Koronavīruss iespaidojis arī pasaules rallijkrosa čempionāta kalendāru.
Koronavīruss iespaidojis arī pasaules rallijkrosa čempionāta kalendāru.
Foto: “RA Events”/”MVFoto”.

Nākamgad Latvijā, visticamāk, nenotiks populārais pasaules rallijkrosa čempionāta posms 0

Pēc sarunām ar Latvijas valdību un FIA pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotājkompāniju “IMG”, šobrīd izveidojusies situācija, kuras rezultātā Latvija var zaudēt vietu pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā, vēsta Latvijas posma rīkotāji “RA Events”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums 1
Lasīt citas ziņas

Pasaules labākie rallijkrosa piloti CSDD Biķernieku trasē sacentušies trīs gadus pēc kārtas, bet šogad Latvijā plānotais posms notiks 14.-15.septembrī. Diemžēl, tas var izrādīties pēdējais, kas tuvāko gadu laikā norisināsies Rīgā.

“Liels paldies Latvijas valdībai par uzticēšanos, izpratni un novērtējumu, kas kopš 2016. gada ļāvis Latvijā četras reizes uzņemt visaugstākā līmeņa autosporta sacensības – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu “Neste World RX of Latvia”. Sacensības uz Latviju atvedušas tādas leģendāras pasaules autosporta zvaigznes kā Sebastjans Lēbs, Kens Bloks un Peters Solbergs. Rīgā, novērtēt sacensību augsto līmeni, ieradās pat Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods!,” iesāk “RA Events” un “Neste World RX of Latvia” direktors Raimonds Strokšs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Laikā, kad nepieciešams vienoties par sadarbības turpināšanu ar pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotājkompāniju “IMG” par posma organizēšanu Latvijā, esam nonākuši situācijā, kurā divu nesaderīgu apstākļu dēļ nevaram apstiprinoši apgalvot, ka arī turpmāk Latvijā, CSDD Biķernieku trasē, būs iespēja skatīt pasaules čempionāta sacensības.

“IMG” jau šobrīd ir nepieciešama atbilde (un finansiālas garantijas), lai Latvija saglabātu vietu Pasaules RX 2020. gada kalendārā, bet Latvijas valsts budžets tiks sagatavots vien gada izskaņā, kamdēļ šādu garantiju šobrīd sniegt nav iespējams.

Tā kā viena puse (“IMG”) nevar gaidīt, bet otra puse (Latvijas valdība) nevar mainīt budžeta pieņemšanas laiku, visticamāk, “Neste World RX of Latvia” 2020. gadā Rīgā nenotiks,” skaidro Raimonds Strokšs.

“Mums šī ir bijusi liela atbildība, bet vienlaicīgi arī liels gods nest Latvijas vārdu pasaulē, piedzīvojot arī daudzus vēsturiskus brīžus. 2016. gadā CSDD Biķernieku trasē savu pirmo uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjēns Lēbs. 2017. gadā Johans Kristofersons tieši Rīgā tika kronēts par jauno pasaules čempionu rallijkrosā. Savukārt 2018. gadā, startējot savās mājās, savu fanu un savu atbalstītāju klātbūtnē, uzvaru FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā izcīnīja jēkabpilietis Reinis Nitišs, vienlaicīgi kļūstot arī par Eiropas rallijkrosa čempionu,” turpina Strokšs.

“Mūsu sacensību augstā kvalitāte (posms tā trīs norises gadu laikā divreiz saņēmis balvu kā labāk sarīkotais Pasaules RX posms, kā arī divas reizes saņēmis Latvijas Gada Balvu Sportā nominācijā Gada Sporta notikums) ļāvusi vienoties ar “IMG”, ka arī turpmāk uzturēsim ciešu kontaktu. Tas mums šogad dos laiku turpināt sarunas ar Latvijas valdību par finansējuma piešķiršanas mehānisma sistēmiskām izmaiņām, lai finansējums turpmāk tiktu piešķirts nevis no tekošā gada, bet gan iepriekšējā gada budžeta. Tādējādi, veiksmīgu sarunu gadījumā, 2019. gada izskaņā (līdz ar 2020. gada budžeta pieņemšanu), mums būtu iespēja laicīgi sniegt nepieciešamās garantijas par sacensību sarīkošanu 2021. gadā.

Lai gan šāds scenārijs nedod garantiju, ka Latvija varētu atgriezties Pasaules RX kalendārā, tas tomēr dod mums nelielu cerību. Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka šī mums ir bijusi unikāla iespēja parādīt pasaulei, ka Latvijā ir iespējams sarīkot visaugstākā mēroga sporta sacensības augstā kvalitātē.

Aicinu visus 14.-15. septembrī doties uz CSDD Biķernieku trasi, lai klātienē skatītu pasaules rallijkrosa čempionāta norises, kas Latvijā, iespējams, notiks pēdējo reizi,” nobeidz Raimonds Strokšs.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu “Neste World RX of Latvia” 2019. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz posma titulsponsors “Neste”, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ