
“Es netaisos nogalināt Zelenski,” Putins devis solījumu Izraēlas premjerministram
Streips: Nākamgad Amerikā būs valsts prezidenta vēlēšanas, tāpēc parunāsim par ASV politiku! 5
Pēc pandēmijas gājieni uz kino bijuši populāri, pērn nopirkts vairāk nekā pusotrs miljons kinobiļešu
Nākamais krievu lielais uzbrukums – kad, kur, cik daudz? Atbild Rajevs 3
Saulīte nenobijās; Krištopans ar Šleseru vērtēs bankas; Avena porcelāns Ogres muzejā. Nedēļas notikumu apskats